Name - (Color) |
UKC Points |
Owner |
SHR HeartO’Dixie -- (UNKN) | | |
APR, CPR, SHR, Kell's HailStorm Sir Henry Heritage -- (CHOC) | 0 | William Kell |
SHR SRR’s Up Harness Creek Without A Paddle JH -- (BLK) | | Bonni Crumpler |
CP APR SHR To Cattle Kate GMPR/Champ Producer -- (BLK) | 20 | FRANCIS OWENS |
SHR Windy Ridge's Kentucky Jade -- (CHOC) | | |
SHR 'PR' Magnolia's Speedy Harley -- (BLK) | 20 | Thomas Dunkerton |
SHR 3 King's Deuces Wild 1 In A Million Roux JH -- (CHOC) | 20 | John King |
SHR 3 Ring Annie Jump Cannon -- (BLK) | 20 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Aurora Borealis JH -- (CHOC) | 0 | Cory Kienow |
SHR 3 Ring Autumnal Equinox JH -- (YLW) | 0 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Bellatrix CTD -- (YLW) | | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Bianca Of Hella JH -- (YLW) | 20 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Cassiopeia -- (CHOC) | 0 | Ben Farris |
GMPR SHR 3 Ring Cynosura SH -- (BLK) | 20 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Despina Of Legend JH -- (BLK) | 20 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Elegant Keel Of Argo JH -- (YLW) | 20 | Ray Sweetman |
SHR 3 Ring Ember -- (CHOC) | 0 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Ember Days -- (UNKN) | 0 | |
SHR 3 Ring Galileo -- (YLW) | 0 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Gunner -- (BLK) | 0 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Huntress Of Artemis -- (UNKN) | | |
SHR 3 Ring Isaac Newton -- (CHOC) | 0 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Keplers Supernova -- (CHOC) | 0 | Josh Cochran |
CPR SHR 3 Ring Leavitts Asteroid JH -- (CHOC) | 10 | Colette Dickmeyer |
SHR 3 Ring Messier Eleven JH -- (BLK) | 0 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Nashira -- (BLK) | 20 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Onya JH -- (CHOC) | 20 | Justin Eberhardt |
SHR 3 Ring Pearl -- (BLK) | | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Pluto Killer JH -- (BLK) | 20 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Princess Of Hermes JH -- (CHOC) | 0 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Red God Of War JH -- (YLW) | 20 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Summer Solstice JH -- (YLW) | 0 | Josh Cochran |
SHR 3 Ring Winter Solstice JH -- (BLK) | 0 | Josh Cochran |
SHR 3M's Le Roi Cochon -- (YLW) | 10 | Chris Cameron |
APR SHR 4x4 Deezel Buckaroo of HRK -- (YLW) | | Shaun Greene & Shannon Greene |
SHR 5 Rivers Memorial Day Thunder JH -- (YLW) | 20 | Ben Liebhaber |
SHR 618’s Kizzy Sittin On Go -- (BLK) | 20 | Travis Dunn |
SHR A Diamond In The Sky -- (BLK) | 0 | Todd Broussard |
SRSACC SHR A Southern Gentleman Rebel Charles Leveaux -- (YLW) | 40 | Michael Miller |
SHR A Southern Night's Miller Light -- (CHOC) | 30 | Rusty Champion |
SHR A&d's Dakota -- (YLW) | | |
SHR Abigale Of Young Plantation -- (CHOC) | | |
SHR Academy's Cruz'n For A Bruisin -- (BLK) | 20 | Austin Burkdoll |
SHR Adalyn's Black Elsa -- (BLK) | 20 | John Weaver |
SHR Adalyn’s Black Maya -- (BLK) | 20 | John Weaver |
SHR Adams Black Onyx -- (BLK) | 10 | |
SHR Advantage Calamity Jane -- (BLK) | 10 | Francis Owens |
CPR SHR Advantage Elle Dumont -- (CHOC) | 10 | Francis Owens |
CPR SHR Advantage Pearl Hart -- (BLK) | 10 | Francis Owens |
CPR SHR Advantage Rose Dunn -- (UNKN) | | |
SHR Aimpowers Hydro's Magestic Rocket -- (CHOC) | 20 | Linda Hoover |
SHR Aimpowers Stormy's Blue Belle -- (CHOC) | 20 | Linda Hoover |
SHR Aimpowers Tyson's Foxey Lady -- (YLW) | 20 | Linda Hoover |
SHR AKA's Anaktuvuk Thunder JH -- (BLK) | | Scotty & Bridgett Watkins |
SHR Akins Magnum Gator In The Marsh JH -- (BLK) | | Peter Lippert |
SHR Akins Recon Mighty Rebel -- (CHOC) | 0 | |
SHR AL'S WINGING IT IN PARADISE -- (BLK) | 20 | |
SHR Alaska’s Chocolate Shasta Daisy FDC DJ CGCA ATT TKN RATN -- (CHOC) | 0 | Cody Krohn |
SHR Albemarle’s Carolina Midnight Katie JH -- (BLK) | 0 | BU Evans |
SHR Alcovy Retrievers Double Rocks Weller -- (BLK) | 20 | Brad Davis |
SHR Alexander Drake Williams -- (BLK) | | |
SHR Alexander's Black As Coal -- (BLK) | | Robert Alexander |
SHR Almosta’s King Of The Rockies -- (BLK) | 10 | Mike Marino |
SHR Amber Run Daisy Cutter -- (YLW) | | |
SHR Amber Run Hotrod Lincoln -- (CHOC) | | Marjorie Samuels |
SHR Amber Run My Name Is Earl -- (YLW) | 0 | Marjorie Samuels |
SHR Amber Run Regin -- (YLW) | | Marjorie Samuels |
SHR American Idol's Pitch Black Pallbearer -- (BLK) | 20 | Jace Smolar |
SHR American Made -- (CHOC) | 0 | Bobby Campbell |
SHR Amwell's Royal Firefly -- (CHOC) | 0 | Mike and Patti Southerland |
SHR Amwell's Sunshine Sarah -- (YLW) | 0 | |
SHR Ana's Golden Kent Of Music City JH -- (YLW) | 10 | Will Liddell |
SHR Applewoods Feel The Burn -- (BLK) | | |
SHR Archey Fork’s Nitty Gritty -- (BLK) | 10 | Joshua Miley |
SHR ARK Gauge's Ace Hi Wager -- (CHOC) | 20 | Linda Hoover |
SHR Ark Gauge's Ace High Wager -- (CHOC) | 20 | Linda Hoover |
SHR Ark Hydro's Magestic Rocket -- (CHOC) | | |
SHR Ark Hydro's Magestic Rocket -- (CHOC) | 20 | Linda Hoover |
SHR Arkansas Own Yellow -- (YLW) | 20 | Daniel Orcutt & Taylor Perry |
SHR Armontrout’s Backwater Raven -- (BLK) | 50 | Clay Armontrout |
SHR Ash Is Rolling Coal -- (BLK) | | Britt Torres |
SHR Asher Coen Mccrary -- (BLK) | 20 | Benjamin T McCrary |
SHR Ashland's Midnight Oil Tanker -- (BLK) | | Robert & Cathy Atkins |
SHR Ashlands Cosmic Express Riley -- (CHOC) | 40 | Michael L. McKenzie |
SHR Ashlie's Absoloute Perfection -- (BLK) | | Billy E. Austin |
SHR Atkinson's Black Jade -- (BLK) | 30 | Kendel Atkinson |
SHR Atrains Janie's Raising Cain -- (YLW) | | Bob Sass |
SHR Atta Boy Jimmy Waylon -- (BLK) | 0 | Jim Green |
SHR UH Auglaize's African Safari Kalahari -- (YLW) | 80 | Kevin J. Mesker |
SHR Augustus Slick Henry -- (YLW) | 20 | Ryan Blalock |
SHR Authement's Lil Britches -- (YLW) | | Robert Authement |
CPR SHR Automba Molly Bear Point JH -- (BLK) | | |
SHR Autumn Winds Amazing Grace -- (CHOC) | 0 | |
SHR Autumn's Foretold Summertime Blues JH -- (CHOC) | 25 | Rachel Miller |
SHR Averett's Little Katie RN -- (BLK) | | Aaron Averett |
SHR Avery Raider Drake -- (BLK) | | |
SHR Avery’s Zoso Arya -- (BLK) | 20 | Dana Williams |
SHR B & B Retrievers Beech Bluff Cash -- (BLK) | 0 | |
SHR B & B Retrievers Beech Bluff Missing Linc -- (BLK) | 0 | BRIAN CORNELISON |
SHR B-Young Retrievers Rack'M-N-Stack'M -- (CHOC) | | Kelly Young |
SHR Babe Westwinds Big Swing -- (YLW) | 0 | Sara Lynn Kello |
SHR Baby J’s Calli -- (UNKN) | | |
SHR Backroads Lean On Me DMA AS -- (CHOC) | 20 | Bailee Motter |
SHR Backwater Timber's Maverick -- (YLW) | 0 | |
SHR Bad Leroy Brown Miller -- (CHOC) | | Conrad Miller |
SHR Bailey's Lady Bella Mia -- (YLW) | 20 | Michael Bailey |
SHR Bailey's Lady Remington Water Buddy -- (BLK) | | Robert Authement |
SHR Ballow's Marsh-mutt Flying Under The Radar JH -- (UNKN) | 0 | |
SHR Bally's Duck Bait JH -- (BLK) | 10 | Zack Thomas |
SHR Bally's Lil Outlaw JH -- (CHOC) | 20 | Cortney Bally |
SHR Bally's Mrs. Flintstone JH -- (YLW) | 20 | Rob Scripture |
SHR Bama's Back Allie Knockout Punch -- (BLK) | 0 | Sean Jackson / Will Jackson |
SHR Bar-the-Door Katy Scarlett O'Hara JH -- (YLW) | 0 | Wes Strahler |
CH SHR Barefoot Black Eyed Susan CGC -- (YLW) | 20 | Royse Hall III and Natasha Romero |
SHR Barlow Hartman JH -- (CHOC) | 20 | Chris Hartman |
SHR Battlemtn's Scout -- (YLW) | 10 | Jason Weskamp |
SHR Battlemtn's Southern Jazz -- (YLW) | 10 | Aaron Adame |
SHR CH Bayou Bay Blonde Ambition CGC JH -- (YLW) | | |
SHR Bayou Chopper Zoey's Roux JH -- (CHOC) | | Justin Jones |
SHR Bayou Teche Fancy Pearl -- (BLK) | 10 | Glenda Mitchell |
U-OCH URO2 SHR GRCH BIMBS BBI Belle's Kodiak Dreamweaver OM3 UDX3 JH RAE ASCA-CD -- (BLK) | 10 | Karen Charleston |
SHR Bck's MS Missing in Action -- (YLW) | 20 | |
SHR BCR Best Of The West "Oakley" -- (YLW) | 20 | Lucas Huttenhower |
SHR BCR's Choco Loco's Coco -- (CHOC) | 20 | Shari Hatch |
SHR BCR's Don't Shoot The Suzie's -- (BLK) | 20 | Grant Hatch |
SHR BCR'S Lil Shot Of Irish Cream -- (YLW) | | |
SHR Bcr's Sippin On Ginn -- (CHOC) | | Dean Ruske |
SHR Beadle's Lil Miss American Dream JH -- (BLK) | | |
SHR BEARBERENSTAIN -- (BLK) | 20 | Clark Powers |
SHR Bearpoint's Faithful Journey -- (YLW) | 0 | Paul Sterud |
CPR SHR Bearpoint's Mighty Carbon Cobra -- (BLK) | 0 | Dale & Brenda Merritt |
CPR SHR Bearpoint's Ms Ace On Point JH -- (BLK) | 0 | Bearpoint Kennels |
APR SHR Bearpoints Shootin Shilo JH -- (YLW) | | |
4XGMPR SHR Bearpoints Triple Threat Excalibur MH -- (YLW) | 0 | Dale & Brenda Merritt |
CPR, SHR Beau Of High Regard -- (YLW) | 20 | Andy White |
SHR Bee's Super Lean Tanker -- (BLK) | | |
SHR WSD Bellakane Newlander's Dream Boats DN TKN -- (YLW) | 0 | Alexie Hartman and Des Nyland |
SHR WSD Bellakane Newlander’s Dream Boats TKN -- (YLW) | 0 | Alexie Hartman & Des Nyland |
SHR Belquest Brooks Fastplay At Doubleplay JH -- (YLW) | 0 | |
SHR U-CH Int'l WBCH-G Belquest Conclusion's Ironman JH CDX RM2 RAE2 FCAT WCX TKA FDC CGCA CGCU ACT2 ACTj2 ATTS -- (YLW) | 0 | Terry Swanson |
SHR Benelli's Savage Duck Huntress -- (BLK) | 10 | Nera and Brian Crawford |
SHR Benelli's Trigger Guard JH -- (CHOC) | | Brock Howell |
SHR Benoit's River -- (YLW) | 0 | Sara Lynn Kello |
SHR Bentwood's Troublesome Emma -- (CHOC) | 0 | John Olson |
SHR Best Duke Max Sowiph JH -- (BLK) | 0 | Josh Portwood |
SHR Bianca's Ultimate Choclate Canella JH -- (CHOC) | 20 | John Harvey |
SHR Big Cottonwood's Coal Train Crossing Bell -- (BLK) | | Richard Lutz |
SHR Big Cottonwood's Storm Warning -- (YLW) | 20 | Sharon K Hatch & Grant H Hatch |
SHR Big Creek's Buster Brown -- (CHOC) | 20 | DAVID OGLESBY |
SHR Big Creek's Deja Roux -- (CHOC) | 20 | Teresa Oglesby |
SHR Big Creek's Gotta Try Iced Mocha -- (CHOC) | 20 | David Oglesby |
SHR Big Creek's Leap Of Faith -- (CHOC) | | |
SHR Big Creek's Summer Girl -- (CHOC) | 20 | Celeste Nauman |
SHR Big Indian’s Daisy Red Ryder -- (UNKN) | 0 | Shannon Neal |
SHR Big Red Dog's Blazin' Ember -- (YLW) | | Christopher James |
CH UCH SHR Big Skys Justamere Lido Shuffle JH WC -- (BLK) | 20 | |
SHR Big Water Dreams Crazy Like A Cat Lady -- (YLW) | 0 | Mike and Suzie Menser |
SHR Big Water Dreams Givin’ Em A Lil -- (BLK) | 0 | Kristin Guido & Trapper Sampson |
SHR Big Water Dreams Stellar Explosion -- (YLW) | 0 | Suzie Menser |
SHR Big Water Dreams The Jewel In Willie's Crown -- (CHOC) | 0 | Michael Menser |
SHR Bird Baggin' Baby -- (YLW) | 20 | William Beatty |
SHR Birddogs Making It Happen MH -- (BLK) | 0 | Kim Warren |
SHR Birdie Blue Diamond Booyah -- (CHOC) | 30 | Mark Hatfield |
SHR Birdiedogs Riptide Reedy Maple -- (CHOC) | 25 | Wakefield Fickey |
SHR Birdman Burt JH -- (BLK) | 20 | Steve Stave |
CP HR SHR Black Forests' Shadow Mtn Hunter JH -- (YLW) | 0 | |
SHR Black Ice's Little Red Corvette MH -- (YLW) | 20 | Christopher Smith |
SHR Black Ice's Rainmakers Come On Baby Light My Fire MH -- (YLW) | 20 | Chris Smith |
SHR Black Ice’s Rainmakers Baby Come On Light My Fire MH -- (UNKN) | 0 | Christopher Smith |
SHR Black Powder’s Flaming Royal Red Rusty -- (YLW) | 0 | Rick Rogers |
SHR Black Shadow Of Tiger Mtn's Gamble -- (BLK) | 10 | Cody Collige |
SHR Black Warrior's Doughboy -- (UNKN) | | |
SHR Blackbelts Maverick -- (BLK) | 0 | Austin Young |
IAC IWAC C-ATCH3 SHR Blackfoot's Salty Dog BN RE MX MXB MXJ MJB MXP MJP MXF T2B CGC TKI -- (YLW) | 0 | Laura Lambert |
