Name - (Color) |
Owner |
GB FTCH Angeltown's Black Sapphire -- (BLK) | |
FTCH ANN OF CLEARY (UK) -- (UNKN) | |
FTCH Birdbrook Teak -- (UNKN) | |
FTCH BROADVILLE ADAM (UK) -- (UNKN) | |
FTCH Brockweir Vanda Of Gettysburg -- (UNKN) | |
FTCH DRAKESHEAD ACTOR OF SHOTGATE (UK) -- (BLK) | |
CFC-CAFC Gahonk's Leave It To Jesse -- (BLK) | |
AM/CAN CH Heatherwood's Sunrise Echo -- (UNKN) | |
FC-AFC-FTCH-AFTCH-MHR-MPR Jazztime Albertawind v Pekisko -- (BLK) | |
AMER.,CAN., INT. GCH CHAMPION Kales Latte's Casper -- (YLW) | |
FTCH Mansengreen Deisel Of Birdsgreen -- (UNKN) | |
FTCH MUNRO TESS (UK) -- (UNKN) | |
IR FTCH Outlaw Apache -- (BLK) | |
Am Can Ch Valleywood Kannonball Kate -- (YLW) | |
NFC-NAFC-2xCNFC Wanapum Darts Dandy (1992 Hall of Fame) -- (BLK) | Charlie Hill |
CFC-CAFC CAN.CH CAN.OTCH. Whistlnwings Kitty Magee -- (BLK) | Lori Curran |
GB FT Ch (Alington's) Dazzle (Interbred) -- (BLK) | Mr Charles Alington |
GB FT Ch (Alington's) Flashy (Interbred) -- (BLK) | Mr Charles Alington |
GB FTCH (Alington's) Main -- (BLK) | |
FC-AFC-CFC A P Charlie -- (BLK) | |
FT-D I,III A-sweet Black Violet Amelia -- (BLK) | |
CAN CH Abbey Downs Southern Belle -- (BLK) | |
FTCH Abbotsleigh Joshua -- (BLK) | Jill Gill |
ENG FTCH Abbotsleigh Kossack -- (UNKN) | |
FTCH Abbotsleigh Lynx -- (UNKN) | |
ENG FTCH Abbotsleigh Nimrod -- (UNKN) | |
FTW Abbotsross Hazel Of Shangarrilyn -- (UNKN) | |
CAC Abegal Fortline -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Abigail Of Drakesheath -- (BLK) | |
CFC Abilena's Go Transit -- (UNKN) | |
CFC CAFC ABILENA'S WILD DUECE -- (UNKN) | |
Can CH Accipiter Cattle Annie WC -- (BLK) | |
Am Can CH Accipiter Rhapsodie In Blue -- (BLK) | |
Can. Ch Accipiter's Cattle Annie -- (BLK) | |
FC CFC Ace High Scamp Of Windsweep (1996 Hall of Fame)) -- (BLK) | MRS GRACE LAMBERT |
FC-AFC-CFC Ace Of Southwood -- (BLK) | JOHN M OLIN |
CFC Ace-Hi's Royal Flush -- (BLK) | |
FC CFC ACE-HIGH SCAMP OF WINDSWEPT -- (BLK) | Grace Lambert |
AFTCH FTCH ACES AND EIGHTS -- (BLK) | |
CNAFC CFC FC AFC Aces High III (1998 Hall of Fame) -- (BLK) | Bob & Marge Beck |
AM CAN CH Acrewood's Due Me Justice -- (UNKN) | |
FC AFC CFC CAFC Adams Acres Muddy Creek -- (BLK) | Barbara and Jerry Younglove |
FTCh Adderley Bee -- (BLK) | |
FTCh Adderley Tax -- (BLK) | |
FTCH Adderley Trim -- (BLK) | |
FTCh Ind FTCh Adderley Tyke -- (BLK) | |
FTCH Adoraden Quinn -- (UNKN) | |
FTAW Aftonvalley Peter -- (YLW) | |
CFC-CAFC Agincourt's Black Gentleman -- (BLK) | D.R. Shepherd-Campbell River, BC |
FTW Aithness Hail -- (UNKN) | |
FTW Aithness Hail -- (UNKN) | |
FTW Aithness Haill -- (UNKN) | |
2017 NFTCH FTCH AJTop Cruisin With The Pirate -- (BLK) | Tom Sullivan |
FTCH AJTOP Tiger II Rides Pride QFTR-JFTR MH -- (BLK) | Jennifer Tucker |
AM CAN CH Aladdins Harem Gal -- (BLK) | |
GB CH FTW Alby Mother's Ruin -- (BLK) | *Mr. J. Allbones, sen. |
FTW Alby One -- (BLK) | |
Am/Can. CH. Alegra Sabo's Top Gun -- (BLK) | |
AM,CAN.CH. Alegra's Cracklin Rosie AM/CAN.CD,CGC -- (BLK) | |
FC AFC FTCH Alexus - Pursuit Of Perfection -- (BLK) | |
Am. Can. Ch. Allegheny's Bramble -- (UNKN) | |
FTCH WCX Allie's Little Brooklynn SH -- (YLW) | Axton Mihial |
GB FT CH Alreoch Skipper -- (BLK) | |
FT CH Alroc's Harem Guard -- (BLK) | |
2xNBDCA CH Alspaw's Jumping Jake Flash -- (CHOC) | |
