Name - (Color) |
Owner |
JCH SRB CH SRB Afternoon Delight Bokalenia -- (YLW) | |
SR Amesquita's Ebonie Twist -- (BLK) | |
IntCH Srb CH Another Champion South Lamanis WC -- (BLK) | River Retrievers |
SR Baypoint's Yorktown Holly SH WCX CD -- (BLK) | Walter Vessey |
SR Bdk Wingo's Sharp Shooter -- (BLK) | |
SR Bella, Our Lady From The Bay -- (BLK) | Don Arnold |
MHR WR SR Black Forest Casey -- (YLW) | Dwight Erickson |
SR Black Forest Max's Camo Tank -- (YLW) | Wayne Weaver |
HRCH,HR,WR,HR,SR Blazing Trail Runner Poole WC,WCI,WCX,JH,SH -- (YLW) | James Poole |
WR SR Brian's 44Magnum Monster -- (BLK) | Brian K. Welch |
HR SR67143902 Cache And Lilly's Mr Wiggles MH -- (YLW) | Mel George |
Srb CH Chablais Lamanis -- (CHOC) | |
AGCH MACH PACH3 C-ATCH9 SR RBPIS URO1 Chilbrook Cause An Uproar CDX BN RA MH MXS MJS MXP10 MXPC MJP11 MJPC PAX3 MFS MFPB T2B T2BP4 FCAT DJA DNA AJA HDMA CGCA TKI WC CC CD-C L5-PLT ChJU ChCO ChSN ChWC ChJP ChST ChFH RL1X-AOE RLPX9-AOE -- (CHOC) | Lindsay Hill |
SR Coach's Little Deuce Coupe SH -- (BLK) | Bob Daughtry |
MHR/WR/WUR/SR Colrain Locatin' Lola -- (BLK) | Randy and Cathy Carlson |
WR SR Cricket's Sassy Tess By KC -- (YLW) | William Shrum |
SR Cuz's Black Magic -- (BLK) | Troy Davis |
HR SR Deep Run Divide And Conquer -- (CHOC) | Christopher Glatz |
SR SHR Deep Run Happy Hour JH -- (YLW) | Randy and Sharon Cochran |
CPR, SR Delaware Rivers Spicy Pepper CGC -- (BLK) | Thomas Carrollo |
SR Dreammeyer Lillie Antlermeadow SH WCX -- (CHOC) | Sarah Fodchuk |
SR Dulac's Lady Rose -- (YLW) | Margaret Mckeown |
WR SR Dutchmans Ole Pal -- (BLK) | |
APR SR Farbers High Point Mia Bird -- (YLW) | Rob Farber |
SR HR Fortune Crest's All That Jazz -- (CHOC) | Jeffrey A and Cheryl Riebling |
SR Four K's Nothing But Duck JH -- (BLK) | Scott and Christine Kovacevich |
SR.HR. Gator Point Chocolate Candy -- (CHOC) | |
SR,HR Ginger Marie Abigail Poole WC,JH -- (YLW) | James Poole |
SR Gobird's Night Stalker -- (BLK) | Gobird Retrievers |
SR Gobird's Smoke and Mirrors -- (BLK) | Gobird Retrievers |
SR Good Times River Boy Ty -- (CHOC) | Will Steding |
SR Hartland's First Knight JH -- (BLK) | |
CPR APR SR Heard's Storm Trooper Gunner -- (YLW) | |
Srb CH Horta The House Of Master River -- (BLK) | |
SR Ima Blackjack Ruby 2005 NAGDA National Champion, Multiple Gun Dog Champion -- (BLK) | |
SR Ironweed Copper Money On The Fly MH CD CGC TDI NA NAJ -- (YLW) | Nancy Eisaman |
SR HRCH UR Ironweed Tax Day Auditor MH MNH WC WCX -- (BLK) | |
MHR/WR/HR/SR Jack's Uno Mas Cyrmaize By Wetlands WC/WCX -- (YLW) | John R. Biddle |
SR WR JLN's Without a Care -- (BLK) | Chris Goeson |
SR Jr's Marsh Mangling Mindy -- (CHOC) | Jesse Runnalls |
SR Kanyon's Rambo With A Cause JH -- (BLK) | Joshua Dvorak |