3xGMPR SHR Blackjack's 3 Ring Vega SH -- (YLW) | | Josh Cochran |
SHR Blackthorn's Boomin' Timber -- (BLK) | | Jacob Finch |
SHR Blackwaters Indy -- (BLK) | | |
SHR Blue Bella Ice Cream JH -- (BLK) | 20 | Scott & Lisa Foster |
SHR Bluegrass Bocephus -- (BLK) | 40 | Roger Beets III |
SHR Bnbf's Tess Of Jane -- (CHOC) | 20 | Bob & Becky Fields |
SHR USJ Bobbie Sue Simpson JH HDJ DS CGCA TKI -- (YLW) | 20 | Carly Simpson James |
SHR Boo's Cajun Ford -- (YLW) | | Ernie Istre |
SHR Boog and Sues Candlewood Black Angus JH -- (BLK) | 20 | Robert & Susan Berg |
SHR Boom Boom Pow 2 Tilley Roux -- (BLK) | | |
SHR, HR Boomer Boombaso -- (YLW) | 50 | Kent Evans |
SHR Boulder Flat Gauge JH -- (YLW) | 20 | Aimee Huff |
SHR Bracken Fen Glen -- (BLK) | 0 | David Victory |
SHR Bradleys Steele Magnolia -- (BLK) | 20 | Scott Bodamer |
SHR Braid Girl -- (YLW) | 0 | Sara lynn Kello |
SHR Brands Thackery Binx -- (BLK) | 20 | Ben Brand |
SHR Breeze Hill's Kool Cruiser -- (YLW) | 20 | Shane Clifton |
SHR Breeze Hill's Kool Crusier -- (YLW) | | |
GCH CH/CKC CH/U-GRCH AC AE SHR N URO1 UKC BIS Briarwood Unstoppable At Neverest BN RN JHU FDC CAA BCAT SWN SCE SIE SBA SHDN DN CGCA CGCU TKN PKD-T SPOT WC L1T L1V -- (YLW) | 0 | |
SHR Bright’s Bella CGC -- (BLK) | 0 | Jena Zenner |
SHR Broad Reach Bryce CDX JH -- (BLK) | | |
SHR Brown's Riparian Katey Bar The Door -- (YLW) | | Bob and Carla Brown |
SHR Browning Ginger Cinnamon Smokey Hill -- (CHOC) | 40 | John Brady |
SHR Brownwaterdogs Rascalion JH -- (CHOC) | | Jeremy Ries |
SHR BTH's Louisiana Hot Tamale -- (YLW) | 0 | TAYLOR BOLTON |
SHR Buck's Georgia Peach -- (BLK) | 20 | Hannah Yost |
SHR Buckhead's Daisy Cutter MH -- (BLK) | | Pierce Blitch IV |
SHR Bucks Big Black Piece Of Gandy -- (BLK) | | Blake Gaugler |
CPR SHR Buffy The Bird Slayers Annie Oakley JH -- (YLW) | | Robert Zsidisin |
SHR Bugsy Hailee Fae RabelRouser -- (CHOC) | 10 | Dana Julin |
SHR Bull Runs Purple Heart Primaries Of Blue & Red -- (BLK) | 20 | |
SHR Burge's Colt's Wingman HighPRF -- (BLK) | 20 | Kenneth Burge |
SHR Burlingame Chocolate Mamba -- (CHOC) | 0 | Bryan Buffington |
APR CPR SHR Burlingames Birdie Virdie -- (BLK) | 20 | Jackson Jarz |
HR SHR Burlingames Tutzy Rollup -- (YLW) | 50 | Todd Bex |
CPR APR SHR HR Burlingames Ursus Of Cooperstown -- (YLW) | 55 | Phil Grim/Todd Bex |
HRCH UHCH HR SHR Burlingames Willow -- (YLW) | 770 | Todd Bex |
CHSD SHR Burson's Ray Of Sunshine JH TKI -- (BLK) | 30 | Chris Burson |
SHR Bustin's Trouble On The High Seas -- (BLK) | 0 | Lee Bustin |
SHR Bustins Lucky Number 7 JH DS WC -- (YLW) | 20 | Lee Bustin |
SHR Bustins Wearn Camo Slingn Ammo JH WC -- (BLK) | 20 | BJ Bustin |
SHR Bvr's A May Zing Grace JH -- (BLK) | 0 | Joe Scarpy |
SHR BWC'S Bella Rose -- (CHOC) | | |
SHR BWC'S Benny And The Jett Rio -- (CHOC) | | |
SHR BWC'S Bonnie Cudda Blue -- (CHOC) | 30 | Jacob Boniol |
SHR BWC'S Broken Beaux -- (CHOC) | 20 | Mike Milam |
SHR BWC'S Chocolate Star Boss -- (CHOC) | 20 | Jeffery Choate |
SHR BWC'S Deep Wood's Get Off -- (BLK) | 20 | Lanie Hudman |
SHR BWC'S Durty Lil Gurl -- (YLW) | 20 | Kelly Hudman / Mike Hudman |
SHR BWC'S Perfect Storm -- (CHOC) | 20 | Mike Hudman / Duke Harrell |
SHR BWC's Prim Rose JH -- (YLW) | 0 | |
SHR BWC'S Thurman's Southern Belle -- (YLW) | | |
SHR BWC’S Sage Wind Jammer Leavins -- (CHOC) | | |
SHR C And C She Blew Bayou Alley -- (CHOC) | | Chelsey Dobernig |
UKC GRCH SHR C.R. Labradors Misty Morning Dew CGC RN JH -- (BLK) | 15 | Carole Ramsey |
SHR Cache's Duck Bustin Nellie -- (YLW) | | Daniel Kaiser |
SHR Cactus Rose Double Banded Snow Goose -- (YLW) | 0 | DUANE & VICKIE VANOVER |
SHR Cactus Rose's Double Banded Snow Goose -- (YLW) | 0 | |
SHR Cajun Lady Mattie Roux -- (CHOC) | 20 | Jakayli King |
SHR Calamity Jane's Pic Of Torg's Labs JH -- (YLW) | 0 | Megan Comfort |
SHR Callback’s Takin’ Care Of Business JH -- (BLK) | 0 | Carmina Crockett |
SHR Camo Flage Miller -- (BLK) | | Michael Miller |
SHR Candlewoods Canterbury Cando -- (BLK) | | |
SHR Candlewoods Just Add Water -- (BLK) | | Katrina Lindmeier |
SHR Candlewoods Sixth Southern Star JH -- (BLK) | | |
SHR Candlewoods Tuggin Cattails SH -- (UNKN) | | |
SHR Caney River's Muddy Bottoms -- (CHOC) | 20 | Mitchell Gentry |
SHR Cannon's Big League Trouble MH -- (BLK) | 20 | Chris Cannon |
SHR Capella Cochran CTD -- (BLK) | | Josh Cochran |
SHR Captain Porters Hot Rod Hemi Cuda -- (CHOC) | 20 | Trevor Jones |
SHR Carmel Creeks Heisenberg -- (CHOC) | 0 | Ray Frechette |
SHR CPR Carmel Princess Of The Ponderosa -- (YLW) | 0 | |
SHR Carnahans Buddy -- (YLW) | 20 | Roger Carnahan |
SHR Carol In The Black Swamp -- (BLK) | 0 | |
SHR Carroll's Choot Em Up Ranger JH -- (BLK) | 10 | Elizabeth and Thad Carroll |
SHR Carroll's Ridin' Shotgun By Trinity JH -- (CHOC) | 10 | Elizabeth and Thad Carroll |
SHR Cash's Fowl Weather -- (CHOC) | | Robert Authement |
SHR Cash's Lil Outlaw Josie -- (YLW) | 20 | Robert Authement |
SHR Cb’s Midnight Teal -- (BLK) | 20 | Carson Brannon |
SHR Cco's Bootlegger -- (YLW) | 20 | Jeffery Choate |
SHR CCR Spirit Of TAMU -- (YLW) | | Shawn Watson |
SHR JH Cedartyme In The Stevens Blind WCI -- (CHOC) | | |
SHR Central Ks Flyway Sadie JH -- (BLK) | 20 | Adrian Ramirez |
SHR Certainty's Blazing Red Allie -- (YLW) | | Kathrine Taylor-Green |
SHR Certainty's Red Hot Chili Pepper -- (YLW) | 0 | |
SHR Certaintys Wanna Be A Bond Girl -- (BLK) | | |
SHR Certainty’s Ultimate Bond Girl -- (YLW) | | |
SHR Cfks The Story Of James Grace -- (BLK) | 0 | Justin Lucas |
APR SHR CG's Keep On Keepin On -- (CHOC) | 0 | Cameron Green |
MPR SHR Cgd's All In On Red JH -- (YLW) | 0 | Kendal Greninger |
SHR Chad's A River Runs Through It -- (UNKN) | | |
SHR Chad's A River Runs Through It -- (CHOC) | | |
SHR Chad's A River Runs Throught It -- (CHOC) | | |
SHR Championlabs' Close Shave -- (CHOC) | 20 | TERESA OGLESBY |
SHR Championlabs' Smokin Black Pepper -- (BLK) | | Don Haas |
SHR Championlabs' Swampfox -- (YLW) | 0 | Don Haas |
SHR Charpentier's Honey I'm Home -- (YLW) | 20 | Gary Charpentier II |
NNDDA SHR Charpentier's Something Special -- (BLK) | 20 | Gary Charpentier |
SHR Cherokee Labradors Raging Bull -- (CHOC) | 0 | Bill McCarthy |
SHR Cherry's Big Shot Benelli JH -- (BLK) | | Kristi Cherry |
SHR Cherrywoods Seabiscuit -- (BLK) | 40 | Melanie Moore |
SHR/JSH Cheyenne's Silver Remington JH -- (UNKN) | 20 | Joe Johnson |
SHR Chief Butternuts -- (YLW) | | |
SHR Chilbrook Copper Chief JH CD RE SCN CGC TKP BCAT -- (CHOC) | 0 | Debby Kay and Rebecca Bosley |
GRCH URO3 SHR Chilbrook High Hope CGC RA WC CC -- (CHOC) | 10 | Debby Kay |
SHR Chocolate Truffle Shuffle -- (CHOC) | 20 | Kevin Feigenbutz |
SRSCC USJ ESD3 SHR Chops Itty Bitty Kickass Kitty AX AXJ OF BCAT SWN SCA SIA DMA AS ETD TKP TD-ROM HOF -- (YLW) | 0 | Whitney Rupp |
SHR Chucklebrook Western Magic CD WC -- (CHOC) | | |
SHR Cici Cianci -- (YLW) | 20 | Alex Cianci |
SHR Circle Cooter -- (UNKN) | | |
SHR Cj's Foxy Little Teal Cutter -- (YLW) | | Cameron Jones |
SHR Clarks River Achilles Goddess -- (BLK) | | Steven K Harrison |
SHR Clinetop's Rebah -- (YLW) | 0 | Gary Hubbell |
SHR Coastals Cuda Blue Brown Sugar JH -- (CHOC) | | |
SHR Coastlines Dorothy Searching For The Emerald City -- (BLK) | 0 | Charlie Youmans |
SHR Cockrell's Tyde Pryde -- (BLK) | | Jamie Sullivan |
SHR Cocoa Norville's Water Doggy -- (CHOC) | 20 | Matt Norville |
SHR Cody's Cajun Bud Man Shooter -- (CHOC) | 10 | Nathaniel Keith |
SHR Cody's Demon Deacon -- (BLK) | | |
SHR UH Colorado Serenity Kaylee -- (YLW) | | |
SHR CPR Colorado's Bodacious Bailey -- (BLK) | 40 | John Barnard |
SHR Conrad's Ella JH -- (CHOC) | | Ashley Edgar |
SHR Cool Creek's Flooded Timberline JH -- (CHOC) | 30 | Joshua Walls |
SHR Coolwater's Kona Big Wave -- (BLK) | 20 | Brad Solis |
SHR Coolwater’s Sunset Ruby -- (CHOC) | 20 | Bruce Murray |
SHR CPR Cooperstown's Mr. Jones -- (YLW) | 20 | Justin VanDeHey |
4XGMPR SHR Cooperstown's The Franchise Of Northstar SH -- (BLK) | | Greg Ennis |
4XGMPR MPR SHR Coopertown's The Franchise Of Northstar SH -- (BLK) | | Greg Ennis |
SHR Coosa Bends Feathered Indian Chief -- (BLK) | 0 | |
SHR Coosa Bends Royal Flush Ace -- (YLW) | 0 | Cody Alford |
SHR Coosa River Sour Mash Whiskey -- (CHOC) | 20 | John Findley |
SHR Coots Shadow Chasr Of Circle C -- (BLK) | | Paul Patterson |
SHR UGRCH & Canadian CH Corhampton's Blujeans CD, WC, CGC -- (YLW) | | |
SHR Cornerstone's Kai -- (BLK) | 20 | BLAKE GRAVES |
SHR Cosner’s Mr Tank JH -- (YLW) | 0 | |
SHR Costa's Frog Man Murphy -- (UNKN) | | |
SHR Costa's Sadie Stoll -- (UNKN) | | |
SHR Costa's Taking A Chance -- (BLK) | | Armando Vinditozzi |
SHR Cotton Top's Have Mercy JH -- (BLK) | 0 | Derrick Jordan |
SHR Cougar's Drake's Winnie -- (YLW) | | Rhonda Constable,Randy Wellborn |
SHR Could Be A Problem Rock Star -- (YLW) | | |
SHR Count The Stars Lika Wildchild -- (BLK) | 0 | |
SHR Country Lines Whiskey Girl -- (UNKN) | | |
SHR County Lines Whiskey Girl -- (CHOC) | 10 | derald and cindy poindexter |
SHR Crabtree's Talitha Rose -- (CHOC) | | John Crabtree |
SHR Crain Lane Ebonstar Annie -- (BLK) | 20 | Michael Hightower |
SHR Cranbrry's Rainy Flatlnds -- (BLK) | 0 | |
SHR CRAWFORDS HYA KYA -- (YLW) | 0 | Brian and Nera Crawford |
SHR Crews's Cottonwood Commander Gauge JH -- (CHOC) | 50 | Derrick Crews |
SHR Crk Rooster On The Warpath -- (YLW) | 0 | Jeremy Moore |
SHR Crk Soggy Bottom Bad Mojo -- (YLW) | 0 | Jeremy Moore |
SHR Crooked Creek's Mud Slinggin' Maddie -- (BLK) | 40 | Bruce Koch |
SHR Cropper's Roughrider's Teddy -- (YLW) | | |
SHR Cross Rivers Ruff Cut Diamond SH -- (BLK) | 10 | Robert Tunney |
SHR CRR's Cutting Through The Reeds -- (BLK) | 20 | Stephen Ratcliff |
SHR CH Cs Singing In The Rain -- (YLW) | 0 | Julie Oghigian, Janet Peters, Lisa Nordstog |
SHR Cuda’s Bayou Bones Cajun Amigo -- (CHOC) | 10 | Clint McGowen |
SHR Cunningham's All To Pieces JH -- (CHOC) | | |
SHR Cunningham’s Boogity Boogity JH -- (BLK) | | Nate & Kristen Cunningham |
SHR Cut Em Callie -- (YLW) | 20 | Eric Matthews |
SHR CWR Oh What A Thrill Great Bof -- (CHOC) | 0 | |
SHR Cwt's Ace Bella Boo -- (BLK) | 20 | Colby Wells or Terri Wells |
SHR Cwt's Lil Cruisn' Mini Cooper -- (BLK) | 20 | |
SHR Cypress Creeks Let The Big Dawgs Eat -- (BLK) | 10 | Lawton Hayes |
SHR D & R's Champagne Supernova JH -- (BLK) | 20 | Rick and Dawn LaVergne |
SHR D AND R'S Diamond Diesel JH -- (BLK) | 20 | Rick and Dawn LaVergne |
SHR D And R's Vega's Shooting Starr JH -- (BLK) | 25 | RICK & DAWN LAVERGNE |
SHR D&R's High Flyin Kali Wiggles -- (YLW) | 20 | Rick and Dawn LaVergne |
SHR D&r's Mighty Hunter Bean JH -- (YLW) | 0 | Colette Wolfe-Dickmeyer |
SHR Daisy’s Finest Replica -- (BLK) | 20 | Lauren West |
WR SHR-UH Dakota Creek's Cute As A Bug SH WC -- (BLK) | 60 | Sue Snow |
SHR Dakota Creek's Go For The Gusto -- (UNKN) | 20 | |
SHR Dakota Creek's Sweet Sangria JH -- (BLK) | | |
CPR SHR Dakota Of Bak's Pointing Labs -- (CHOC) | 0 | Tim Bak |
SHR Dakota Roux's Bridger Blue -- (BLK) | | Julio E. Rios, II |
GRCH SHR Dark Water Catch The Dream JH CA -- (BLK) | 0 | |
GRCH SHR Dark Water Seas The Day JH WC -- (BLK) | 0 | Justine Embach |
UCH SHR Dark Water Write Me A Story JH WC CGC TKN -- (YLW) | 0 | Justine Embach |
SHR Darktimber Strider The Ranger Aragorn The King -- (YLW) | 0 | Dan Forsman |
SHR Darktimber triple T's Flyin' Duck Magnet JH -- (YLW) | | Jason Craig |
IAC SHR Dartmoor’s Chocolate Rose CD (CDX1) BN MX MXJ MXF DMA DE ASA (JH2) -- (CHOC) | 0 | Kathy Kealey |