FTW Altiquin Blossom -- (YLW) | |
Ir. FTCH Altiquin Egan -- (UNKN) | |
FTCH Altiquin Rain Of Camgart -- (UNKN) | |
GCH CH CAN CH Älvgårdens Captain Courageous CD JH NAP RN AWC WC Can CD WC -- (BLK) | |
Can. Ch. Amaranth Onyx -- (BLK) | Joan calder |
CAN CH Amaranth's Talisman WC -- (UNKN) | |
CAN CH Amarath's Mistral Hanalei WC -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Amarillo Diggin Up Bones QAA -- (YLW) | Dave Wardle |
Can Ch Ambelside's Banner Of Triple L -- (CHOC) | |
FTW Amber of Hambrook -- (YLW) | |
Can CH Ambleside Banner Of Triple L -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Amraams Fire And Forget QFTR -- (BLK) | James Oake |
GB FTW Amythist Mist -- (BLK) | |
FTW Aneeterbeg Neville -- (YLW) | |
FTW Angletowns Black Magic -- (BLK) | |
ENG FTCH Angus Of Hambrook -- (YLW) | Robert Milner-Wildrose Kennels |
IR FTCH Ann Of Cleary -- (UNKN) | |
UFTA 2XRNF.CH BDC CHx15 CPR Annabell Bananabell -- (BLK) | Jerry Kaupang |
FTCH Annan Of Lanfine -- (BLK) | |
FTW Anningsley Demon -- (BLK) | |
AKC GCH CAN CH UKC CH Annual's Nostalgic At Hilldreams -- (YLW) | |
Am GCH, Can UKC CH Annual's Nostalgic at Hilldreams (Swedish Import) -- (YLW) | V. Creamer |
AM CH CAN CH Annwyn's Jack O'Diamonds -- (BLK) | |
AM CH CAN CH ANNWYN'S SHEDROW -- (BLK) | |
FT CH Anson Anne Of Denbank -- (UNKN) | |
Int ftch Apache Joe -- (UNKN) | |
Int. FTCH Apache Joe -- (BLK) | Thomas Hughes |
Int FTch Apache Joe -- (BLK) | Barton Ramsey |
Int & Multi Ch GRCH. FT-DUCK III-2 April Smile Holstep's JCH UA, CH UA, CG, MAC,BALK, RKF, BG, MOL -- (CHOC) | |
FC-AFC-CFC Aquarian Lady O' The Autum Moon -- (UNKN) | |
Can. CH Aquilla Babe -- (BLK) | |
FTW Ardnahoe Angel -- (UNKN) | |
CNFC-FC-AFC Ardyn's Ace of Merwalfin -- (BLK) | |
FTCh Arkglas Taylor -- (UNKN) | |
FTCH Arkglas Thor -- (UNKN) | |
FTW Arnot Oak -- (UNKN) | |
CAN CH Aroscas The Swedish Conqueror JH JW -- (UNKN) | |
AM/CAN CH Aroscas Umber Ivanhoe -- (CHOC) | |
FTW ASHBROOKE ALFIE (UK) -- (UNKN) | |
FTW Ashbrooke Alfie (UK) -- (BLK) | |
AM/CAN CH Ashstone East Hill Step 'n Thyme -- (UNKN) | |
AM CAN CH Ashway's Morning Mist -- (YLW) | |
FTCH Asterix Aguzannis Of Chatsworth -- (UNKN) | |
IR FTCH Astraglen Amelia -- (BLK) | |
FTW Astraglen Ash -- (YLW) | |
FTCH IR FTCH Astraglen Faith -- (BLK) | |
FTCH Astraglen Fergie -- (BLK) | |
CAN CH Astroloma Joshua -- (YLW) | |
CAN CH Astroluma Joshua -- (YLW) | |
CAN CH Atokhazi Anonymus HGY -- (BLK) | |
FTCH Auchendolly Beaver -- (BLK) | |
FTCH Auchendolly Paula -- (YLW) | |
FTW Auchtermuchty Pam -- (UNKN) | |
FTCH Aughacasla Sam of Drakeshead -- (BLK) | |
UK FTW Augustus Tuplady Of Leospring -- (UNKN) | |
CFC CAFC AUTUMN TRAPPER OF MARKEY -- (BLK) | |
AM CAN MEX WORLD CH Autumn's Thunder Visions CD JH WCX -- (YLW) | |
FTC-AFTC AVALANCHE BURNT SAGE -- (BLK) | |
Am/Can BISS CH AVALON'S INVINCIBLE -- (BLK) | |
Am/Can CH Avalon's Jungle King -- (BLK) | |
Can CH Avalon's Mocha Chip -- (CHOC) | |
AM CAN CH Avalon's She Bears Repeating -- (CHOC) | |
Am/Can CH Avalon's Summer Frost -- (YLW) | |
FTW Avonstream Ace -- (BLK) | |
FTCH Avonstream Captain Of Hyndford -- (UNKN) | |
FTCH Avonstream Captain Of Hynford -- (BLK) | |
HRCH Am Can CH B And M Meinhold Col. Hawker MH WC CGC -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Baby Ducks Voo Doo Thing -- (BLK) | |