JCH SRB JCH MAK Lab'spb Youtube -- (UNKN) | |
SR WR Lake Country Cash or Credit -- (CHOC) | Michael Krauss |
SR Levi Legend -- (YLW) | |
SR Little Riley's Little River -- (CHOC) | Michael Kingland |
MHR WR SR Little Riley's Mocha Moose -- (CHOC) | Michael Kingland |
GMHR MHR WR SR Marr's Remington Hunter -- (YLW) | MATTHEW MARR |
SR Martins Ruby Red Bentley -- (YLW) | TJ Keppley |
SR MT Idak's Remmington Rose -- (CHOC) | |
SR North Country's Kelly Girl -- (BLK) | |
GMHR-MHR-WR-SR North Country's Many Pearl -- (BLK) | |
GMHR-WR-SR North Country's Tater Chip SH -- (YLW) | |
MHR-WR-SR North Country's True Spirit MH -- (BLK) | |
SR SHR Northstars Az Alligator Juniper JH -- (BLK) | Scott Vowell |
SR Pd Bella Queen -- (BLK) | |
SR Peaeyed Code Rudder's Bender SH WCI -- (CHOC) | Sarah Fodchuk |
Can.Bda.Ch.OTCh.SR. Pinebank's Sassy Girl Am.WC.Am.UD.Bda.CDX.WCX.JH. -- (YLW) | |
SR Poco Solo Grande JH -- (BLK) | John E Cowlbeck |
SR, HR Priority Blue Water Raider CGC, TDI, JH, SH, MH -- (CHOC) | Christine Miller |
SR Punch's Echo Through The Allie JH -- (BLK) | Dianna Rowsey |
CPR SR Raccoon River Mia Of Sureshot -- (BLK) | |
CPR SR WR Raccoon River's Smokin Coop JH -- (BLK) | |
MHR WR HR SR Remi's Sip Of Sunshine Under October Sky's -- (YLW) | MATTHEW MARR |
MACH2 PACH SR Rhumbline's Perfect Timing CD PCD BN RI JH MXC MJS MXP3 MXPB MJP3 MJPB PAX XF ACT1 CGC TKA -- (BLK) | Lisa Hanley |
HR SR Ridge View Snowy River JH WC -- (YLW) | |
SR Rockerin Keno Creek Tess -- (BLK) | |
SR Rustic Road’s Sweetest Thing On Stage -- (CHOC) | Andrew Thompson |
SR HR WR Sadie's Duck Master Miss Jules JH SH -- (YLW) | Lee Lundy |
MPR SR Schwar Point Persistence -- (YLW) | |
CPR SR Scotts Razmataz Of Bearpoint -- (YLW) | |
SR Shady Lady Of Lolenda -- (BLK) | |
SR Skyriver's Eastbound And Down JH -- (CHOC) | Choral Jeffries |
SR Spencer Gundawg Miss Sadie WC -- (YLW) | EDWIN SPENCER |
SR Spencers Gun Dawg Mr Tippy JH -- (YLW) | Edwin Spencer |
INT,RUS, RKF, BLR, UKR, LT, LV, EST, FIN, SRB, MC CH Grand CH of RUS, UKR, BLR Club Winner Stenveyz Chicory Rose -- (BLK) | |
WUR SR Stony Brook Crowned Royal -- (BLK) | Travis Lund |
SR Stony Brook Sureshot Warrior -- (BLK) | Travis Lund |
SRH Tennessee River Teal -- (BLK) | |
WR/HR/SR Teufelhund Lena’s Xena In The Arena -- (BLK) | Randy & Cathy Carlson |
WR/HR/SR The Busses Thundering Jet JH/WC/WCX -- (BLK) | William C. Brown & Michael Scharf |
WR/HR/SR Three Cedars Babe In The Woods WC/WCX -- (YLW) | John R. Biddle |
HR SR Three Cedars Best Buddy Ron -- (YLW) | John R. Biddle |
GMHR, MHR, WR, SR TTF Cas-Hi Never Tucker Out -- (YLW) | |
SR Ttf Quivira Millbuies Kate -- (BLK) | |
SR Wilsons Midnight Lucy Roux -- (BLK) | KEITH WILSON |