SHR Days gone bye Maggie -- (CHOC) | 20 | Arie van Eyk |
SHR DBK Ivy Getting Birds -- (YLW) | 0 | Jayce Osborne Schattenburg |
SHR Deacon's Token Star "Zoie" -- (YLW) | 10 | Marsia Applegate |
SHR Dead River's Coal -- (BLK) | 0 | |
SHR Dean Creek's Prophet JH -- (BLK) | | Troy A Green |
SHR DeeCoy Vanover J.H. -- (CHOC) | 0 | Chelsea Vanover |
SR SHR Deep Run Happy Hour JH -- (YLW) | 10 | Randy and Sharon Cochran |
SHR Deep Run Here's Your One Chance -- (BLK) | 30 | Randy and Sharon Cochran |
SHR Deer Hall’s Kalamity Kate SH -- (BLK) | 0 | Molly Kneece |
SHR Defender's Don't Fence Me In -- (BLK) | 0 | Kathleen Johnston |
SHR Denton's Downtown Dexter -- (BLK) | 0 | Drew Denton |
SHR Diche’s Brown Magic -- (CHOC) | | Brett Hossley |
SHR Dixie's Blackened Creole Cooper JH OA OAJ AXP AJP CGCA -- (BLK) | 20 | Roxanna Liu |
SHR Dixie's Remington -- (YLW) | | Leevi Lastrapes |
SHR Dixieland's Birddog Gone Rogue -- (YLW) | 0 | Kim Warren |
SHR Dixieland's Delight My Fire JH -- (YLW) | 0 | Kim Warren |
SHR Dixon’s No Mercy Mcbunn -- (CHOC) | 20 | Chris strickland |
SHR Dk's Money In The Bank -- (BLK) | | David Keith |
SHR Doc's Black Bruiser -- (BLK) | 0 | Chase Carpenter |
SHR Don't Pull My Trigger Finger -- (BLK) | 40 | Carlton Coblentz |
SHR Double A's Texas Sunrise -- (BLK) | | |
SHR Double Creek Aggie JH -- (CHOC) | | |
SHR Double D And TNT Little Miss Shadow MH -- (BLK) | | Dean Downer |
SHR Double J's Charmed One -- (YLW) | 0 | Jeffrey Joynt |
SHR Downtown's Eat My Dust JH -- (YLW) | 015 | John Davis |
SHR Downtown's Willie Willie's Burning Ring Of Fire SH -- (BLK) | 30 | Chad Pinzino |
SHR Dr. Goose's Ramblin Road Warrior -- (BLK) | | Johnny Naranjo |
SHR Drake's Mallard Hen -- (YLW) | 20 | Shane Stokes |
SHR Dreammeyer's Boudreaux -- (CHOC) | 20 | Scott Gordy Jr |
SHR Driftwood's Going Rogue -- (YLW) | 20 | Allison Sutton |
SHR Driftwood's Makin Waves -- (YLW) | 20 | Scott & Revonne Storrer |
SHR Driftwood's March To Her Own Drum -- (BLK) | 20 | Scott Storrer |
SHR Driven's Iron Sharpens Iron -- (BLK) | | Shea Koone |
SHR Drop The Hammer -- (BLK) | | |
SHR Dry Creeks Ringer -- (YLW) | 0 | |
SHR Dry Pond's Rippin' Blue Moon -- (CHOC) | 0 | Beth Johnes |
SHR Dry Pond's Sprig Of Carolina Jasmine -- (CHOC) | 0 | Beth Johnes |
SHR Duck Buster Bad Boy Bullet -- (BLK) | 0 | Hannah Diehl |
SHR Duck Buster's Snow Storm -- (YLW) | | Heather Werner |
SHR Duck Busters Duck Lightning JH -- (YLW) | 0 | Bryce & Ashley Moore |
SHR Duck Busters Full Throttle JH -- (BLK) | | Heather Werner |
SHR Duck Busters Sheriff Ride'n Shotgun JH -- (YLW) | 0 | Danny Kaiser |
SHR Duck Busters Snap Decision Red JH -- (YLW) | 0 | |
SHR Duck Busters Tankin It To The Top JH -- (BLK) | | Jenny Simpson |
SHR Duck Busters Waterfowl Sniper -- (YLW) | 0 | Danny Kaiser |
SHR Duck Busters Zero Fox Given -- (YLW) | 20 | Shanell Gue |
SHR Duck Creeks Little Goose SH -- (YLW) | 20 | Matt Little and Shalina Little |
SHR Duck Dawg's California Night Sky -- (BLK) | 20 | Jared Lechner |
SHR Duck Dawg's Hold Your Horses JH -- (BLK) | | Jeff Rooney |
SHR Duck Wild Spirit Of Remington -- (BLK) | | |
SHR Duckbusters Midnite Duck Chaser -- (BLK) | | |
SHR Duckdawg's Ain't Got No Quit -- (BLK) | | Libby Milroy |
SHR Duckdawg's Ain't Got No Quit -- (BLK) | | |
SHR Duckdawg’s Rainbow Dream -- (YLW) | | Calvin and Sherri keys |
SHR Ducktown's Super Black Eagle SH -- (BLK) | 20 | Gordy Ackers |
SHR Dudes Chasing The Royal Dream -- (BLK) | 20 | Thomas R. Zatopek |
SHR Dudes Winsome Way -- (BLK) | | Nancy Wiener |
SHR DUKE MACHAMER JH -- (BLK) | 20 | Ian Machamer |
SHR Duke Riley' Chambers CGC -- (YLW) | | Katy and Chris Chambers |
SHR Dukes Diamond In The Black JH -- (BLK) | | Darren Danielson |
SHR Dutch Acres Charlie Brown -- (CHOC) | | |
SHR Dutch Bayou Chopper JH -- (CHOC) | 0 | Dalton Breeland |
SHR Dutch Star Inso -- (CHOC) | | Issaiah Inso |
SHR Dutton Rae Has Chosen The Brand -- (BLK) | 0 | Guy Anderson |
SHR East End’s Whispering Soul CGCA DN -- (YLW) | 0 | Cody Krohn |
SHR Eastlake’s Hit The Jackpot SHR JH BN CDX -- (YLW) | 0 | Linda Witkowski |
SHR Easy Money Chipper -- (YLW) | 10 | Garner Dwayne Roberts |
SHR Edge Starlight -- (UNKN) | | |
4X-GMPR SHR Elcanan's Roxy Of Bearpoint (APLA Hall of Fame) JH -- (YLW) | | |
SHR Eleanore Rigby Of Redstar -- (YLW) | 4 | Karen S. Gilbert |
SHR Elk Rivers High Voltage Star -- (YLW) | | |
SHR Elkins' Wildpepperhunter JH -- (BLK) | 25 | Bradley Elkins |
SHR Ellie Of Top Gun -- (YLW) | 10 | Cory Nelson |
SHR Embershine’s Gonna B Expensive Of FSR DJ -- (YLW) | 0 | Flying S Retrievers |
CP SHR Emerald Royal Flush JH -- (YLW) | | Sandy Nelson |
CH SHR Empress Go Diego Go JH -- (BLK) | 0 | |
UNJ SHR GRCH Endeavor Friday I'm In Love JH RN CGCA CGCU WC -- (BLK) | 0 | Jeanine M Asch |
SHR GRCH Endeavor Just Around The Corner RN CA WC CGCA CGCU TKN -- (BLK) | 0 | Jeanine Asch |
Can CH UAGII SHR URO1 GRCH Endeavor Just Like Heaven ACTII RN CGCA CGCU, Can RN, RI -- (BLK) | 0 | Jeanine M Asch |
URO1 SHR EGRCH Endeavor Just The One RN ATT WC SPOT-ON -- (YLW) | 0 | Jeanine Asch |
AM CH UCH SHR AGI Endeavor Piccadilly Gotta Wear Shades JH NA NAJ WC CGC TDI -- (BLK) | | |
SHR UACH GRCH Endeavor Piccadilly Pipe Dream JH NA NAJ RN WC CGC -- (UNKN) | | |
SHR Engelsteins Teal -- (CHOC) | | IAN ENGELSTEIN |
SHR Eno Addie Shining Star JH -- (YLW) | 20 | Stacie Sawyer & Robert Eno |
SHR Erie Shores Fire On The Bayou -- (BLK) | 0 | Greg Montgomery |
SHR Erie Shores Fire On The Bayou -- (BLK) | 10 | Greg Montgomery |
MACH2 SHR Eromit's White Lightning Shine JH MXC MJB2 MFS T2B2 DS CGC TKA WC -- (YLW) | 40 | Karen Alice Hartnoll |
SHR Espn V -- (BLK) | 0 | Chase Quarles |
SHR Ever-ready's Slugger At Bat -- (BLK) | | |
SHR Fallen Oaks Stars-N-Stripes -- (UNKN) | | |
SHR Falling Fowl's Kalamity Kohl -- (BLK) | | William Karolyi |
SHR Fancy Don't Let Me Down III JH -- (BLK) | 0 | Susan Carpenter |
CPR SHR Farber's High Point Rock N Juel's Gemma -- (CHOC) | 20 | Laurie Farber |
APR SHR Farber's High Point Trey B Baby -- (YLW) | 20 | Raeann Farber |
APR SHR Farbers High Point Indianna Juel -- (YLW) | 20 | Rob Farber |
SHR Farrell's Risky Business Blue -- (BLK) | | |
Can CH SHR Fawnhaven Mischief Maker Delphi SH CD RN CGC -- (CHOC) | 20 | Darlene Pado (resides), Barb & Don Ironside |
SPOT SHR Fbr Head In The Clouds BCAT DM DS AS HDS CGCA CGCU TKA VHMA VHMP VSWB FITG RN -- (CHOC) | 0 | Peyton Moebs |
HR UH SHR Felkners Strength In Battle -- (YLW) | 0 | Jake Felkner |
CPR SHR FER'S Catching Firelight Dreams -- (CHOC) | 20 | Samantha Miller |
SHR FER'S The Plot Twister Of GWK JH -- (BLK) | 20 | Samantha Miller |
SHR Fetch'n Ducks Is A Breeze -- (YLW) | 0 | Lori Lewis-Bush |
SHR Fever River Stans Elite Nahla -- (YLW) | | Eric Moltzan |
SHR Field Of Dreams Raven Lunatic -- (BLK) | 20 | Jason McGinnis |
SHR Field Of Dreams Son Of Krypton -- (BLK) | 20 | David Poffinbarger |
SHR Finley Point North Country's -- (YLW) | 0 | Stacey M Burdett |
SHR Firedup Blazin Cajun Gator Mama -- (CHOC) | 20 | TERESA OGLESBY |
SHR Firedup Blue Moon's Venus -- (CHOC) | 20 | HOWARD L KREMER |
SHR Firedup's Buried Treasure -- (CHOC) | 20 | Brad West |
SHR Firehouselabs Bells And Sirens -- (YLW) | 20 | RAINA J ANDERSON |
SHR FIREHOUSELABS TANKER TRUCK JH -- (CHOC) | 20 | JEFF L ANDERSON |
SHR Firehouselabs Vortex Of Fire -- (BLK) | 20 | Raina J Anderson |
SHR Firehouselabs Water Hammer -- (CHOC) | 0 | Wes and Jennifer Prebeck |
SHR WSDX2 Firelights Titan Of The Stars JH DM CGCU CGCA -- (BLK) | 20 | Alexie Hartman & Debra Semko |
SHR WSD Firelight’s Of Three Lakes Labs Jewel Of The Coast CGC -- (BLK) | 0 | Alexie Hartman |
SHR First Gen. Of Brk-harley -- (BLK) | 20 | Kyler Lenderman |
SHR Fishdogs Wahoo Of Cedar Swamp BN CD GN RE OAP OJP OFP AX AXJ XFP JH WC CC -- (YLW) | 0 | PK Lichtenberger |
CPR SHR Five Oaks Advantage Carly Blue -- (YLW) | 0 | Cam Fuerniss |
SHR Five Star's Love Me Lot's JH -- (BLK) | | Ashley Winkelman |
SHR Flatline Retrievers Im To Slick To Handle -- (BLK) | | IAN ENGELSTEIN |
SHR Flushing Kimber's Whisper Willow -- (YLW) | 20 | Maurice Pannell |
SHR Flying F Water Ike Of D Crain -- (BLK) | | |
SHR Focused Moon's White Stout Of Torg (2 Derby Pts) -- (BLK) | 0 | Kim Speckman |
SHR Foothill's Southern Comfort -- (BLK) | | Comfort & Joy Kennels-Gaffney, SC |
shr Four D's Pride Of Dixie -- (BLK) | | david dixon |
SHR Fourhead’s Ranchin’s No Fun Till Ya Misbehavin -- (BLK) | 20 | Michael Head |
SHR Fowlco Reese And Reagan's Foxy Bella -- (YLW) | 20 | Hunter Galloway |
SHR Fowlplay's Black Magic Potion Of Rfc -- (BLK) | 20 | Jeffrey Johnson |
SHR Fowlplay's Early Mornin Rizer -- (BLK) | 20 | Nathan Atkinson |
SHR Fowlplay's Kizzy Bear -- (BLK) | | |
SHR Fowlplay's Maggy JH WC DS VHMA TKN -- (CHOC) | 0 | |
SHR Fricks Gg Blanchey D -- (YLW) | 20 | Ryan Frick |
SHR Friedrich's Midnight Belle Star -- (BLK) | 0 | |
SHR FSR Dakota's Cheese N Quackers VHMA TKN -- (YLW) | 20 | |
SHR FSR Dakota's It Ain't My Fault -- (YLW) | 5 | |
SHR FSR Dakota's Lil Storm Chaser DJ VHMA CGC TKI -- (BLK) | 0 | |
SHR FSR Dakota's Makin Ducks Quiver -- (CHOC) | | Flying S Retrievers |
SHR FSR Dakota's Prairie Wind -- (BLK) | 0 | |
SHR FSR Dakota's Too Hot To Handle DS -- (YLW) | 5 | Flying S Retrievers |
SHR FSR Dakota's Wing And A Prayer -- (BLK) | 0 | Mark Stites |
SHR FSR Dakota’s Lil Gun For Hire -- (BLK) | 0 | |
SHR FSR Dakota’s Master Of Mayhem -- (CHOC) | 0 | |
CPR SHR FSR Dakota’s One Shot One Kill DS VHMA TKI -- (YLW) | 10 | Dog Ear Outfitters/ Mark Stites |
SHR FSR Diva's Lil Aspen JH WC -- (CHOC) | 0 | |
SHR Funny Farms Magnolia Maggie -- (BLK) | | GAYLON SCHILLING |
SHR Gabster's Black Diamond -- (BLK) | 0 | |
SHR Garner Creeks Rip Your Heart Out -- (BLK) | 20 | Kyle Thompson |
SHR Garner Creek’s Big Mack Daddy -- (BLK) | 20 | Chris Perez |
SHR Gator Point Queen -- (CHOC) | | Russell Ivy |
SHR Gator Point's Bayou Raging River -- (CHOC) | 20 | Andrea Lewis |
SHR Gator Point's Magnum Murphy Brown SH -- (CHOC) | 0 | Constance Talbott |
SHR Gator Points Queen -- (CHOC) | | |
SHR Gator Tails Cash Is King -- (BLK) | 20 | Kyle Broussard |
SHR GDB's Aces Wild -- (BLK) | | Kirk Driskell |
SHR General Amos JH -- (BLK) | 20 | Brannan Zachary |
SHR General Napoleon Beauregard JH -- (BLK) | | Ann Hosford Smith |
SHR Gentle Ben's & Cuda's Choc. Chip JH -- (CHOC) | | |
SHR Gentle Ben's & Cuda's Gator JH -- (CHOC) | | |
SHR Georgia Pine's Smokin Benelli -- (YLW) | 20 | Tyler Leamer |
SHR Gibby4 Life’s A Tripp -- (YLW) | | Dorrance Deakle |
SHR Ginger Dixie Rose Bass JH -- (YLW) | 0 | |
SHR Ginger’s Sweet Macie -- (BLK) | 0 | |
SHR Girls Best Friend Diamond Dixie Duke MH,CGC -- (YLW) | 20 | Aundrea Freeman |
SHR GL Gander Landin Reina Del Sur -- (CHOC) | 20 | Justin Diercks |
SHR Glass’s Moab Redman Mcinpoint Neely -- (YLW) | 20 | Adam Glass |
SHR Glenbriar Ella -- (UNKN) | 0 | |
SHR Glenview's Big Bailey Girl JH -- (CHOC) | 0 | David Keener |
SHR Gnj’s Play It Again Polly JH, DN -- (BLK) | 0 | Ryan Otto |
SHR Go Getim Georgia Peach -- (BLK) | 0 | Curtis Gasque |
SHR Go With The Flow Honey -- (YLW) | 20 | Titus Riner |
APR SHR Goose's Little Keeper JH -- (BLK) | 20 | Tommy Chesbro |
SHR Grace Lightning Jackson -- (BLK) | 0 | |
SHR Gras-land's Sweet Brandy WC JH -- (CHOC) | | |
SHR WSD Graylight's Galway Girl BCAT CGC CGCU DS TKN -- (YLW) | 0 | Kristin Guido & Trapper Sampson |
SHR WSD Graylight's Glaway Girl CGC CGCU DJ DS -- (YLW) | 0 | Kristin Guido & Trapper Sampson |