FC FTCH Backwater's Boomer -- (BLK) | Pete DiMario II Bella DiMario Daryl Shmon |
FTW Badgery Bridget -- (BLK) | |
FTCH Baildonian Baron Of Craighorn -- (UNKN) | |
FTCH Baildonian Baron of Craighorn -- (BLK) | |
FTW Baildonian Tina -- (BLK) | |
FTCH Bailmuir Replay Of Cairngrffe -- (YLW) | Orrin Ingram & Mrs. S. Latham |
Can Duel CH Baker's Black Magic -- (BLK) | Jack D. Green-Edmonton, Alberta |
CFC Baker's Jerry -- (BLK) | |
BISS AM/CAN/INT CH Balcroft Silonas Time To Reign -- (YLW) | |
CANCH Balcroft Valleywood Classic -- (UNKN) | |
CAN CH Balcroft's Classic Brand CD -- (YLW) | |
CAN CH Balcroft's Classic Timepiece -- (YLW) | |
CAN CH Balcroft's Kountry Charmer -- (UNKN) | |
CAN CH Balcroft's Theme Song -- (UNKN) | |
FTCH Baldonian Baron Of Craighorn -- (UNKN) | |
INT FTC Ballincanty Star -- (BLK) | |
IR FTCH Ballinteskin Ranger Of Theoweir -- (UNKN) | |
IR FTCH Ballonteskin Ranger Of Theoweir -- (UNKN) | |
CAN CH Ballyduff Johnson -- (BLK) | |
FTW Ballyellery Adder -- (BLK) | |
FTW Ballyfrema Dover -- (UNKN) | |
FTCh Balmuir Replay Of Cairngryffe -- (YLW) | |
FTCh Balmuto Hewildo -- (BLK) | |
Eng FTCh Balmuto Jock -- (BLK) | |
AFTCH Banana Who QAA -- (BLK) | Al & Lou Moroz |
FTW Banchory Corbie -- (BLK) | |
Can. CH. Banchory Jake -- (UNKN) | |
FTCH Banchory Night Of Wingan -- (BLK) | |
FTW Banchory Roger -- (BLK) | |
FTW Banchory Tern -- (BLK) | |
Eng. FTC Banchory Varnish of Wingan -- (BLK) | |
CFC Bandit Of Carnmoney -- (BLK) | |
Can Ch Banner's Blackjack -- (UNKN) | |
AM/CAN CH Banner's Bubblin Brew At Sumo -- (YLW) | |
Am Can CH Banner's Cole Younger Am CD WC Can CD -- (BLK) | Nancy Chargo |
AM/CAN CH Banner's Muskelunge Buckeye -- (CHOC) | |
AM/CAN/BDA CH Barbaree Reap The Wild Wind CD, JH, WC -- (UNKN) | |
IR FTch Barley Laddie Of Laggengill -- (BLK) | Mr Andrew Rooney |
FTCH Barnavara Chub -- (UNKN) | |
FTCH Barnavara Mayfly -- (UNKN) | |
GB FTCh Barnavara Minnow -- (UNKN) | |
CAN CH Barnesfield Bandit -- (UNKN) | |
AM CH CAN CH Barney's Joy CD -- (YLW) | |
FTW Barnham Elmo -- (UNKN) | |
FC AFC CFC CAFC Barracuda Blue MH -- (CHOC) | CHARLES TYSON |
FTCH Barweston Apollo Of Staftly (UK) -- (UNKN) | |
FTCH Barweston Ebb Of Baridenvale -- (YLW) | |
FTAW Barweston Elite -- (UNKN) | |
2015 NFTCH FTCH Battle River Perro -- (BLK) | Gabe Null |
Am/Can CH Bauman's Beaver Creek Ingot -- (UNKN) | |
CFC Bayer's Abigail Quiver Creek -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Baypoint Black Bugatti QFTR -- (BLK) | Medie Robinson |
FTCH AFTCH Baypoint Dark Side Of The Moon -- (BLK) | Karen Nelkenbrecker |
FTCH AFTCH Baypoint Ruby Vroom To Davadar -- (BLK) | Dave and Darlene Broomhead |
NFTCH AFC FTCH AFTCH Baypoint Thanksgiving Dream QAA QFTR JFTR -- (BLK) | Bernard Landry |
FTCH Baypoint's Hit And Miss -- (BLK) | Lorraine Hare |
FTCH Baypoint's Idaone QFTR QA2 -- (BLK) | Justin Williams |
FTCH Baypoint's Init To Winit JFTR , QAA -- (BLK) | Robert Franey |
AFTCH Baypoint's Mandy Magee -- (BLK) | |
FTCH Baypoint's My Girl QAA QFTR -- (BLK) | |
FTCH Baypoint's Park Avenue QAA QFTR -- (BLK) | |
FTCH Baypoint's Pushing The Envelope QFTR QAA -- (BLK) | Richard and Nancy Inculet |
FTCH AFTCH FC AFC Baypoint's Thousand Fathom Edge -- (BLK) | Peter Muursepp |
FTCH HRCH Baypoints Lock Stock N Barrel QAA-MH -- (BLK) | Kevin Riddell |