SHR WSD Graylights Glaway Gril DJ CGCU CGCA TKN -- (YLW) | 0 | Kristin Guido & Trapper Sampson |
SHR Grayquill Fenlee Of Jwoods JH -- (BLK) | 0 | Annie Gill |
SHR Green Acres Sacred Covenant SH -- (BLK) | | Troy A Green |
SHR Green Timber Harliquin -- (YLW) | 20 | Jane Jackson |
SHR Greenleafs Hope In A Carpenter -- (UNKN) | | |
CPR SHR Greenwing’s Mr Green Jeans -- (YLW) | 20 | David Lloyd |
SHR Greenwing’s Princess Buttercup -- (YLW) | 20 | David Lloyd |
SHR Greyhavens Ella Enchanted -- (YLW) | 0 | |
SHR Griffin's Princess Bella -- (YLW) | | |
SHR Guinness Paint It Black Lager CGC -- (BLK) | 0 | |
SHR Gump's Your My Girl Jenny -- (CHOC) | 0 | Jeff Harper |
SHR Gunfields Toklat Super Charger -- (CHOC) | | David A. Simons |
SHR Gunner's Black Diamond -- (BLK) | 20 | Mike Carroll |
SHR Guns & Rose's Pistol JH -- (BLK) | 20 | Scott Shankle |
SHR Hail's Washita Black Beauty -- (BLK) | | Jeff Chesnut |
SHR Hailey Jam's Black Magic JH -- (BLK) | | Jason Johnston |
SHR Hailey Jam's Boomer-ang -- (UNKN) | | |
SHR Hailey Jam's Ginger Snap -- (CHOC) | | |
SHR Hailey Jams Mamma Mia -- (YLW) | | Jason Johnston |
SHR Haley's Stonebirch Magic Moment -- (BLK) | 20 | Deb Reid |
SHR Halls' Cutter -- (BLK) | 20 | Royse E.Hall III |
SHR Halls' Yellow Deception -- (YLW) | 20 | Royse Hall III |
SHR Hammertime's Aquaholic -- (BLK) | 20 | Chad and Cody Lastrapes |
SHR Hank's Lady Libby -- (YLW) | | Jeremy and Melissa Helton |
SHR Hank’s a Ramblin Man -- (BLK) | 0 | Scott Jones |
SHR Hannah's Grandlake Gauge -- (BLK) | 20 | Jeffrey Morgan |
SHR Hardcore’s Mustang Maggie -- (YLW) | 10 | A.G. Shaw |
SHR Hardwood Crescentmoon Rayna -- (YLW) | 0 | Sean Clark |
SHR Harley's Lil Bossy Bindi Sue -- (UNKN) | | |
SHR Harness Creek's Blazin Baby Blue Roux -- (CHOC) | 0 | Tom & Lisa Neel |
SHR Harness Creek's Precious Gem -- (CHOC) | 0 | Robert Mallory |
SHR Harness Creek's Waydago Trip'n -- (CHOC) | | Penny Metheny |
SHR Harrell's Mason Jar of Shine -- (YLW) | 0 | Stephen Harrell |
SHR Hartland's Troublesome Onah SH -- (BLK) | | Brandi and John Garrie |
SHR Hatcreek's RIO Huntress Of The Bluegrass -- (YLW) | 10 | Dr. Cristina K & Aaron Lamar-Lexington, KY |
SHR HATTIE MAE OF CROOKED CREEK -- (BLK) | 10 | Kenneth E Fresneda |
SHR Have Faith In Waidelichs Walnut Run -- (CHOC) | 20 | Dan Waidelich |
SHR Hawkeyes Cutting Edge -- (YLW) | | |
SHR Hayden's Grand Sam -- (YLW) | 20 | |
SHR Hayley's Star Jaxx JH DN -- (YLW) | 20 | Lauren Daniel |
SHR HBR's Dixie -- (BLK) | 20 | Dennis Jones |
SHR HD's Rudolph The Red JH -- (YLW) | | Bryan Detwiler |
SHR He Knows I'm A Day Tripper -- (BLK) | 0 | Kimberly Dunbar |
SHR Heartland's Coulters Run Hope -- (YLW) | 20 | Sherry Jones |
SHR Heartland's Rivera Of Grasld -- (CHOC) | | |
SHR Heartland's Smokin Gun -- (BLK) | 0 | CAROLE RAMSEY |
SHR Heath's Nattie Girl -- (UNKN) | | |
SHR Heathridge Carolina Sky -- (YLW) | | |
SHR Heathridge Colt 45 Eliminator -- (YLW) | | |
SHR Heathridge's Doc Holiday -- (UNKN) | | |
SHR Hensen Outdoors Sadie -- (BLK) | 25 | Kyle Hensen |
SHR Hershy's Chocolate Thunder Banta JH -- (CHOC) | 20 | Mason Banta |
SHR Hey You Ouit Skipping To Those Ducks JR -- (YLW) | 0 | Tyler Brannan |
SHR Hey You Quit Skipping To Those Ducks JH -- (YLW) | | |
SHR HHR's Wabash Ricochet -- (BLK) | 20 | JonWinters |
SHR Hi Tech See Me Go JH -- (BLK) | | |
SHR Hickeys Bright Shinning Star -- (BLK) | 20 | Dalton Hickey |
SHR Hickory Ridge Rippin Dirt "tator" -- (YLW) | 0 | Travis A Bock |
SHR High Cotton's Big Bang -- (BLK) | 10 | Jim Morris |
SHR High Flying Maverick Of Red Cedars -- (BLK) | | |
SHR High Performance Sexi Rexi Roux JH -- (CHOC) | 20 | David & Jean Russo |
SHR High Speed Teal JH -- (BLK) | | JAMES YARRINGTON |
SHR High Stabdard Maggie -- (UNKN) | | |
SHR High Tech Loaded Son Of A Gun JH -- (YLW) | | Anthony Umek |
SHR High Velocity’s Sweet Stella Rose -- (BLK) | 0 | Steve Niko |
SHR Hillcrest Piper -- (YLW) | 0 | Judd and Dayna Latham |
SHR Hilltop's Five Star Kate -- (BLK) | | Randy Marlar |
SHR Hilltop's General Cruz -- (BLK) | | Randy Marlar |
SHR Hilltop's Patton did a lil Jig -- (BLK) | | Randy Marlar |
SHR Hollow Hills Pinned Ya Again -- (CHOC) | 10 | Hagan Lee III |
SHR Hook's Sophisticated Lady JH -- (BLK) | | Robert Ritchie |
SHR Hopkins Midnight Storm -- (BLK) | 0 | |
SHR Horizon's Cheers to Change JH DS CGC -- (YLW) | 0 | Emily Shirey |
SHR Houston's Commander In Silver -- (UNKN) | | |
APR SHR HRK's Kenai's Scarlet Sun -- (YLW) | | Shaun Greene & Shannon Greene |
SHR Httl Dakotas Sunrise -- (YLW) | 10 | Kristopher Zenker |
Shr Hunt Em Up Bubbas Lil Halo -- (BLK) | | Bubba Vaughan |
SHR Hunt It Up Jedda -- (BLK) | | Kenny Black |
SHR Hunt's Belle -- (BLK) | | |
SHR Hunters Marsh Handsome Hank -- (BLK) | | Mark H. Davenport |
CPR SHR Hunters Rose Maggie Mae Of Bfkhp -- (BLK) | 0 | |
SHR CPR Hyde And Seek Beretta -- (YLW) | 20 | Richard Lewis Braman Jr. |
SHR APR Hyde And Seek Winchester -- (YLW) | 20 | Richard Braman |
SHR CH Hyspire Dance Hall Gal JH RN WC -- (BLK) | | |
SHR I'm Your Huckleberry Tom Sawyer -- (YLW) | 0 | Shelby Smith |
SHR Idaks Arctic Perfection -- (BLK) | 0 | Nicole Larson |
SHR Idhp's Pure Retriever -- (BLK) | 20 | David Boden |
SHR IMB's Gone Girl -- (YLW) | 0 | Richard Haynes |
SHR IMB's Southern Sleeper JH -- (BLK) | 0 | Richard Haynes |
SHR Imperials Girl Can't Help It -- (BLK) | 20 | |
SHR In Pursuit's Hope -- (UNKN) | | |
SHR In The Zone Zoomin Zeke -- (UNKN) | | |
SHR Indiana 3 Ring Jane Powers -- (BLK) | | Jared Powers |
SHR Indigo's Joltin' Josey -- (BLK) | | Allie Lowe |
CPR SHR Iowa Pointing Labs Strahler's Jill -- (YLW) | 0 | Wes Strahler |
SHR GRCHSD WSD RO2 Ironpaws American Muscle JH CGCA CGCU WC CC -- (BLK) | 0 | Heather & Kevin Christopherson |
ESD2 GRCHSD2 SHR Ironpaws Black Rock Island Princess HOF RN DJ RATS CGC -- (BLK) | 0 | |
GRCHSD SHR WSD Ironpaws Chaos Is My Calling RN -- (BLK) | 0 | Ashley Weiksner |
ESD2 GRCHSD3 SHR RO1 Ironpaws Chasin’ The Dream HOF RN RATO CGC -- (BLK) | 0 | Jennifer Marenich |
SHR ESD GRCHSD3 Ironpaws Dreaming In Color HOF DJ RATS -- (BLK) | 0 | Jennifer Marenich |
ESD GRCHSD SHR WSD Ironpaws Full Throttle -- (BLK) | 0 | Mike Lapan |
SHR GRCHSD Ironpaws Goddess Of The Hunt -- (BLK) | 0 | Angela Phillips |
GRCHSD2 SHR Ironpaws Hot Rock Girl On Fire RN DS RATN CGC -- (BLK) | 0 | |
ESD GRCHSD SHR WSD Ironpaws Triumphant Simon HOF DJ CGC -- (BLK) | 0 | John & Danielle VanDaele |
SHR Ironweed Tanks To The Storm -- (BLK) | | Brennan Kite |
SHR Isenmann’s Three Lakes Labradors Bet On Black JH DN CGC -- (BLK) | 0 | Alexie Hartman |
SHR Ivy's Bayou Meto Jewel -- (BLK) | | |
CPR SHR J&l's Anabelle -- (YLW) | 0 | Joe Willians |
SHR Jace Retreezes Ducks Kwik -- (BLK) | | Blake Gaugler |
SHR Jack's Allison In Wonderland -- (YLW) | | Taylor & Jack Knight |
SHR Jackson's Green Timber Bufflehead CGC -- (YLW) | 20 | Jane R Jackson |
SHR Jackson's Green Timber Suzy CGC -- (YLW) | 20 | Jane R & Robert A Jackson |
SHR Jan's Texas Beau CDX BN GN PCDX RAE DSA AS CGCA -- (CHOC) | 20 | Janet Bruner |
SHR Jana's Sassy Little Sara Sue JH -- (YLW) | | |
SHR Janice's Gunner Man -- (YLW) | | Janice Sims |
SHR Jasmine's Diamond In The Sky -- (BLK) | | |
SHR Jasmines Running Solo -- (BLK) | | Robert Authement |
SHR Jasons Badazz Diesel -- (CHOC) | 20 | |
SHR Jaxon's Marley Mae -- (CHOC) | 0 | |
SHR Jd's Knock'em Down Drake JH -- (BLK) | 0 | Jared Darmon |
SHR Jene's Gone Grey -- (CHOC) | | Glen Allen Reeves |
SHR Jenna's Southern Thunder -- (CHOC) | 20 | Gary Albertson |
SHR Jenner By The Sea -- (BLK) | | |
SHR Jenner's Ebony Tor -- (BLK) | 0 | |
SHR Jerica Nicole Choctaw's Buck CD -- (BLK) | | |
SHR Jet Black Boss'es Blend -- (BLK) | 10 | Stan May |
SHR Jeter's Huk Line And Sinker JH -- (YLW) | 20 | Lisa Noble |
SHR Jett The Best Sadies Roux -- (BLK) | 0 | Dwayne Going |
SHR Jff Dixie JH CGC TKI DN -- (CHOC) | 20 | Taylor James |
SHR JKS It’s All Fin And Fowl -- (YLW) | 20 | Jason Schuman |
SHR JNS Watermark Lean Mac Remington JH -- (BLK) | | Shawna Dowd |
SHR Joey's Clemson Tiger -- (YLW) | 20 | Joey Rhoades |
SHR Jolie Dakota Sunshine JH -- (YLW) | 30 | |
SHR Jordan’s Ragin Rooster -- (BLK) | 20 | Jordan Birch |
HR SHR Jr's Gunny Dog "Ermey" -- (YLW) | | Jesse Runnalls |
SHR JSL Brisa Lou -- (CHOC) | 0 | Lindsey Lindley & Jerry Kaupang |
SHR Junior's A Rascal Itchin To Go JH -- (BLK) | 0 | Nera and Brian Crawford |
GMPR SHR Just A Splash SH -- (BLK) | | Mike Sauer |
SHR Justamere Etch-A-Sketch -- (BLK) | 20 | Marcia Talon |
UCH SHR Justamere Fleur-de-lis CD RE CGC WC CC -- (BLK) | 0 | Marcia Talon |
SHR Justamere Fly Boy -- (BLK) | | |
SHR Justamere Jack O’ The Green RAE JH CC -- (BLK) | | |
SHR Justamere Jazz Singer CD JH RE CGC WC CC -- (BLK) | 0 | Marcia Talon |
SHR Justamere Matagorda Bay Breaker CGC CC -- (CHOC) | | Sarah Hailes |
SHR Justamere Ouija CC -- (BLK) | 0 | Marcia Talon |
SHR Justamere Super Soaker WC -- (BLK) | 0 | Marcia Talon |
SHR Justamere Tisket A Tasket RN CC -- (BLK) | 0 | Marcia Talon |
SHR Justamere Wynken Blynken WC -- (BLK) | 20 | Marcia Talon |
SHR Jynx Of Harness Creek, Joining Three-doves DS -- (CHOC) | 30 | John and Heather Ramsey |
SHR K&K Upchurch's Brody -- (YLW) | 20 | KERRY UPCHURCH |
SHR Kadens Watch This Tootsie Roll -- (CHOC) | 20 | Josh Cochran |
SHR Kahlua Mallie Leilani -- (BLK) | 0 | Zackery Owens |
SHR Karellas Max-4 -- (YLW) | 20 | Christopher B Neathery |
SHR Karen Cougar Mellencamp -- (BLK) | | Chris Stidham |
SHR Karen’s Cougar Mellencamp -- (BLK) | 0 | |
SHR Katalyst’s Sour Patch Kid -- (YLW) | 0 | Allie Barber & Katelyn Graham |
SHR Katies Chocolate Swiss Mocha CGC -- (CHOC) | 10 | Lauren Daniel |
SHR BDC CH NC KB'S Blazin Wildfire Breeze JH -- (YLW) | 20 | Barbara Eskam |
CPR SHR BDC CH Kb's Bold Bird Slayer Callie -- (YLW) | 20 | Barbara Eskam |
CPR SHR Kb's One Hot Tiger Lily -- (CHOC) | 50 | Barbara Eskam |
CPR SHR Kb's Princess Leah Of Northstar Wars -- (BLK) | 20 | Kevin Eskam |
SHR BDC CH SM Kb's Warrior Princess II "Terzah" JH -- (BLK) | 30 | Barbara Eskam |
SHR Kbr's Gunners Running To The Max JH -- (BLK) | 0 | Ryan and Stephanie Frantz |
CHSD SHR Kd's Wild Dakota Rose -- (CHOC) | | Keri Bachar |
SHR Keener's Snoopy JH -- (BLK) | | Brian Davidson |
SHR WSD Kelleygreens Gaby Mae At Gnj JH, AS, DS -- (BLK) | 0 | |
SHR Kentucky Lakes Best Chance -- (YLW) | 20 | Clay Treece |
SHR Kentuckys Finest Benelli JH -- (YLW) | 20 | Justin Cunningham |
SHR Kerrybrook's Bud -- (YLW) | 0 | Neal fudge |
SHR Kerrybrook's Carrera -- (YLW) | 20 | Melanie/Bruce Krug |
SHR Kerrybrook's Trollady Hero With Fire -- (BLK) | | |
SHR Kestrel Hills Fiery Red Lady JH -- (YLW) | 35 | Jessica Stanley |
SHR Kevmar's Dead Reckoning RN JH -- (BLK) | | |
SHR Kevmar's Reason To Believe WC RN JH -- (YLW) | | |
ESD4 USJ SHR Kickass Lil Bit O' Black Ice OA AXJ OF BCAT SCN SEN SBN DSX HOF -- (YLW) | 0 | Whitney & Grant Rupp |
SHR Kicking Bird's Lakota War Axe DN CGC TN -- (BLK) | 0 | |
SHR/WSD Kilgolagh Vidal -- (BLK) | 0 | Jared Thatcher |
SHR Kimber 45 Acp -- (YLW) | 0 | Dakota & Christine Jernigan |
SHR Kimber Paws Pannell -- (YLW) | 0 | Dapheney Pannell |
SHR Kimber’s Black Pearl Bailey -- (BLK) | 20 | Maurice Pannell |
GCH CH SHR Kimleigh Gucci Roll In The Moon DN JH -- (BLK) | 0 | Manuel Queijeiro & Jaime Orozco |
SHR Kingseeds Dark Star Kidd JR -- (BLK) | 40 | Jordan McCormack |
AM CH UCH SHR AGI Kinley Yorkshireman -- (YLW) | | |
SHR Knapp's Virginia Librarian's Choice JH CD -- (BLK) | | Cheryl A Knapp |