FTCH Baypoints Ms Frenchy QAA -- (BLK) | |
FTCH Baypoints Worth Waiting For QFTR QA2 -- (BLK) | Robert Franey |
FTCH AFTCH Baypoint’s Star Of LadnerMarsh -- (BLK) | Jerome So |
Can CH Bayview's Main Attraction CDX SH -- (BLK) | |
Can CH Bayviews Gona Takem By Storm CD WC -- (BLK) | |
Can Ch Beadogs Style Makes The Mark -- (CHOC) | |
Can/American Beau's A Booger MH -- (CHOC) | |
Am Can Ch Beauman's Beaver Creek Ingot -- (YLW) | |
CAN CH Beauman's Lindenhall Dusty Gold -- (UNKN) | |
Can & Am CH Beaumann's Beavercreek Ingot -- (YLW) | |
Can. CH. Beauty of Harwood -- (UNKN) | |
Am/Can CH Beaver Creek East Hill Sage -- (UNKN) | |
Am/Can CH Beaver Creek Sadie Hawkins -- (UNKN) | |
Can CH Beaver Creek's Wood Sage -- (YLW) | |
FTCH Bedgebrook Excalibur -- (BLK) | |
GB FTCH Bedingham Hall Soot -- (BLK) | |
FTW Bedinghamhall Brig -- (UNKN) | |
FTCH Bedinghamhall Donna -- (UNKN) | |
Can.Ch. Beechcroft Amaranth Sapphire -- (BLK) | Joan Calder |
Can CH Beechcroft Ambridge Emmy -- (UNKN) | |
AM CAN CH Beechcroft Rumor Has It WC -- (BLK) | |
Can/Am/Dom/Braz/Int CH MBISS MBOS Beechcroft Study's Top Secret -- (BLK) | Mary A. Wiest & Magdy Caban and Cecilia Martinez |
CAN CH Beechcroft's Cheddar Charm -- (CHOC) | |
CAN CH Beechcroft's Cinnamon Pleasure -- (CHOC) | |
AM/CAN CH BEECHCROFT'S CITADEL CD WC -- (BLK) | |
AM/CAN CH Beechcroft's Danish Skydiver -- (BLK) | |
CAN CH Beechcroft's Pardon Me Sir -- (BLK) | |
Am/Can/Brazil/Grand/PanAm/Intl. Ch Beechcroft's Perfect Charmer -- (BLK) | |
Am/Can CH Beechcroft's Pride Of High Society -- (CHOC) | |
AM/CAN/DUTCH CH Beechcroft's Regal Air -- (BLK) | |
AM CAN CH Beechcroft's Regal Air -- (BLK) | |
CAN CH Beechcroft's Royal Heir -- (BLK) | |
CAN CH Beechcroft's Stardust -- (BLK) | |
CAN CH Beechcroft's Study The Rain -- (BLK) | |
CAN CH Beechcroft's Study The Sea -- (BLK) | |
CCW FTW Beeding Daniel -- (BLK) | *Mr. S. J. Ling |
FTW Beeding Lilac -- (YLW) | |
FTW Beeding Rajah -- (YLW) | |
FTW Beeholme Rissi -- (UNKN) | |
FTCh & Int FTCH Beileys Aguzannis Of Fendawood -- (YLW) | |
GB FTCH Beinmhor Tide -- (UNKN) | |
69,70 National Retriever Champion GB FTCH Beinnmhor Tide -- (BLK) | |
FTCH Bellamont Orchid -- (BLK) | |
FTW Belle Of The Rhins -- (BLK) | |
CNFC-FC-AFC Belle of Zenith -- (BLK) | |
FTCH Bellever Actor -- (BLK) | |
FTCH Belmont's Fire Inside -- (BLK) | Kevin Hill |
FTCH Belmonts Fat Bottom Girl QAA -- (CHOC) | KEVIN HILL |
FTCH Belmont’s 45 Caliber Chaos -- (CHOC) | Kevin Hill |
CAN CH Belquest Princess Sophie 07 -- (UNKN) | |
Can CH Ben Kelev's Miles To Go -- (BLK) | |
GB FTCH IR FTCH Ben Neagh -- (BLK) | |
FTCH Ben Of Mallowdale -- (BLK) | |
FTW Ben Of Northaw -- (BLK) | |
FT CH Ben Of Westhope -- (UNKN) | |
FTCH Beningborough Tanco -- (BLK) | |
FTCH Beningbrough Tan -- (BLK) | |
ENG. FTCH Beningbrough Tanco -- (BLK) | EARL OF CHESTERFIELD |
FTAW Benraw Bess -- (YLW) | |
CAN CH Bernfield's Bronzannia Britte -- (UNKN) | |
CAN CH Bernfield's Rosecrest Connection -- (UNKN) | |
CAN CH Bernfield's Zebrena -- (UNKN) | |
FTCH Berrystead Berry -- (BLK) | |
ENG FTCH Berrystead Glenbruar Beau -- (UNKN) | |
FTW Betula Billberry -- (UNKN) | |
AM/Can CH Beulahlands Rebekah Of Shiloh NA NAJ CD RN CGC -- (YLW) | |
AFC CFC CAFC Big Blue's Distant Thunder -- (UNKN) | |