SHR JH Knightlingers Blazing Duke -- (YLW) | | Tiffany A. Kennedy |
SHR Knights Mill Midnight Delta JH -- (BLK) | 20 | Chris John’s |
SHR Kodiac’s Ruf N Ready Hank JH -- (BLK) | 0 | Jamie Pelletier |
NC NI SHR Kolfyre Go Long Rookie SH TKN CGC -- (BLK) | 80 | Erin Morris |
SHR HR 4xHRCH 1 Grand pass Kool Kajun Kane -- (YLW) | 410 | Ellis W Cart |
CPR SHR Krissy's Jazzmine Bloom -- (YLW) | 20 | Kristine Callis |
SHR Ks's Willing And Abell JH CGC WC -- (CHOC) | 25 | Kaylynne Woods |
SHR Kt's Nickey Of Jasmine Star -- (UNKN) | | |
SHR La Croix's Cajun Super Sport -- (BLK) | | |
SHR Lab Certified Guinness -- (BLK) | 40 | |
SHR. HR Labs For Life's High Flying Vada JH -- (BLK) | 65 | Jason Mcginnis |
SHR Lacey's Pick Of The Litter -- (BLK) | 20 | Lacey Hickman |
SHR Lady Culpeper Of Blue Ridge Lane JH -- (BLK) | 0 | Chris L. Tinsman |
SHR Lady Paddingtons Smokey Storm -- (YLW) | 20 | Ryan Parrish |
SHR Lady's Surprise River Of Mercy -- (YLW) | 10 | Timothy Newell |
SHR Lakota-Roux's HeartBreaker -- (BLK) | 0 | |
SHR Lakside Deacon Mac O'gleneire -- (BLK) | 0 | |
SHR Lame Duck's Shiner Black DS -- (BLK) | 0 | Kimberly Dunbar |
SHR Laney The Great Of Sugar Land JH DJ -- (YLW) | | BTB Retrievers |
SHR Lanjarbri's Sterling Double Doose -- (CHOC) | 20 | Heather Stilwell- Bickle |
SHR Larids Shooting Star -- (UNKN) | 0 | |
SHR Laurie Darlin II -- (CHOC) | | |
SHR Lazy P's Drake Of Willowyck -- (BLK) | 5 | Eddie Parham |
SHR Lcr's Villa By The Beach Shore -- (YLW) | 0 | |
SHR Lee's Pocketful O' Sunshine -- (YLW) | | Kevin Lee Boughner |
SHR Legend Of Cajun Swamp Rouxga Roux -- (BLK) | 0 | Wayden Dillinger |
SHR Legend's Red Hot Rebel Jewel SH CGC WC -- (YLW) | 0 | Allison B Sutton |
SHR Legend's Star Good Golly Miss Molly JH -- (BLK) | | Ronald Tong |
SHR Legend's Texas Rebel With A Cause -- (CHOC) | | David Lewis |
SHR Legend's Unsinkable Molly Spinn JH -- (CHOC) | | Robert Spinn |
SHR Legends Diamond In The Rock JH -- (YLW) | 20 | Tracy pickard |
SHR Legends Of Texas Tessa JH -- (CHOC) | 0 | Scott Dixon/ Allison Sutton |
SHR Legend’s Bringin’ Home The Bacon JH -- (YLW) | 20 | Allison Sutton |
SHR Let's Rage And Start A Riot -- (BLK) | 20 | Tyler Page |
SHR Levi's She's Got Em Seeing Stars -- (YLW) | 0 | Levi Surman & Tiffany Michalsky |
SHR Lexi's Dove Creek Blair -- (YLW) | 0 | Connie Whitman |
SHR Liberty Belle Of Dakotaridge JH -- (YLW) | 0 | CHAD AKER |
SHR Licking River I Believe In You JH -- (YLW) | 0 | Larry Nathan Cooper |
OTCH SHR Licking Run Knapps VA Black Gem UDX2 OM2 JH VER RE WC -- (BLK) | 20 | Cheryl A Knapp |
SHR Lightfoot’s No Guts No Glory JH -- (BLK) | 0 | Carmina and Scott Crockett |
SHR Lil Saline Hershey's Candie -- (CHOC) | 10 | Brendon and Stephanie Dubroc |
SHR Lindleys Dream Killin Kid Stella JH -- (YLW) | 0 | Lindsey Lindley |
SHR Lindleys Hail Storm Sage JH -- (CHOC) | 0 | Lindsey Lindley |
SHR Lindleys Last Call Kid -- (YLW) | 0 | Sabastian Lindley |
SHR Lindleys Liquor Me Up Willow -- (YLW) | 0 | Lindsey Lindley |
SHR Lindleys Little Warrior -- (YLW) | 0 | Lindsey Lindley |
SHR Lissa's Dakota Belle JH -- (BLK) | | Kenneth Farris |
SHR Little Miss Fetch Um -- (BLK) | 10 | |
SHR Little Miss Latte JH -- (CHOC) | | Nicholas Larsen |
SHR Little Shiloh Of Dakotaridge JH -- (BLK) | 0 | CHAD AKER |
2xGMPR SHR Lockdown Labs Pipin Hot Arrowhead -- (BLK) | | |
SHR Locked N Loaded's Big Storm Warning -- (CHOC) | | Megan Alexander |
MPR SHR Locked N’ Loaded Vinci SH -- (CHOC) | 20 | Bryan Linegar |
SHR Logan's Miley Rosebud -- (CHOC) | 0 | |
CPR SHR Lone Tree's Little Page Turner -- (BLK) | 0 | Nels Nelson |
SHR Loneoaks Leather And Lace -- (BLK) | | DAVID ROGERS |
SHR Lonestars Black Gold Rush -- (BLK) | 10 | Troy Dobson |
SHR Long Shot Bridget -- (BLK) | | |
SHR Lord Loki -- (BLK) | 20 | Travis Darwin |
SHR Lori's Arkansas Moonshine -- (BLK) | 10 | Lori Thompson |
SHR Lost Highway's Black Widow DJ JHU SIN SEN -- (BLK) | 20 | Emily Shirey + Brendan Shea |
SHR Lottie's Destiny -- (YLW) | 20 | Robert Authement |
SHR Louisiana Swamp Runner Maggie -- (BLK) | | |
CPR SHR LTL's Chainsaw Massacre of FR -- (YLW) | 20 | Russ Fadling |
Can CH UWP SHR UAGI UCD GRCH Lubberline Endeavor Binnacle CD JH NA WC CGC TDI -- (YLW) | | |
SHR Lucas’s Yellow Rose Of Texas -- (YLW) | 0 | Amber Lucas |
SHR Lucky Scout's Run And Gun -- (CHOC) | 20 | Casey Futch |
SHR Luke Jones Feather Frenzy -- (BLK) | 0 | Steven Brutger |
SHR UH Lydia's Auglaize Duck Dynasty Sadie -- (YLW) | 80 | Kevin J Mesker |
SHR Lydia's Auglaize Lean Maxine -- (YLW) | | |
SHR Lytle Creeks Eye Of The Tiger JH -- (BLK) | 0 | Cameron Berrien |
SHR M.A.C.'s Marsh-Mutt's Classy Lady -- (CHOC) | | |
SHR MAC'S GONE AWOL FOR DUCKS JH -- (BLK) | 10 | Brian and Nera Crawford |
SHR Mace Goddess Of The Timberhole -- (BLK) | 20 | Kevin Bennett |
SHR Madam Foxy Roxy -- (YLW) | | Rod Noakes |
SHR Madd Bearclaw Of Pride -- (CHOC) | 10 | Neil R Juneau |
SHR Madison's Trigger Happy -- (BLK) | 0 | |
SHR Mae Belle Fontenot -- (BLK) | 20 | Shane Fontenot |
SHR Maggie Belle Miller -- (YLW) | 10 | Michael Miller |
SHR Maggie May Full Of Grace -- (YLW) | | Amy Newton |
FTW SHR Magnum Run's Maggie Mae -- (YLW) | 20 | Frank Adams |
SHR Mahoneys Breit Born To Boogie -- (YLW) | 20 | MICHAEL MAHONEY & SALLY BREIT |
SHR Majestic Mocha Maggie -- (CHOC) | | |
SHR Mama's Dbl Shot of SoCo on the Rox JH -- (YLW) | 20 | Chad Levos |
SHR Mama's Lil MidNite Run Of Shine JH WC -- (BLK) | 20 | Jennifer Levos |
SHR Mamas Little Bit O Honey JH -- (YLW) | 20 | John & Debbie Lenon |
SHR Maney's Cutten'em In The Woods -- (BLK) | 20 | David Maney |
SHR Maranatha Patient Peyton -- (BLK) | | Scott Fry |
SHR Marsh Dogs Kate -- (BLK) | 20 | Cody Baker |
SHR Matty's Sonic Boom -- (BLK) | 40 | Shane Stokes |
SHR Mav’s T Longshaw -- (YLW) | 0 | Mike Menser |
SHR Max 4 ll DN, TKN, DJ -- (BLK) | 20 | Nicole Husband |
SHR Maximum Intensity Show-off Cajun Jake -- (CHOC) | 10 | Michael P. Fontenot |
SHR Maximum's Lil Avery JH WC -- (BLK) | 0 | |
SHR McChristians Purple Royalty -- (BLK) | | Brooke McChristian |
SHR Mccooks Miss Lily -- (YLW) | | |
SHR Mcgraw’s Black Gold -- (BLK) | | Dillon Worley |
SHR Mcinvale Farms Duece -- (YLW) | | JEFF MCINVALE |
SHR Mead's Just Because you can Jolene -- (BLK) | 0 | james mead |
SHR Memphis Firedup Belle JR -- (CHOC) | 10 | James Ricks |
SHR Menz’s Marley -- (CHOC) | 0 | Seth Menz |
SHR MF's Rouxlie Midnight Lean Cold One JH -- (BLK) | 20 | Jeffery Choate |
SHR Micheal's Cajun Jedi Knight -- (BLK) | | |
SHR Mickley's Flooded Timber -- (CHOC) | | Justus Mickley |
SHR Midnight Ridge's Duck Duck Goose JH -- (CHOC) | 20 | Kyle Lumpkin |
SHR Midnight Ridge's Red Hotmama -- (YLW) | 10 | Al Johnson/Rosalyn Johnson |
SHR/HR/HRCH Mighty Miss Gaby Cocoa Latte JH, SH, MH -- (CHOC) | 140 | Robert W. McCarley |
SHR Miller Outdoor's Arrow -- (CHOC) | 20 | Bryan Miller |
SHR Miller Outdoor's Ava -- (BLK) | 20 | Bryan Miller and Justin Slusser |
SHR Miller's Dark As Midnight Skye -- (BLK) | 20 | david boden |
SHR Mimi Archbell Moore JH -- (YLW) | 20 | Thomas Moore |
SHR Miss Daphne Gordy JH -- (CHOC) | 20 | Wade Gordy |
SHR Mississippi Riverboat Gambling Diva DS -- (YLW) | 20 | Lee Bustin |
SHR Mississippi Southern Honey -- (UNKN) | 0 | |
SHR Mississippi's Canadian Winter SH -- (YLW) | 10 | Dana Schultz |
SHR MoCo Bottom’s Lucky Lady -- (BLK) | 0 | Jeremy Ries |
SHR Mojo's Grace -- (BLK) | 20 | |
SHR Mokan Waterdogs Cash's Man In Black -- (BLK) | | Jason Cecil |
SHR Molly's Willow Princess JH -- (YLW) | 45 | Danel Ceravolo |
SHR Momma Needs A Cold Beer Here Wally JH WC -- (CHOC) | 20 | Jennifer Levos |
SHR Momma's Lil Nois Makers Markn Birds JH CGC TKN WC -- (YLW) | 20 | Jennifer Levos |
APR SHR Monty Montana Roseberry -- (YLW) | 0 | Ben Roseberry |
SHR Moonlight's Maximus Meridius -- (CHOC) | 0 | Joanah Jones |
SHR Moore's Marvel Daredevil Calm Before The Storm JH -- (YLW) | 0 | Ashley and Bryce Moore |
SHR Moores Bn Explosive Chili Verde -- (BLK) | 0 | |
SHR Moores Bzns Explosive Midnight Romeo JH -- (BLK) | 0 | Ashley Moore |
SHR Moores Explosive Huck Of The Irish JH -- (YLW) | 0 | Ashley Moore |
SHR Morgan's Missouri Snow Fowl'n -- (YLW) | | Morgan McConnell |
SHR Mossy Oak Altiquin Teal Locket -- (YLW) | 0 | Andrea Oswald |
SHR Motley Dakota Sannes -- (YLW) | 20 | Logan Sannes |
SHR Ms Carley Ellis Of Texas SH -- (CHOC) | | David Ellis |
SHR Muddy Chocolate Chester Drake Diesel Plant JRH -- (CHOC) | 20 | Diana & Gary Plant |
SHR Muddy Oak's Chantilly Lace -- (CHOC) | | Jason Hall |
SHR Muddy River Dash of Mac -- (YLW) | 20 | |
SHR Muddy Water Emma -- (CHOC) | | Caleb McDaniel |
SHR Muddy Water Ziva -- (BLK) | | |
SHR Mudflat's Highway Ryder -- (CHOC) | 20 | Mike Stafford |
SHR Muellers Tomb Raider -- (BLK) | 0 | |
SHR Muir's Chavez Black Pepper -- (UNKN) | | |
SHR Muir’s Trump Forty Five -- (YLW) | 20 | James M. Key III |
SHR Muskeecreek's Grazed By A Bullett DS -- (YLW) | 0 | Shannon Abrams |
SHR Muskeecreeks California Redwood -- (YLW) | 0 | Shannon Abrams |
SHR My Wife’s Concession SH -- (CHOC) | | Bob Owens |
SHR Myers' Smooth As Gentleman Jack -- (CHOC) | 10 | Jason L Myers |
SHR Myjak's Indigo Avery Girl JH -- (BLK) | 10 | |
SHR Nadda Shadeaux Of A Doubt! -- (BLK) | 0 | Hope Cassell |
SHR Nette's Duck Feathered Showgirl JH -- (BLK) | 0 | Jeanette Wheeler |
SHR Newlander's Little Ray Of Sunshine -- (YLW) | 0 | Des Nyland and Allison Sutton |
SHR Newsom’s Big Chief In The Marsh -- (BLK) | 0 | Ben Newsome |
SHR Neylands Sunday Bojangles -- (UNKN) | | |
SHR Nichols Marsh Lady Crockett JH -- (CHOC) | | Ken Crockett |
SHR Nitro's Christmas Shooting Star -- (YLW) | | Daniel Simon |
SHR No Limit's Avigayil JH -- (CHOC) | 20 | |
SHR No Limit's Black Ops -- (BLK) | 0 | Natasha Romero |
SHR No Limit's Dark Secret -- (BLK) | 15 | Ryan Hall |
SHR No Limit's Maximum Bling -- (BLK) | 20 | Daniel Collins and Christie Perkins |
SHR No Limit's Sergeant Tank -- (BLK) | 0 | Jason & Carrie Hall |
SHR No Limit's Tashas Delight -- (BLK) | 20 | Royse Hall III & Natasha Hall |
SHR No Limit's Wings of Victory -- (BLK) | 10 | Royse Hall III & Natasha Hall |
SHR Northern Plains Hard Freeze -- (BLK) | 0 | |
SHR Northern Plains Lil Miss Molly -- (CHOC) | 0 | Wade and Julie Stottler |
SHR NorthernWoods All-American Remington JH -- (CHOC) | | Michaela Lehmkuhl |
SR SHR Northstars Az Alligator Juniper JH -- (BLK) | 0 | Scott Vowell |
SHR Northwinds Elizabeth Just Ducky Dee -- (BLK) | | Tyler Frank |
SHR Northwood's Morning Chill -- (YLW) | 20 | Richard Menendez |
SHR NPR Cajun Dakota Night Train -- (BLK) | 0 | Julie, Wade Stottler |
SHR NPR Mully On The Go -- (YLW) | 0 | |
SHR NPR'S By The Grace Of God -- (UNKN) | 0 | |
SHR URO1 Nyx's Super Nova RN BCAT ACT1 SWA RATI RATN DSX DJ AS AJ HDM HDS CGCA TKI ORT -- (BLK) | 0 | Ashley Tilden |
SHR O'Dell's Peyton -- (BLK) | | Amy O'Dell |
SHR Oak Barrel Special Reserve -- (YLW) | 25 | Matt Weller |
SHR Oak Lanes Shore Runner WC -- (BLK) | 0 | Sara Kello |
SHR Oak Leaves On The Water CGC -- (YLW) | 0 | Greg & Angie Wyatt |
SHR Oak Ridges Smooth Like Brandy JH -- (CHOC) | 0 | |
SHR CPR Oakley Get Ur Gun -- (CHOC) | 20 | Brady Smith |
SHR Oakley Of Top Gun -- (BLK) | 10 | Cory Nelson |
SHR Oakridgertvr Kickn Ole School -- (BLK) | | Jude DeNiese1 |
SHR Oakridgertvr Maggie Express -- (BLK) | 0 | Anne Farrell |
SHR Oakridgertvr Miss Daisy -- (BLK) | | |
SHR Oaks Point Dark Side -- (BLK) | 0 | Glenn Spath Jr / Glenn Spath Sr |