CNFC FC AFC Big River Bonne Amie (1999 Hall Of Fame) -- (BLK) | |
Multi CH Nord TR CH FIN FT CH DC Biggas Ynga -- (YLW) | |
2xCNFC, CFC Biggun's Big Chill -- (BLK) | |
FTCH Biggun's Mister Bojangles -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Biggun's Noble Elwood -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Biggun's Over Tucquan -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Bigvalley MER Joseph Campbell QFTR -- (CHOC) | Mark Roberts |
FTCH AFTCH Bigvalley's Costa-Lot Shadow -- (CHOC) | |
CFC CAFC Bigvalley's Costa-lot-shadow -- (CHOC) | |
CFC Bingo Cords Perfect Ten -- (BLK) | |
Am./Can. Ch. Birchangreens Nightwind Sass Am./Can. CD, WC, CGC, CGN, TDI -- (UNKN) | |
FTCH Birdbrook Arrow Of Craigfelin -- (BLK) | |
FT CH Birdbrook Aston Believer -- (UNKN) | |
FTCh Birdbrook Astra -- (BLK) | |
FTCH Birdbrook Greg -- (UNKN) | |
Am/Can CH Bittersweet's Torch Song JH RN WC -- (CHOC) | Susan Brownell |
AM CH ptd Can CH Bittersweets Rainsong CD RA JH WC -- (CHOC) | Susan Brownell |
FT CH Black Boss Of Birchstone -- (UNKN) | |
CAN CH Black Butch Of Holmsdale -- (BLK) | |
Can Ch Black Butch Of Holmside -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Black Diamonds Misty Isles Piper MH -- (BLK) | |
FTW Black Drew Of Eastdale -- (BLK) | |
GBFTCH Black Dusk Of Ridlington -- (BLK) | |
CAN DUAL CH Black Lobo -- (BLK) | |
CAN CH Black Mina -- (BLK) | |
FTW Black Moll Of Wapsac -- (BLK) | |
FC CFC BLACK PANTHER (1994 Hall of Fame) -- (BLK) | Carl W. Carlson |
FTCH Black Purdey Of Keswick -- (BLK) | |
GB FTCH Black Sabel Soma -- (UNKN) | |
CFC BLACK SQUEEK OF NETLEY CREEK -- (BLK) | JOHN WHITE |
Can CH Blackamoor Rocketeer -- (BLK) | |
FT CH Blackberry Of Tofts -- (UNKN) | |
GB FTCH Blackcock -- (BLK) | Mr. Vincent Routledge |
GB FTCH Blackhambleton Minnow -- (BLK) | |
GB FTCH Blackhambleton Skell -- (BLK) | |
FTW Blackharn Bob -- (BLK) | |
GB FTCH Blackharn Jasper -- (UNKN) | |
FTCH Blackharn Joaty -- (UNKN) | |
FTCH Blackharn Jonty -- (UNKN) | |
GB & Int. FT CH Blackthorn Ascella -- (BLK) | |
IntFTCH Blackthorn Briar -- (YLW) | |
FTW Blackthorn Coxa Of Glenbriar -- (UNKN) | |
FTW Blackthorn Ilmarinen Of Drakeshead IMP HUN -- (BLK) | |
FTCH Blackthorn Kallisto -- (UNKN) | |
GB FTW CH Blakemere Mega Of Garleton -- (UNKN) | |
FTW Blenheim Scamp -- (BLK) | |
BISS Can CH Blu Top Hoity-toity CD -- (YLW) | |
CAN CH Blue Knight's Classic Genesis -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Bluegoose's Huckleberry Hustle -- (BLK) | |
CAFC BLUEGOOSE'S PURDY BIGGUN -- (YLW) | |
FTCH Bluenorth's Git'r Done Belle -- (BLK) | |
CFC FTCH Bluenorth's Nubile Tessie -- (BLK) | Ron Malton & Irene Batson |
FTCH AFTCH BLUENORTHS ALCES AMERICANA -- (BLK) | ED ZEERIP |
CAN. DUCH BLYTH'S ACE OF SPADES -- (BLK) | |
CAN. DUAL CH Blyth's Knave Of Spades -- (BLK) | |
Can. Ch Blyth's Niska -- (BLK) | |
CAN DUAL CH BLYTH'S QUEEN OF SPADES -- (BLK) | |
AM CAN CH Bonaventure's Grace Under Fire WC -- (UNKN) | |
FTAW Bonnie Lass Of Magherabeg -- (UNKN) | |
FTW Bonzer Dandy -- (YLW) | |
AM CH CAN CH Boothgate Chief -- (UNKN) | |
Am Can. CH Boothgate Chief Producer WC CD -- (CHOC) | |
BISS CAN/AM CH Boothgate's Chief Producer CAN WC -- (CHOC) | |
CAN CH Boothgates Krazy Kaper -- (CHOC) | |
Can CH Borador Adamant James -- (UNKN) | |