SHR OCL's Show No Mercy "Mercy" -- (CHOC) | 0 | |
SHR CPR OG's You Got Some 'Splaining To Do -- (CHOC) | 20 | Steve Hill |
SHR OGF Maggie Tilton -- (YLW) | | Steed Smith |
SHR Okatie River Consider Me Gone -- (CHOC) | | Jacob Weaver |
SHR Old Dixies Ellie Mae JH -- (CHOC) | 20 | Jeremy Jones |
SHR Old Hickory's Dark Horse Jax -- (BLK) | 20 | Jordan Graves |
SHR Olde Oaks Emma Lou -- (BLK) | | Amy Jo Smith |
SHR Ollie the Terror -- (CHOC) | 20 | Calvin Kimbrow |
SHR Ollie's Man Manny -- (BLK) | 20 | Mike Crawford |
SHR On Points Indian Summer -- (YLW) | 0 | Joe Williams |
SHR ONeal's Git-R-Done Griffey -- (BLK) | 10 | David ONeal |
SHR Oneal's Rolling Black Smoke -- (BLK) | 20 | |
SHR Onyx’s Thundering Lucy JH -- (BLK) | | Jessica and Chuck Sanches |
SHR Orvis The Southern Fly JH -- (BLK) | 20 | Austin Pearce |
SHR Osborne's Bite The Bullet -- (BLK) | | SHERRI OSBORNE |
SHR Otm's He's Got Legs Lieutenant Dan -- (CHOC) | | Mark Webster |
SHR Over The Top's Don't Mess With Texas SH -- (YLW) | 20 | Scott ward |
SHR Owad's Riley -- (YLW) | 20 | Matthew Owad |
SHR Owasco Valley's Carbon Copy Contrail -- (CHOC) | | Chuck/ Lorri Whiteman |
SHR Owasco Valley's Tirana Duck Nut -- (CHOC) | 0 | Chuck and Lorri Whiteman |
SHR O’Lord Muddy -- (CHOC) | 0 | Drew Cox |
SHR Paragon's Burning Cash And Gun Powder -- (BLK) | 20 | Dawn Bolan |
SHR Paragon's On A Wing And A Prayer -- (CHOC) | 20 | Blue Clay Kennels |
SHR Paragon's Rock N Rye -- (YLW) | 20 | Dawn Bolan |
SHR Parishs Sadie Belle -- (BLK) | 0 | HUNTER PARISH |
SHR Parsons Little Ginger Snap -- (YLW) | 20 | Mark & Lori Parsons |
SHR Patriots Rambling Hank -- (BLK) | | Brian Davis |
CPR SHR Perkins Corner Coal Miner's Daughter SH -- (BLK) | 0 | Will Wasskin |
CPR SHR Perkins Corner Im’ The Man In Black JH -- (BLK) | | Will Wassink |
SHR CPR Perkins Corner It's your Call JH -- (BLK) | 0 | Scott Weitbrecht |
SHR Perkins Corner My Name Is Sue JH -- (BLK) | 0 | Will Wassink |
CPR SHR Perkins Corner Thinks He'll Keep Her JH -- (BLK) | | Will Wassink |
SHR Perryman's Dark Night Skye -- (CHOC) | | |
SHR Perryman's Southern Red Belle DS -- (YLW) | | Lauren Daniel |
SHR Perryman’s Fastest Girl In Town -- (CHOC) | | |
SHR Perryman’s I’ll Be Your Huckleberry -- (YLW) | | |
SHR PGD’s Long Cool Woman DS -- (BLK) | 30 | Andrew Kanik |
SHR PGD’s Nothin But A Duck Thing -- (BLK) | 0 | Toby Steele |
SHR Phil’s Little Black Bullet -- (BLK) | 0 | Phillip Lemoine |
SHR Pinckeny Ridge Kizzy DS -- (YLW) | | |
SHR Pine Prairie's Play It Again Lacy JH CGCA DN -- (BLK) | 20 | Laura McCaw |
SHR Pintailalley’s Sweet Joliè Blond -- (BLK) | 20 | James Carpenter , April Coco |
SHR Pirate Boss "Gauge" Land Ahoy -- (BLK) | 0 | |
SHR Pitch Black Midnight Texas Cowboy MH -- (BLK) | | |
SHR Platte Valley Retrievers Apollo -- (YLW) | 40 | Mark and Jessica Morten |
SHR Platte Valley's Wild Rose JH -- (BLK) | 0 | Tony Solie |
SHR Plus R Stroke Of Luck JH -- (BLK) | | Laura Kramer |
SHR Pollard's Princess Abby -- (CHOC) | | MICHAEL POLLARD |
CPR SHR Ponderosa Points Sara Storm JH -- (BLK) | | |
CPR, APR, SHR JH POUDRE RIVER'S SEEK & DESTROY -- (YLW) | 10 | Brad & Ty Fox |
SHR Powder River Twist'n Drifter -- (BLK) | 20 | Melanie/Bruce Krug |
SHR Powder River With All That Jazz -- (BLK) | 20 | |
SHR Power's Winnie JH -- (YLW) | 0 | |
SHR APR Ppp's Odin James Baleygr -- (YLW) | 0 | Jacob Reger |
SHR Prairie Chase Shiloh Sue -- (CHOC) | 10 | Brandon E. Fogle and Kimberly Fogle |
SHR Prairie Chase Vanover June Ladiebird -- (CHOC) | 10 | Duane and Vickie Vanover |
SHR Prairie Plains Augustus Star -- (BLK) | 0 | Sara L kello |
SHR Prairie Skies Yellowstone Drifter -- (BLK) | 55 | Stephen Blankenship |
SHR Prairie State Labs Fourleaf's Taboo -- (BLK) | 20 | Kristina Evans |
SHR Premier's Carbon Black Pearl -- (BLK) | | |
SHR Pretty Cajun Pintail JH -- (BLK) | | Jennifer Young |
SHR Pride Of Dixie Show Me The Money JH -- (BLK) | 0 | Frank Walther |
WSD SHR Princess Peanut-Buttercup JH DS DJ DN CGCU CGCA CGC -- (YLW) | 20 | Debra M. Semko |
SHR HRCH Princess Scout Of Green Springs -- (BLK) | 110 | timothy hoppe |
SHR Prize My Eyes Bella Michelle Miller -- (CHOC) | | Micheal Miller |
SHR Profield's Reign Is A Good Thing -- (YLW) | 0 | Kevin Mansfield |
SHR Profield’s Bank Runner -- (BLK) | 10 | |
SHR Profield’s Mother in Law -- (CHOC) | 20 | Kevin Mansfield |
SHR Prr's Downtown Ebony Power Princess JH -- (BLK) | 0 | Theresa Bilava |
SHR Pr’s Making America Great Again -- (YLW) | 20 | Megan Welch |
SHR Pr’s What Goes Around Comes Around -- (YLW) | 20 | Megan Welch |
SHR PSP’s Sir Woody -- (BLK) | | |
SHR Ptarmigan’s Nutter Butter -- (YLW) | 20 | Scott Darragh |
SHR Pull The Trigger Hoss -- (BLK) | 20 | Mike Adams, Marsia Applegate |
SHR Purdy Journey Beyond SH MH -- (BLK) | 20 | Curt & Linda Weipert |
SHR Quintessa's Quest For Chaos -- (BLK) | 20 | Mary Lemmer |
SHR R&J's Upland Girl Autumn -- (CHOC) | 20 | Rachel Miller / Jon Miller |
SHR Rainwaters Sin City Vegas -- (BLK) | 10 | Ed & Lesley Nelson |
SHR Ramblin Man's Eye On The Prize CGC, CGCA -- (BLK) | 20 | robert and Anne Winkler |
SHR Rascal's Dixie Jezebel -- (BLK) | | Jim Green |
SHR Raven Of Tatanka Bluffs, Joining Three-doves JH, CGC,RN, RA -- (BLK) | 30 | Christopher Collver/Al Collver |
SHR Raven's Ginger Jumper CGC -- (YLW) | | Tracey & Eric Clark |
SHR Raven's Remington Gold -- (YLW) | | Tracey Clark |
SHR Ravenwood's Steele Blu SH -- (YLW) | | |
SHR Raymans Kaikaina -- (CHOC) | 20 | Ray Frechette |
SHR Rbr Goddess Of The Dark Hunt JH -- (BLK) | 0 | Tyler Hall |
SHR Rbr Rumor Has It She’s Hot JH -- (CHOC) | 0 | Shannon Rose |
SHR Rbr Two Be A Hot One -- (YLW) | 4 | Shannon Rose |
SHR RCR’s Magnolia On Display -- (YLW) | 20 | Carsen Jones |
SHR RDR Three Rings Jade -- (BLK) | 0 | Jake Leach |
SHR Reale's Smoke Showing Sadie Girl JH -- (BLK) | 20 | Dominick Reale |
SHR Reba's Joltin' Finale -- (YLW) | 0 | |
SHR Rebel's Mac Lizzie -- (BLK) | | Luke Begnaud |
SHR Rebel's Muddy Mocha -- (CHOC) | 20 | Gary Charpentier |
SHR Red Hot Blowing Smoke Duramax JH -- (YLW) | 20 | Chad Zeman |
SHR Red Hot N Just A Whistling SH -- (YLW) | 0 | Chad Zeman |
SHR Red Hots Another Round JH -- (BLK) | 20 | Chad Zeman |
SHR Red Hots Lord Have Mercy JH -- (CHOC) | 20 | Chad Zeman |
SHR Red Hots Rallying Call JH -- (BLK) | 0 | Chad Zeman |
SHR Red Oak's Southern Delta -- (CHOC) | 20 | Adrian Ramirez |
SHR Red Rooster Sweet Loving Peggy Sue -- (CHOC) | 0 | |
SHR Red Skies Girl With Kaleidoscope Eyes -- (UNKN) | 0 | |
SHR Red Tide's Karma's a Beach JH -- (BLK) | 0 | Taylor Hennage |
SHR Red Tide's Loose Cannon JH -- (YLW) | 0 | Taylor Hennage |
SHR Redstar Birdtender Cool Jazz -- (CHOC) | 12 | Karen S. Gilbert |
SHR Redstar Herbettabegood MH -- (YLW) | 4 | Karen S. Gilbert |
SHR RedStorm’s Queen Anne’s Revenge -- (YLW) | 0 | Luke Davis |
SHR Regan Rue Smoke Hill -- (CHOC) | 20 | Judy Brady |
SHR Relentless Retrievers A Shot Of Natty From Stk -- (YLW) | 20 | Ryan Frick |
SHR Remi Remington Lynn -- (YLW) | 20 | Randall Manor |
SHR Remi's Firecracker Avah Lou -- (YLW) | 30 | Randall Manor |
SHR Remington's Chocolate Timber -- (CHOC) | 40 | |
SHR Remi’s Wheelin N Dealin Bear -- (BLK) | 20 | Mathew Huffman |
SHR Resthavens Lean Rocket -- (BLK) | | Tim Dreschel |
SHR Retriever's Extreme Machine Intr'l JH -- (YLW) | 20 | Toby Liner |
SHR RFC's Chosen Against All Odds CGC CGCA -- (YLW) | 0 | Alexie Hartman |
SHR RFC's Sappin' Swamp Mallards CGC -- (BLK) | | Austin Lewis |
SHR RFC's Shalom of Raising Cain JH -- (CHOC) | 0 | Gigi Strauss |
SHR RFC’s Amidst Chaos Arose Lily -- (BLK) | 0 | |
SHR RFC’s Straight Shootin' Nelli -- (CHOC) | 0 | Matt Schneider |
SHR RGD Rushmore’s Need For Speed DJ VHMA TKN VSB -- (BLK) | 0 | Mark Stites / Dog Ear Outfitters |
SHR Rhett Butler of THe South -- (BLK) | | |
SHR RHK Kim's Belladonna -- (YLW) | | Kim Whisenhunt |
SHR Rhumbline Bodie Island Light JH -- (YLW) | 0 | Art & Ellen Lutz |
SHR Rhumbline Nellie's Comet JH -- (BLK) | 0 | Mariella Otrowski |
SHR Rhumbline's All I Ask Is A Tall Ship JH FDC BCAT DMA CGCA TKI -- (YLW) | 0 | Rebecca Ferwerda |
MACH6 SHR Rhumbline's Catch Me If U Can CDX GN JH MXG PAD MJG MXF T2B WC CC -- (YLW) | 10 | Karen Lechner |
MACH SHR Rhumbline's High Grade MXG MJS JH -- (YLW) | | Karen Lechner |
SHR Rhumbline's Night Witch JH -- (BLK) | 0 | Susan Carpenter |
SHR Rhumbline's Sovereign Of The Seas JH -- (YLW) | 0 | Daniel & Samantha Johnson |
SHR Rhumbline's What About Me RN SH -- (YLW) | | Susan Carpenter |
SHR Ridgewood's Southern Independence -- (YLW) | 20 | Wilson E. Joiner III |
SHR Rigdon's Rebel Road Harley -- (CHOC) | 0 | |
SHR Ripley Marie Odom -- (CHOC) | | Austin Odom |
GRCH SHR AmCH Major-Ptd Riptide The One Who Breaks The Spell JH CA WC -- (YLW) | 0 | Justine Embach |
SHR Risky Luck's Lady Lola -- (BLK) | 40 | Candace Turner |
SHR Ritterbeck's Samson CGC FDC WC JH -- (CHOC) | 0 | Michael Ritterbeck |
SHR River Bottom Cash -- (BLK) | 20 | Logan Dillard |
SHR River Lady Bristol -- (BLK) | 0 | Chance Morehouse |
SHR River Valley's Big Bang Chena -- (BLK) | | |
SHR River's High Seas Enchantress -- (BLK) | | River Retrievers |
CH SHR River's Swamp Legend At Redmark WC SH CGCA CGCU TKI FDC ATT -- (CHOC) | 20 | Rebecca Bunce / Allan Bunce |
SHR River's The Great Divider JH -- (BLK) | | |
SHR Riverbend's Southern Roxstar -- (YLW) | 0 | Gary Edwards |
CPR SHR Riverswild Outlaw Kiaya Roozz -- (BLK) | 0 | Catherine Birch |
CPR SHR Riverswild Retrievers Outlaw Kiaya Rooz -- (BLK) | 0 | Catherine Burch |
SHR Robbins’ Nash Buckingham -- (CHOC) | | Will Robbins |
SHR Robert's Majestic Scooter JH -- (YLW) | 10 | Robert Authement |
SHR Rock Branch Keepin The Dream Alive JH -- (CHOC) | 0 | KINDIG KENNELS |
SHR Rock Branch's Sweet Kentucky Jade JH -- (BLK) | | Angela L and Kevin L Boughner |
U-CH, RO1, SHR Rock'in Ralphie Ruditys JH< BN, CD, RATO, CGCA, FDC, WC, CC -- (BLK) | | J |
SHR Roddydog Mccaskill's Quacking Shelby -- (CHOC) | 0 | |
4XGMPR SHR HRCH Rollin' High Reno MH -- (YLW) | | |
SHR Rolling 6's Black Magic Woman -- (BLK) | 0 | Brant Kurtz |
CPR SHR Rolling 6's Mrs. Red White And Blue -- (BLK) | 0 | Brant Kurtz |
SHR Rolling Black Coal Diesel -- (BLK) | | Caleb McDaniel |
SHR Rooster Cogburn Holmes JH -- (CHOC) | 20 | Gary Holmes |
SHR Roughnecks Disavowed And Gone Rogue JH CGC CGA -- (BLK) | 0 | Ryan and Stephanie Frantz |
SHR Roux's Knox Langen -- (CHOC) | | |
SHR Roux's Unexpected Road Trip JH -- (CHOC) | | Arie van Eyk, VI |
SHR Rowdy The Tejano Rooster -- (CHOC) | 20 | Ismael Morales |
CPR SHR Rpk's Pretty Enough to Take UR Man @ KLK -- (YLW) | 0 | Tonya Richards |
SHR WSD RPM'S What Happens Here Stay's Here -- (BLK) | 0 | Justin Hinze |
SHR RR's Tristan's Deekoy JH -- (BLK) | | |
SHR Ruby Red Ryan JH -- (YLW) | | |
SHR Ruby Slipper 2.0 -- (CHOC) | 10 | Aaron Wilson |
SHR Ruffin Rosie Red JH -- (BLK) | | Kenyon K. Easterling |
SHR Ruffwoods Loose Cannon Molly -- (BLK) | 20 | Tim and Anne Roach |
SHR Ruger Clay Bohrn JH DM DS AS -- (CHOC) | | BTB Retrievers |
SHR Rumac's Caccia Fuoco JH RN BCAT CGC -- (BLK) | 0 | Jennie Macaluso & Christopher Ruditys |
GCHB, UGCH, RO1, SHR Rumac's La Dolce Vita SH, BCAT, WC, CC, CGC, -- (BLK) | 0 | Jennie Macaluso & Christopher Ruditys |
AKC CH U-GCH RO1 SHR RACEN UCD WSD NHD AN Rumac's Live At Nachusa JH CD BN RI CC FDC DCAT SWN SHDN THDN RATN DN CGCA TKN SPOT-ON -- (BLK) | 0 | Jennie Macaluso & Christopher Ruditys |
UCH SHR Rumac’s Double Feature JH WC TKN CGC -- (YLW) | 0 | Jennie Macaluso & Christopher Ruditys |