BISS Am.Can.CH Borador's Significant Brother CD -- (BLK) | |
BISS Am.Can.CH. Boradors Alligator Shoes JH -- (YLW) | |
Am/Can Ch. Boradors Hannibal Crackers -- (YLW) | |
CFC CAFC Boumerang Of Black Commander -- (BLK) | |
CAFC Boumerang Rosie -- (UNKN) | |
FTCH Bowrivers Trail Blazer QFTR -- (BLK) | Dan and Laura Danforth |
FTCH Bowrivers Where Blacktop Ends -- (BLK) | Dan and Laura Danforth |
CFC Bracken of Timber Town -- (BLK) | |
CFC Bracken's Peggy of Lynnmour -- (BLK) | |
NFC DUAL CH CFC Bracken's Sweep 1995 Hall of Fame -- (BLK) | |
FTCH Brackenbank Jasper -- (BLK) | |
FTCH Brackenbank Merry -- (BLK) | |
FTCH Brackenbank Tanner -- (BLK) | |
FTW Brackenbird Dipper -- (UNKN) | |
FTW Brackenbird Gypsy -- (UNKN) | |
FTCH Brackenbird Minnow -- (YLW) | Duck Hill Kennels |
FTW Brackenbird Ranoch -- (UNKN) | |
Eng./Am./Can./Mex./Bda. Int. Ch Bradking Black Charm CD -- (BLK) | |
Am.Can.Ch. Bradking Mike -- (BLK) | |
Swed Ch Fin Ch Nor Ch Am Ch Can Ch Bradking Rangeways Mr. Chips -- (YLW) | |
AM/CAN/ENG CH BRADKING RIDGEWAYS MR CHIPS -- (YLW) | |
BR FTW Braedile Joyful -- (YLW) | |
FTW CH Braeduke Joyful -- (YLW) | Mrs. JB Wynyard |
FTW Braeroy Fay -- (YLW) | |
FTW Braeroy Maid -- (YLW) | |
FTW Braeroy Peggoty -- (YLW) | |
FTW Braeroy Rab -- (YLW) | |
GB FTCH Braeroy Roe -- (YLW) | |
FTCH Braeroy Ruddy -- (YLW) | |
FTW Bramshaw Brimble -- (BLK) | |
CFC Brant of Bardonda -- (BLK) | George Mitchell-Edmonton, Alberta |
CFTC Brant Of Blenheim -- (BLK) | |
FTW Breenbriar Amber Of Artistryn -- (UNKN) | |
FTCH Breeze Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTCH Brenjon Dirk Of Drakehead -- (UNKN) | |
GB FTCH Brenjon Dirk Of Drakeshead -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Brentwood Gem's Double Shot -- (BLK) | Hope & Peter Roberts |
AM CAN CH Breton Gate Omega Boom -- (YLW) | |
Am. Can. Ch Brian's Black Magnum CD JH -- (BLK) | Brian Fruchey |
Am. Can. Ch Brigadier Jokers Wild -- (UNKN) | |
NFC CNFC Brignall's Gringo -- (BLK) | CLIFFORD BRIGNALL |
FT CH Brindlebay Bee -- (BLK) | |
FTW Bringwood Becky -- (BLK) | |
FTW Bringwood Bo Of Bedgebrook -- (UNKN) | |
FTCH Bringwood Bobby Of Brindlebay -- (BLK) | |
FTW Broadbank Black Maria -- (BLK) | |
FTCH Broadbank Suntan -- (UNKN) | |
FTCH Broadlaw Damsen -- (BLK) | |
FTCH Broadlaw Eder Of Laggengill -- (YLW) | |
FTCH Broadlaw Eider Of Laggengil -- (UNKN) | |
FTCH Broadlaw Elder Of Laggengill -- (YLW) | |
FT CH Broadlaw Eva -- (YLW) | |
FTCH Broadlaw Fitz -- (UNKN) | |
FTCH Broadville Dusky -- (BLK) | |
GB FTCH Broadville Barrister -- (UNKN) | |
GB Ft.Ch. Broadville Cath -- (UNKN) | |
FTch Brocklebank Navigator Of Chatsworth -- (YLW) | |
FTW Brocklehirst Daisy -- (BLK) | J. Dinwoodie, Mrs. Quinton Dick-GB |
FTW Brockweir Hepatica -- (UNKN) | |
Ftch Brockweir Plum -- (UNKN) | |
Ftch Brockweir Vanda Of Shadowbrae -- (UNKN) | |
AmGCH/CanCH Brookberry's Perfect Impression RN -- (YLW) | Donna Forte & Stephanie Forte |
FTCh Brookbird Dusty -- (UNKN) | |
IR FT CH Brookbird Tide -- (UNKN) | |
Can CH Broomeroyde Sweep -- (UNKN) | |
FC AFC CAFC Brovics Morejon's Moxie -- (BLK) | |
FC-CFC-CAFC Brovics Mr T Bear -- (BLK) | |
UFTA F.CH x 4 Browder's Blue Creek -- (BLK) | |
3x NBDCA NC Brown's Go Getter Gus NBDCA HOF -- (YLW) | Shannon Brown |
3X NBDCA Nat'l CH Brown's Go Gettr Gus -- (YLW) | |
FTCH Bryn Dylan -- (UNKN) | |
FTW Buccleuch Oak -- (UNKN) | |
FT CH Buccleuch Opal -- (UNKN) | |
FTW Bucklestone Bank Shadow -- (UNKN) | |
CFC Buckshot's Rock Your World -- (BLK) | Alama Lalley & Dotty Metcalf |
GB.FTCh Burnhatch Leader -- (UNKN) | |
FTW Burryubber Wizard -- (BLK) | |
CAN IRSH CH Burywood April -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Butch Of Maralan -- (BLK) | |
FTW Buttermead Crusader -- (UNKN) | |
FTW Buxbury Caramel -- (UNKN) | |
FTW Cache Of The Rhins -- (BLK) | |
FTW Cacklebury Next In Line -- (UNKN) | |
MBPIG CanCH Cactus Rose's Here For A Good Time SH WCX CGN -- (CHOC) | Rachelle Somerville & Mike Degenhardt |
FTCH Calderhey Adder -- (BLK) | |
CFC CAFC Call Me June's Pretty Penny -- (YLW) | Denise Hays |
CNFC-CAFC Call Me Mister Independence -- (BLK) | |
CNFC CAFC Call Me Mr. Independence -- (BLK) | |
FTW Calming Catarina -- (UNKN) | |
AFC CAFC Calumet's Mein Soupster -- (YLW) | |
CAN CH Cambremer The Barrister CD CGC -- (BLK) | |
GCH UA, FT-Duck III-1 Cameswon Comedy Club CH R, 5XUA, 2XUKU -- (CHOC) | |
GB FTCH Camgart Tommo -- (YLW) | |
AM-CAN CH Campbellcroft's Angus CD,WC -- (BLK) | |
GB FTC CAMPSEASH SHOT -- (BLK) | |
NAFTCH FTCH AFTCH Canadian Cutter -- (BLK) | |
2xNAFC FC CFC CAFC Candlewood's Bit O' Bunny (2004 Hall of Fame) -- (BLK) | Hank McNeil |
FC AFC CFC Candlewood's MS MB Kate -- (BLK) | |
AFC-CFC-CAFC Candlewood's Prize Fighter -- (BLK) | Jim Harvie |
FC AFC CFC CAFC Candlewoods Mad Mouse -- (YLW) | CHARLEY HAYS |
FTW Candy Of Raughlin -- (UNKN) | |
CFC Candy's Pride -- (BLK) | |
GB FTW Cannaphail Tyra UKG -- (UNKN) | |
FC CFC Canterbury's Bet On Black -- (BLK) | |
CFC CANUCK CREST HOLLY -- (BLK) | |
Can CH Canuck Crest Sean -- (YLW) | |
Can CH Caorunn's Brandywine CD -- (CHOC) | |
Can CH Capilano Girl -- (BLK) | Agnes Kolthammer-West Vancouver, BC |
Can Ch Carho's Chip Off The Old Rock -- (UNKN) | |
CFC Carmoney Beauregard -- (UNKN) | |
CFC Carnmoney Carbon Copy -- (UNKN) | |
CFC CAFC Carnmoney Mister Magoo -- (BLK) | Kevim M Howarth-Vermette, MB |
FTCH Carnochway Daniel -- (UNKN) | |
FTCh Carolhill Crusader of Brocklebank -- (BLK) | John Halsted (Jr.) |
FTCH-AFTCH Caroube De Moranville -- (CHOC) | Marie-Josee Moranville |
IFTW Carraigairt Abba -- (BLK) | |
IR FTCH Carraigairt Adam -- (BLK) | |
FTCH Carraigairt Adam Of Glenloch -- (UNKN) | |
FT CH Carrickview Holly -- (BLK) | |
FTW Carrickview Xena -- (BLK) | |
CFC CAFC Carronade's Hammer Time MH -- (BLK) | Mark Lanier |
FTCH Carronade's Hammertime 3rd -- (UNKN) | |
CNFC Carronade's O'Rylee Factor -- (BLK) | Sally Koepke |
FTCH Carronade's Risky Buisness -- (BLK) | |
BIS, BISS AM. GCH Can CH Casbar's Hart To Hart CGC TDI BN RN WC JH CD -- (BLK) | |
FTW Caspercailzie -- (BLK) | |
FTCH Castile Creeks River Ripple -- (BLK) | Daniel Shnitka & Birgit Juergensen |
FTCH AFTCH Castile Creeks Rivers Ripple -- (BLK) | Daniel Shnitka |
FTCH/AFCH Castile Creeks Rivers Ripple -- (BLK) | Daniel Shnitka & Birgit Juergensen |
CF CASTILECREEK RAJIN CAJIN SH *** SRSA -- (CHOC) | Kevin & Char-lane Cordry |
Can CH Castilleja's Busy Bessie -- (UNKN) | |
Can CH Castilleja's Carsons Special -- (UNKN) | |
CAN CH Castilleja's Forever Carli -- (UNKN) | |
CAN CH Castilleja's Shady Sadie (CAN) -- (UNKN) | |
GB FTW Castlebrae Turbo Of Shadowbrae -- (UNKN) | |