SHR Run-gun-huney Fabre JH -- (YLW) | | |
ESD SHR Running In Dancer's Shadow -- (BLK) | 10 | Kenneth Newcomb |
SHR Running Sassy Cass -- (BLK) | 10 | Philip Boyles |
SHR Rushcreek’s One Moe Time -- (BLK) | | Danny McKinney |
SHR Rushmore’s One Shot Wonder -- (YLW) | 0 | Mark Stites |
SHR Rustic Creek’s Pryme Thyme AR DS TDCH -- (YLW) | 0 | Wendi Daczewitz |
SHR Ryder's Blue Warrior Gauge -- (CHOC) | | |
SHR Ryleigh's Rowdy Slate -- (BLK) | | |
SHR Ryley's Tennessee River Bank -- (BLK) | 10 | Ryley Ledbetter |
SHR S&S Play Me A Song -- (BLK) | 0 | Alicia Sterud |
SHR S&S Smokin' Hot Southern Bell JH -- (CHOC) | 0 | Paul e Sterud |
SHR Saabi Sils Birddog Whiskey JH,SH, MH -- (YLW) | 0 | Randy Jone |
SHR Sage Wind-tamer Leavins -- (CHOC) | 20 | Ross Leavins |
SHR Sagecreek's Guns A Blazin' JH CGCA DJ THDN -- (YLW) | 20 | Laura McCaw |
SHR Sagecreek's Hot N Spicy DS -- (YLW) | | Rustic Fields Labradors |
SHR Sagecreek's Hot N Spicy DS DM -- (YLW) | 0 | Lauren Daniel |
SHR Sagecreek's Jumpin' Jersey Girl JH -- (CHOC) | 0 | Brittany Hudson |
SHR Sagecreek's One Too Many DS JH -- (YLW) | 20 | Lauren Daniel |
SHR Sagecreek's Shot In The Dark -- (BLK) | | |
SHR Sagecreek's Taste The Rainbow JH CGC -- (YLW) | | Laura McCaw |
SHR Sakatah Ridge Dakota Mayhem -- (CHOC) | 10 | Justin Yungerberg |
SHR Salmon River’s Blazing Ridge -- (YLW) | 0 | Justin & Amalia Phillips |
SHR Sams Cypress Bottomland Daisy Slayer -- (CHOC) | 10 | Ryan Sams |
SHR SamsonAndMillie'sCajunCache -- (CHOC) | 20 | |
SHR Sand Mountain Clyde JH -- (BLK) | | Ryan Hodges |
SHR Sanlan's Magnus Gunnar -- (YLW) | | |
GUJCH USUV SHR Santa Fe's Blonde Diesel CGC -- (YLW) | | Brian Butler |
SHR Saratoga's Raisen Kaine -- (YLW) | 20 | DAVID ROGERS |
WSD2 SHR Save it for yo mama -- (YLW) | 0 | Suzie Menser |
SHR CH Savidges- Special Edition Maximilian JH FDC CGC TKN WC -- (YLW) | 60 | Wendy Nasseth |
SHR SBR Drake's Legacy Lives On -- (YLW) | 0 | Lauren Daniel |
SHR Sbr Fairplays Tuff As Nails -- (CHOC) | | Joel Meinert |
SHR SBR Gump's Cutt Em' N Kaboom -- (BLK) | | |
SHR SBR Texas Red Ruger Warpath -- (YLW) | 20 | Jimmy Scott |
SHR Schulz's Molly Mae WK -- (YLW) | 0 | Amanda Schulz |
CPR SHR Schwar Point Millie Marker -- (BLK) | | |
2015 UGA Nt'l Ch CPR SHR UG SCK Etringer's Right Stuff Roxie -- (YLW) | | Derek Etringer |
SHR Scott's Leaping Dally -- (BLK) | 0 | |
SHR SDRs It's 5 O'clock Somewhere -- (CHOC) | 0 | Amy Jo Smith |
CHSD SHR Semko's Heart Of Fire SH DS DSA AJ -- (YLW) | 20 | Debra M Semko |
CPR SHR SemkoVLR YouSet MyWorld OnFire CGC JH -- (YLW) | 20 | Samantha Miller & Deb Semko |
UCH SHR Sevin Raine's Max A Million JH -- (BLK) | 0 | |
HR SHR Shadow Mountain Sage JH (3X Col. Pheasant CH) -- (YLW) | 0 | |
APR HR SHR Shadow Mtn's Rasta Girl JH -- (CHOC) | | Patrick Brennan |
SHR Shadowcreeks The Law Won -- (YLW) | 0 | Noah Moody |
SHR Shady Acres Coal Hearted -- (BLK) | 20 | Rette Collins |
SHR Shady Oaks Mack Brown JH -- (CHOC) | | |
SHR Shawn And Kathy's Brady Bunch -- (CHOC) | 20 | Michael Davis |
SHR Sheetwater’s Talk To Me Goose JH -- (CHOC) | 20 | Jamie Lynch |
SHR HR Sheeza Waterfowl Mouth Remington JH -- (YLW) | 0 | William McGinnis |
SHR Shell's Backwoods Bailey -- (CHOC) | | HEATHER SHELL |
SHR She’s Flying Co-Pilot CGC CZ8B DS ATT RATN -- (BLK) | 20 | Cody Krohn |
SHR Shiloh Super Gooser -- (YLW) | | Ryan Mathis |
SHR Shinebrite Rum Is The Reason "Toby" BN JH MX MXJ XF BCAT DS CGC TKI WC -- (YLW) | 35 | Karen Alice Hartnoll |
GRCHSD UH SHR Shining E's Locked On Code Red DS JH -- (YLW) | 0 | Chrissy Johnson |
SHR Shoopman's Shelby, The Elusive Eleanor -- (YLW) | 10 | Christine & Lafe Shoopman |
SHR Shotts Wyngmaster Rouxs Roxy JH -- (CHOC) | 0 | Jonathon King |
SHR Show Me Wings Faith -- (YLW) | 20 | Kenton Evans |
SHR Show Me Wings Rusty 2 -- (YLW) | 30 | Kenton Evans |
SHR Silkwood Creek's Grand Duchess Bailey -- (CHOC) | | Stan Allen |
SHR Silkwood Creek's Marsh Queen -- (CHOC) | 0 | Mr. William Stanley Allen |
SHR Silkwoodcreeksroyalhighlandgunner -- (CHOC) | 0 | Stan Allen |
SHR Silverbrook's Bold Black Jack JH -- (BLK) | | Chloe Keeler |
SHR Simons' High Velocity Nitro -- (BLK) | 20 | Jurgen D. Simons |
SHR Simons' Watermarkin' Lean Rouxby -- (CHOC) | 20 | David A. Simons |
SHR Simpson’s Cottonwood And Peaches JH -- (CHOC) | 20 | Lynnette Simpson |
UCD, SHR Sir Shakespeare Ii UD, RE, TDX, JH, -- (BLK) | | Deborah Kelley |
SHR Sir Tucker Costa Del Mar -- (UNKN) | | |
SHR Skint Chestnut's Super Sonic Scout JH -- (UNKN) | | |
SHR Skintchestnuts Fripp The Second JH -- (YLW) | 0 | Thomas Long and Morgan Graham |
SHR Sk’s All Kindza Jazz -- (YLW) | 0 | Hope Cassell |
SHR Sleight Of Hand Black Jack Boom -- (BLK) | 0 | |
SHR Slicks Thunderin Sidekick -- (BLK) | | Heath Wright |
SHR Sliding Creek's Corellia Beauty -- (CHOC) | 20 | Wes Prebeck |
SHR Sliding Creeks Blue Storm Kona -- (CHOC) | 20 | E Scott Tucker & Celeste Nauman |
SHR Slim Jim's Hurricane Ally -- (YLW) | | |
SHR CPR Smith's Adventurer Finn SCN SBN -- (YLW) | 20 | Brady Smith |
SHR Smokewoods Lil Macs Raging Flower -- (YLW) | | Andy and Stephanie Hardee |
SHR Smoking Sadie's Lady -- (YLW) | 0 | Johnny B. Lewis |
SHR Snoopy's Lucy Girl -- (YLW) | | |
SHR Snowy River Storm Chaser -- (YLW) | | |
SHR Snowy Rivers Storm Chaser -- (YLW) | 20 | Sandra Keefe |
SHR Soaring Ace Of Spades -- (BLK) | 20 | Autum Henson |
SHR Sodak's Misty Morning Sunrise -- (BLK) | 20 | Mike Musick |
SHR Soggy Bottom Brown Drake JH CGC -- (YLW) | 10 | Lauren Daniel |
SHR Soksoda's Poncho Lil Maggie DS -- (YLW) | | Kasey Wright |
SHR SOK’s North Country Murchadh SH -- (YLW) | 30 | Christine Jackson |
SHR Somerset Points One Rough Chic -- (BLK) | | Joey Edens |
SHR Soncho Gagnard -- (CHOC) | 0 | Caleb Gagnard |
SHR Sookie's Rookie Buckeye JH WC -- (BLK) | 10 | Samantha Miller |
SHR South Creek's Calvin of the Boathouse JH -- (BLK) | 0 | Gregory Pettit Vallandingham |
SHR South Wind Acadian Jo -- (BLK) | 0 | Kenneth Farris |
SHR South Wind Fire And Rain -- (BLK) | 0 | Kenneth Farris |
SHR South Wind Miss Demeanor -- (CHOC) | | Kenneth Farris |
SHR South Wind Orion's Sirius -- (BLK) | | Kenneth Farris |
SHR South Wind Thunderstruck -- (BLK) | 0 | Kenneth Farris |
SHR South Wind Widowmaker -- (BLK) | 0 | Kenneth Farris |
SHR Southark's Lady Chewbarka Kennedy -- (BLK) | 10 | William Kennedy |
SHR Southerland's Southern Bella -- (CHOC) | | Mike Southerland |
SHR Southern Jamm's Longtail Risin Remi JH -- (BLK) | 20 | Mike or Melissa Hofer |
SHR Southern Mesquite’s Sadie Kay -- (BLK) | 0 | |
SHR Southern way’s pretty in pink -- (BLK) | 20 | Ethan Neely |
SHR Southern's Dirty Dancing in the Moonlight -- (BLK) | 20 | Adelaide Lloyd & Brian Parker |
SHR Southland Persephone Isis JH -- (YLW) | | |
SHR GCH Southpaw Bayou Bay Eight Miles Of Ruff Road CGC JH -- (BLK) | | Kevin Craggs |
SHR Spanglish's Mountain Peak -- (YLW) | | Laura McCaw |
SHR Special Purpose 12 Gauge -- (BLK) | | Nathaniel C. Prince |
SHR Spencer Drake Alduck -- (BLK) | 10 | Phillip Brewer |
SHR Spirit Of Tamu -- (YLW) | | |
SHR Spit In The Wind Retrievs Iris The Virus -- (BLK) | 0 | |
SHR Springfield's Takem By Storm -- (BLK) | | Matthew Guffey |
SHR SRR's Trigger Time Talk To Me Goose -- (CHOC) | 0 | Brandi Garrie and Ashlee Haglund |
SHR SRR's Try Your Luck SH -- (YLW) | 0 | Brandi Garrie |
SHR SRR’s Up Harness Creek Without A Paddle JH -- (BLK) | | Brandi Garrie |
SHR SSR's Son Of A Preacher Man JH -- (BLK) | 20 | James A Hickman |
SHR Stag River's Dale "evie" Evans JH -- (BLK) | 20 | |
SHR Starridge Troublesome Tiger Lily CD, JH -- (BLK) | | Lisa Russell |
SHR Stateline Dixie Rose -- (YLW) | 40 | Lanny Watkins |
SHR Stateline Saben Grace -- (BLK) | 20 | Lanny Watkins |
SHR Steeds Winged Draike -- (BLK) | 20 | Autumn Steed |
SHR Steel Rain's Super Nova -- (BLK) | 20 | Seth Tipton |
SHR Stenger’s Bo -- (YLW) | | Camron Miller |
USV EFI CHSD SHR UWP USJCH UMJ UEJ STK9's Fuel on the Fire WC DSA DMX2 AMA HDJ DCAT TKN -- (BLK) | 0 | Shannon Davis |
SHR USJ STK9's Light Em Up And Watch It Burn -- (BLK) | 0 | Kara Hagenbaumer |
GCHSD RACEN WSD2 GMJCH GEJCH UEVC AP3 VPA UWPO GEFCH SHR UWPCHX CH STK9's Set The World On Fire FCAT2 CGC DS DMX3 DE AMX2 AEX HDS TKN AWC SPOT -- (BLK) | 0 | Shannon Davis |
GCHSD SHR WSD2 USF UNJCH UJJCH USJCH UMJ RACEN UWP STK9's Watch the World Burn DN DJ DSA DM AJ AS AM CGC WC FCAT SPOT -- (BLK) | 0 | Shannon Davis |
SHR Stone Cold Gunner II -- (BLK) | 30 | Dallen Atchley |
SHR Stonelane Hunters Copper Top -- (YLW) | | |
SHR Stonelane Ruff Diamond -- (YLW) | | |
SHR Street's Smoking Gun JH -- (YLW) | | |
SHR Sugar Lee Robertson -- (BLK) | 20 | Donald Robertson |
SHR Sugarlands Clara Of Lonesome Dove -- (YLW) | 0 | Vickie Raburn |
SHR Sugarlands Northern Breeze JH CGC -- (YLW) | | Vicky Raburn |
CH SHR Summerset Buoys Nite Out WC -- (YLW) | 0 | |
SHR Sunny Skies Arctic Storm JH -- (YLW) | 0 | |
SHR Sunny Skies Black Opal Maze RI DM CGCA TKN -- (BLK) | 20 | |
UCH SHR Sunny Skies Heart Of Wind River JH CGC -- (YLW) | 20 | Aundrea Freeman |
SHR Sunny Skies Lady Skyla Starfire James JH CGC -- (YLW) | 20 | Aundrea Freeman |
SHR Sunny Skies Lazer's Pixie Magic JH -- (BLK) | 10 | Sunny Freeman |
SHR Sunny Skies Lucky Lady Annabella Ebonstar James SH CGC -- (YLW) | 20 | Aundrea Freeman |
SHR Sunny Skies Rocky Mountain High JH -- (BLK) | 0 | ADYLINN LESLIE |
SHR Sunny Skies Takin' A Gamble “Risk” JH -- (YLW) | 15 | KAYDENCE COLE |
SHR Sunny Skies Wait a Cotton Pickin' Minute SH CGC -- (BLK) | 20 | Charles & Aundrea Freeman |
HRCH HR SHR Sunstar's Gigi The Boss's Daughter MH -- (BLK) | 105 | Alan Dickson |
SHR Sunstar's Hide and Seek Hannah -- (YLW) | 20 | Alan and Nancy Dickson |
SHR Super Shooters Grand Cricket -- (BLK) | 20 | Brian Szczech |
SHR Supreme Commander Eisenhower -- (BLK) | 0 | |
SHR Surrey's Tyson Kodiak Rusty -- (CHOC) | 40 | Michael Liebrum |
SHR Swamp Stomper's Ar. Cajun Gator Bouillon -- (CHOC) | 0 | Wilford S. Seymour III |
SHR Swamp Stomper's King Creole -- (YLW) | | Wilford Seymour |
SHR Sweet Adeline's Rebel Of The Night -- (UNKN) | | |
SHR Sweet Fin Of Mine -- (BLK) | 40 | CLAY DOSSETT |
SHR Syer's Butterscotch Baby -- (YLW) | 0 | |
SHR T's Magnum Roux JH -- (CHOC) | | Tristan Tullier |
SHR T-BO’s Shallow Water Solution -- (BLK) | 20 | Travis Wojtczuk |
SHR Takemehome Smokey Moonshine Girl RN -- (BLK) | | Robin Carmack and Penney Baker |
SHR Talks A Lot Tar Of Candlewood -- (BLK) | | |
SHR Tall Pines Jet Black Otter CGC -- (BLK) | 0 | Bob and Natalie Cain |
SHR Tango's Gem Of The Prairie "ruby" JH -- (YLW) | 20 | Chad Zeman |
SHR Tatum Creeks TN River Jewel -- (YLW) | 20 | Amy Barber/Mark Barber |
SHR Tck's Feel The Fire -- (YLW) | 0 | Michelle Vick |
SHR Tck's Running Rapid DS TKN JH -- (CHOC) | 0 | Michelle Vick |
SHR Tcr Code Blue It's Boss Maree JH -- (YLW) | 0 | Debbie Rash |
APR SHR TDK's Dusty Gunslinger JH -- (YLW) | 20 | |
SHR GUJCH GUFCH PTM NV NE Team Flying Leaps Forest Fire DE DM CGC RATS TKI CW-SP -- (BLK) | | Anna Borovich |
SHR Team Fowl Play's Ella Enchanted -- (BLK) | | Michael Gilleon |
SHR Teddy’s Risky Miss Lucille -- (YLW) | 0 | David Hinsch |
ESD/GRCHSD/SHR Ten Bears What Ya Packin HOF -- (CHOC) | 0 | Amy Kuchenbecker |
SHR Teresa's Chocolate Valentine JH -- (CHOC) | 20 | Dennis Berger |
INT CH SHR Terralabriya Independent Star -- (CHOC) | | Cindy Elliott |
SHR Thackerville's Chloe Girl -- (YLW) | | |
SHR Thackerville's High Voltage Pete SH -- (YLW) | | |
SHR The Babe With The Power -- (BLK) | 20 | Patrick Kegley and Cassandra Chirhart |
SHR The Best Cracker In Town -- (CHOC) | 0 | Dustin Smith |
SHR The Texas Hammer "tex" -- (BLK) | 20 | Tyler Forest |
SHR CPR Thorncreek's Porter Brewmister -- (CHOC) | | |
SHR Three Lakes Labradors Nola JH RI CGCU CGCA TKA -- (YLW) | 0 | Alexie Hartman |
SHR WSD NWNI SPOTO Three Lakes Labradors ORTS Blue SWA RI CGCU CGCA FDC TKA -- (CHOC) | 0 | Alexie Hartman |
SHR Thunder's Jackson -- (YLW) | 10 | |
SHR Thunder's Lightening Express -- (BLK) | | |
SHR Tidewater's Maddon's Boys Ain't Afraid Of No Goat JH -- (YLW) | 0 | Cecil Allsbrook/Kimberley Allsbrook |
APR SHR Tigger The Tenacious -- (YLW) | 0 | Daniel Kranz |
SHR Tikkas Fully Loaded Magazine -- (YLW) | 0 | |
SHR Timber Mae -- (YLW) | 0 | Aaron Quillin |
SHR Timber Trails The Duck Knight Kylo -- (BLK) | 0 | Chris Warkentin |
SHR Timber Waters Fern -- (UNKN) | 0 | |
SHR Tnt's Rising Pheonix -- (CHOC) | 20 | Wade Gordy |
SHRC Top Guns Grizzly Hunter -- (CHOC) | 50 | Dixie George |
SHR Torg's Battle Ready JH -- (YLW) | 0 | Megan Comfort |
SHR Torg's Captain Morgan On The Rox -- (YLW) | 20 | Torg's |
SHR Torg's Cheap Date 'natty' -- (CHOC) | 0 | Megan Comfort |
SHR Torg's Cracker Crumb JH, CGC -- (YLW) | | Megan Comfort |
SHR Torg's French Riveria JH -- (YLW) | | Megan Comfort |
SHR Towery Pines Count On Cooper JH -- (YLW) | 0 | David Keener |
UAG1 SHR UCDX GRCH Tracker Belle Of Bedford RAE CDX JH RAE -- (BLK) | 10 | Karen Charleston |
UKC SHR, AKC SH, APLA CP,APR ,MPR, GMPR Tri-labs Jay Taylor -- (YLW) | | |
SHR Trinity Oak's Big Splash -- (YLW) | 5 | Krystal Eash and Mel Eash |
SHR Trinity Oak's Jalapeno Longshot -- (YLW) | 10 | |
SHR Trinity's Goddess Of Magic -- (YLW) | | |
SHR Trinity's Lady Of The Lake -- (CHOC) | | |
SHR Trinity's Lotta Miracles -- (CHOC) | 20 | Melody Robinson |
SHR Trinity's Pachanga Road Trip JH CGC TDI -- (CHOC) | | |
SHR Trinity's Riptide Raz-ma-taz JH CGC TDI -- (CHOC) | 0 | Melody Robinson |
SHR Trinity's Risen From The Dead -- (YLW) | 20 | John Harvey |
SHR Trinity's Sassy Senorita Of Riverwood JH -- (BLK) | 20 | Melody Robinson |
SHR TRIPEAKS High Altitude Centennial -- (CHOC) | 0 | Sarah Mosser |
SHR Triple Creek's Fowl Adventure -- (UNKN) | 0 | |
SHR Triple Creek's Recon -- (CHOC) | | |
SHR Triple T's Katie JH -- (YLW) | 20 | Judd Tinkle |
SHR Triple Threat's Smoke On The Water JH NA NAJ CC OA -- (BLK) | | |
SHR Triple W Flooded Cypress Bottoms -- (BLK) | | Wesley Williams |
SHR Tristan's River Deekoy JH -- (BLK) | 20 | |
SHR Trooper's Lil' Shot Of Whiskey -- (YLW) | 0 | Donald Floro |
SHR Trudie Mac Pick's Em Up -- (YLW) | 30 | Janessa King |
SHR Tsik's Savannah River Lady Of The Lake -- (CHOC) | 20 | Gregory Tsikerdanos |
SHR TTF Lucky Guage -- (BLK) | 20 | |
SHR TTF Tallulah Bankhead JH -- (UNKN) | 0 | |
SHR Twin Coves Lucy -- (YLW) | 0 | Mark and Amy Bardo |
SHR Twister City Tess DS HDS -- (CHOC) | 0 | Debbie Rash |
SHR Twister's Amazing Grace -- (BLK) | 20 | David Hutton |
SHR ESD Two Arrows Protect This Family BCAT DE DMA AM HDS SWN NW2 -- (BLK) | 0 | Samantha Bolen |
SHR Tycho's Outlaw Josie Jean RabelRouser JH -- (CHOC) | 20 | Dana Julin |
SHR Tychos 3 Ring Ryker JH -- (CHOC) | 0 | Flushing Kimber Kennels - Maurice Pannell |
SHR Tyson's Spicy Black Pepper -- (BLK) | 10 | David E Tyson |
SHR UP Labradors Dirty Redbird Martini JH -- (YLW) | 0 | Chelsey King |
SHR UP Labradors Foxxy Lil Lady -- (BLK) | 0 | Chelsey King |
SHR UP Labradors Mighty Northern Gales -- (BLK) | 0 | Chelsey King |
CPR SHR Up North Praise' N Cowboy's Skye CGCA -- (YLW) | 0 | Cassandra Nicks |
SHR Utecht's Kodiak -- (YLW) | 0 | Roberta Utecht |
SHR Vega's 3 Ring Sadie JH -- (BLK) | | Clint Moore |
SHR Virala's Graceful Gracie -- (BLK) | 10 | Olivia Kortendick Ehney Camp |
SHR Virden's Golden Ember Daze -- (YLW) | 40 | Aron Virden |
SHR Viva's Macbeth's Lady JH -- (BLK) | 30 | John P. Cole, MD |
SHR Viva's Mossy Oak JH -- (BLK) | 10 | John P. Cole, MD |
SHR Voodoo’s Dexter JH -- (CHOC) | 20 | Zach Shields |
SHR Walker's Savin Grace -- (BLK) | 25 | Jack Walker III |
SHR War Machine Locked ‘n Loaded -- (BLK) | 0 | Josh Davis |
SHR Wardensown Fall Flight Scout -- (BLK) | | |
SHR Warhawks Earth Quake JR -- (BLK) | | Lauraine Grevlos, Dave Grevlos |
SHR Washita's Khaleesi Louise Grk -- (CHOC) | | |
SHR Waterdance's Angel -- (BLK) | 0 | REESE J. BORILL JR. |
SHR Waterdogs Eb Just Dandy Sweet Wheelin JH -- (YLW) | 0 | Debbie Bailey |
SHR Waterfowl N' More's Bailey -- (CHOC) | 0 | Cambra Fields |
SHR Waterfowl N’ More’s Kimber -- (CHOC) | 0 | Cambra Fields |
SHR Watermark's Cruising Southern Style -- (CHOC) | 20 | Brett morton |
SHR Watermark's FlyingZ Tally Ho -- (BLK) | 20 | John Zuppan |
SHR Watermark's Texas Hurricane JH -- (CHOC) | 0 | Brian Ledbetter |
SHR Wayland Farm's Play It Again Mallard -- (BLK) | 20 | Michael Phillips |
SHR Webb's Gauge -- (BLK) | | |
SHR West Arm Creek Ashe -- (BLK) | 20 | Vechai Arunakul |
SHR Westbrook's Gabriella Thunder JH -- (CHOC) | 0 | Vince and Mary Westbrook |
SHR Westbrook’s Scooter JH -- (CHOC) | 0 | Mary Westbrook |
SHR Westwinds Bayou Teche Warrior Chief SH -- (BLK) | 0 | Sara Lynn Kello |
SHR Wet Hen's Flying Finn -- (BLK) | 25 | Will Glenn |
SHR WFL Look The Storm In The Eye -- (BLK) | 20 | Jeff Kolanski |
SHR Whistle Stop's Molly -- (BLK) | 20 | ROBERT YARBOROUGH |
SHR Whistle Stops Heart Of Dixie -- (BLK) | | |
SHR Whistling Wings Maisy -- (YLW) | | Raymond Chapman |
SHR White Oak Hallelujah CD GN RAE RM JH -- (BLK) | 10 | Alicia Schafroth |
SHR Whitford’s Pistol Annie JH -- (CHOC) | 0 | Levi whitford |
SHR Who Wants To Be Sara -- (BLK) | 0 | Letitia G Ray |
SHR Widy Ridge's Kentucky Jade -- (CHOC) | | |
SHR Wild And Free Wicked Spirit -- (BLK) | 10 | Kyle Chambers |
SHR Wilderness Rose Geneis -- (UNKN) | | |
SHR Williams’ King Woodrow -- (CHOC) | 10 | Trent Williams |
SHR Willies Diamond Jack -- (BLK) | | BJ Clinton |
OTCH/SHR/GOCH Willow Dale's Count Oz UUDX2 UDX10 OMG -- (BLK) | | Christy Dyke |
SHR Willow May Orton -- (YLW) | 0 | Lindsey Lindley |
SHR Willows Swamp Water Pearl SH -- (BLK) | | |
SHR Wind River's Trapper II SH (YLW) -- (YLW) | 40 | Mark Teahan |
SHR Windbush Caldora -- (CHOC) | | Lilly Burkhart |
SHR Windbush Ebony Star -- (BLK) | | Lilly Burkhart |
SHR Windbush Gracie -- (BLK) | 20 | Doreen Burkhart |
SHR WindChill's Im Red N Thats The Truth CGC -- (YLW) | 30 | Mariah Rozell |
SHR Windcreek's Miss Cuda -- (CHOC) | 0 | |
SHR Windfields' Unamoosed Moose -- (BLK) | 0 | Erin Royston |
SHR Windwagons Ziggy Stardust -- (BLK) | | Jeff Crable |
SHR Windward Double Shot -- (CHOC) | 0 | PHILLIP WENDECKER |
SHR Windward Flip The Switch -- (CHOC) | 0 | PHILLIP WENDECKER |
SHR Windy Acres Lil Bone And Bella WC -- (BLK) | 0 | Shane Stover |
CPR SHR Wingmans Babe Ruth Sultan Of Swat Ck -- (YLW) | 20 | Alan Marquardt |
SHR Wingmans Set Your Journey Ablaze JH -- (BLK) | 20 | Kelle Schuman |
CPR SHR Wingman’s Blazin’ Sweetness JH -- (YLW) | | Hans Nelson |
SHR Wingward's Mag Drake -- (BLK) | | Kim and Greg Emlinger |
SHR Winters Golden Nyx -- (YLW) | 20 | Jon Winters |
SHR Wisconsin River Irish Cream -- (BLK) | | Brandon Frazer |
SHR Wisconsin River Wood Duck -- (BLK) | | Scott Peschel |
SHR WNW Pryme's Rippin Thru Tyme -- (YLW) | 20 | Michelle Hoover |
SHR Wolf Den's 3 Ring Point'r North Star Venus JH -- (YLW) | 0 | Colette Dickmeyer |
SHR Wolf Den's Diamond Ding Mn Wenonah JH -- (BLK) | 10 | Colette Wolfe-Dickmeyer |
CPR SHR Wolf Dens All Points Bulletin On Lucille Ball JH -- (YLW) | 0 | Colette Wolfe-Dickmeyer |
SHR Wolf Dens Point Divine Intervention Kismet JH -- (CHOC) | 0 | Colette Wolfe-Dickmeyer |
SHR Wolf Dens Point Hunter Stings Like A Bee JH -- (YLW) | 10 | Colette Wolfe-Dickmeyer |
CPR SHR Wolf's Bella Iv -- (YLW) | 20 | Allen Wolf |
CPR SHR Wolf's Bella IV (YLW) -- (YLW) | 0 | Allen Wolf |
SHR Wolfden's Annie Oakley Cedar Points JH -- (CHOC) | 0 | Colette Wolfe-Dickmeyer |
SHR Woodlake Retrievers Hawkins Teal -- (BLK) | 20 | Randy McBrayer |
SHR Woodrowes Legendary Red Fern JH CGCA CGCU TKI BN -- (YLW) | 0 | Julianne Thomas |
SHR Woodstocks Hoosier Thornvalley Girl JH -- (YLW) | 0 | Lori and Scott Carpenter |
SHR Woodstream's Archie Powroznik -- (BLK) | 0 | Jacob Powroznik |
SHR Woodstream’s Whistlin Dixie On The Bay JH -- (BLK) | 30 | Matthew Kelly/ Matthew Peel |
SHR Woodward's Southern Dolly JH -- (BLK) | 0 | David and Emily Keener |
SHR Wright's By Golly Miss Molly DM -- (YLW) | 0 | Kasey Wright |
SHR Wright's Rumor 'Round Sagecreek -- (BLK) | 0 | Tiffany Hairston |
SHR Writz Downtown Sugar Brown -- (CHOC) | 20 | Christopher J Writt |
SHR Writz Kocao Nibs -- (CHOC) | 20 | Christopher Writt |
AV URO1 SHR CH SC MI NN WS Newfound Winds Of Change SPOT-ON RI CGC -- (YLW) | 20 | Jean Ellen Freeman Stephens |
SHR WyngMaster 'N Sweet Yankee Blue JH -- (CHOC) | 0 | Sal Garofalo |
SHR WyngMaster Artemis Mc Intosh JH -- (CHOC) | | Ken Mc Intosh |
SHR WyngMaster Boyle's Gunner Roux -- (CHOC) | 0 | Laresa Boyle |
SHR WyngMaster Captain Dakota Roux, JH -- (CHOC) | 0 | Bart Perlman |
SHR WyngMaster Paisley Ann J.H. -- (CHOC) | 0 | Caleb Blagburn |
SHR WyngMaster Queen Benelli -- (CHOC) | 20 | Andrea Pippenger |
SHR WyngMaster Roux's Rockn Cheyenne JH -- (CHOC) | 0 | Jonathan King |
SHR WyngMaster Sweet Sue JH -- (CHOC) | 0 | Sue Christianson - WyngMaster Labradors of Tulsa |
SHR WyngMaster Vandy's Ruger of GPK, JH -- (CHOC) | 10 | Duane and Vickie Vanover |
SHR WyngMaster Vanover Jeter Roux JH -- (CHOC) | 10 | Duane and Vickie Vanover |
SHR WyngMaster Vanover's Timber Roux JH -- (CHOC) | 5 | Chelsea Vanover |
SHR WyngMaster's Jealous Jake -- (CHOC) | | Bart Perlman |
SHR Y-Farms Aint As Big As A Minute -- (BLK) | 0 | Jennifer Young |
SHR Y-farms Brooke's Grand Lean Cut Grade A Remington JH -- (BLK) | 20 | Joseph Lance Runnels & Michelle Runnels |
SHR Y-Farms It's New Every Morning JH -- (CHOC) | 0 | Jennifer Young |
SHR Y-Farms Louisiana Marsh Maniac -- (BLK) | 20 | Jennifer Young |
SHR Y-Farms Maddie You Must Be Trippin JH -- (BLK) | 0 | Jennifer Young |
SHR Y-Farms Maddie's Gift Of Life JH -- (YLW) | 0 | Jennifer Young |
SHR Y-Farms Million Dollar Baby JH -- (BLK) | 0 | Jennifer Young |
SHR Y-Farms Ragin' Golden Sunshine on the Geaux JH -- (YLW) | | Jennifer Young |
SHR YDK's Dixieland Delight -- (BLK) | | Kirk & Deena Driskell-Alpharetta, GA |
SHR Yeager's Scotch Double Down -- (CHOC) | | Kirsten L. Yeager |
SHR Yeager's Watermarkin' Texas Crockett -- (CHOC) | | Kirsten Yeager |
SHR Yfarms Big Ole Bossy Hossy -- (BLK) | | Jennifer Young |
SHR YFarms Golden Sunshine -- (YLW) | | Jennifer Young |
SHR Yfarms Thundering Twelve Guage -- (YLW) | 20 | Evan Penny |
SHR Ygr's Fabulous Spring Bloomer JH -- (YLW) | 20 | William Duke Harrell |
CPR SHR Yogo Points It’s The Hope That Kills You -- (YLW) | 0 | Mallory Brumley |
SHR YRP Signatures Moon Shadow JH -- (BLK) | 10 | Courtney Johnson/Al Johnson |
4XGMPR, SHR YSKS Strahler's Millie -- (CHOC) | 0 | Wes Strahler |
SHR Yukon's Night Owl -- (BLK) | 20 | Drew Hollingsworth-Greenville, SC |
SHR Zamms Last Chance Molly JH -- (YLW) | 0 | Devon W. Myers |
SHR Zeke The Freak Teitt -- (BLK) | 20 | Andrew Teitt |
SHR Zero To Go At Triple T -- (YLW) | | |
SHR Zeus Guns A Blazinn DS -- (YLW) | | |
GRCHSD SHR WSD USJ AG1 ROC ROM Zoe's Zoomer JH CD RE CGCA CGCU WC CC TDI -- (BLK) | 0 | Kevin & Heather Christopherson |
SHR Zolper's Casey -- (YLW) | 10 | Donny Zolper |