CAN CH. Castlemore Bramble -- (CHOC) | |
CAN CH Castlemore Martin CD WC -- (YLW) | |
CAN CH. Castlemore Pride -- (CHOC) | MRS DALE HAINES |
AM/CAN CH Castlewood's Just Do It CGC -- (YLW) | |
AMER.,CAN. CHAMPION Castlewood's Just Do It -- (YLW) | |
MBPIG CanGCH Catraz Cast Aspell On Maktawae -- (CHOC) | |
Can. Ch Cedar Hills Miss Penny -- (YLW) | |
FTW Cedar View -- (UNKN) | |
CAn, CH AOM Cedar Woods Almond Roaca Divine -- (UNKN) | |
GMH HR Can CH Cedarbrae's Esoteric Dream CD WCX -- (UNKN) | |
HR Can CH Cedarbraes Triple H MH CD WCX -- (BLK) | |
CanCH ptd Cedarbrae’s Catch My Drift MH QAA WC -- (YLW) | |
FTW Cedars Michael -- (BLK) | |
AOM Can CH Cedarwood Almond Roca Devine -- (CHOC) | |
CanCH Cedarwood Almond Roca Divine -- (CHOC) | |
CanCH Cedarwood Capability Brown @ Blackthorn JH WC -- (CHOC) | Barbara Gilchrist |
CAN CH Cedarwood Chesley Park Place -- (BLK) | |
AM CAN CH Cedarwood Clearlake Classic -- (UNKN) | |
Am Can CH Cedarwood Flt Of The Phoenix -- (YLW) | |
CanCH Cedarwood Heirloom Recipe 4 Coffee Nudge -- (CHOC) | |
BISS Can CH Am GCH Cedarwood Montview The Whole Enchilada TKN CGC -- (CHOC) | Julie Oghigian DVM |
CAN CH Cedarwood Sable's Shadow JH,CAN.CD,WC,CWC,TDI -- (BLK) | |
MBISS GCH Can CH Cedarwood Signature Browning Copied WC JH -- (CHOC) | |
CAN CH Cedarwood's Annie Oakley -- (BLK) | |
Can CH Cedarwood's Autumn Gunner CD -- (BLK) | |
Can CH Cedarwood's Blazing Bandit CD RE SH -- (BLK) | |
CAN CH Cedarwood's Grin And Bear It -- (CHOC) | |
AM CAN CH Cedarwood's Harris Tweed -- (YLW) | |
CAN CH Cedarwood's History Report -- (YLW) | |
CAN CH Cedarwood's Laurel CC -- (CHOC) | |
AM/CAN CH Cedarwood's Master Brand JH CD -- (BLK) | |
Can. CH Cedarwood's Regal Performance -- (BLK) | |
CAN CH. CEDARWOOD'S RIDGE RUNNER JH -- (CHOC) | |
CAN CH Cedarwood's Ruthless Rochelle JH, WC, A/C CD, TDI -- (CHOC) | |
Am/Can CH Cedarwood's Sable JH WC,CWC,TDI -- (CHOC) | |
AM CAN CH Cedarwood's Standing Ovation -- (BLK) | |
Am/Can CH, BISS CH Cedarwoods By Design -- (BLK) | |
Can Ch Chablais Alexis -- (YLW) | |
Can CH Chablais Alouette -- (YLW) | |
Can CH Chablais Beatrice -- (YLW) | |
CAN CH, PHIL CH, GCH Hall of Fame CH Chablais Bogart -- (YLW) | |
Am Can CH Chablais Brookhill Joss -- (YLW) | Jean-Louis Blais |
AM CAN CH Chablais Caid -- (BLK) | |
Am/Can Ch Chablais Camelia -- (YLW) | |
Can CH Chablais Chere Camee -- (YLW) | |
CanCH Chablais Chocolatine -- (CHOC) | |
AM CAN CH Chablais Chou A La Creme -- (YLW) | |
Multi BISS Am Can GCH Chablais Chouchou WC -- (YLW) | Jean-Louis Blais |
Am Can CH Chablais Cornelius -- (BLK) | Jean-Louis Blais |
Can Ch Chablais Croustille -- (BLK) | |
Can Ch Chablais Croustille -- (YLW) | |
CanCH Chablais Delorme Gipsy -- (CHOC) | |
Am. Can. CH. Chablais Delorme Ziggy -- (CHOC) | |
Multi BISS BIS AM/CAN CH CHN.CH. Chablais John Kaffe -- (CHOC) | |
Multi BISS Am.Ch.Can.Ch Chablais Lily Fatale -- (YLW) | |
Multi BPISS Can. Ch. Am. Ch. ptd. Chablais Magnum -- (YLW) | |
Can CH Chablais Make A Wish At Wiscoy -- (UNKN) | |
Can.Ch Chablais Make A Wishes At Wiscoy -- (UNKN) | |
Am/Can CH Chablais Marcello -- (CHOC) | |
CAN CH Chablais Marina -- (BLK) | |
MBISS Am/Can CH Chablais Mia -- (YLW) | |
Can Ch Chablais Momento -- (CHOC) | |
Multi BISS Am Can CH Chablais Myrtille -- (YLW) | |
AmCan Ch Chablais Myrtlille -- (YLW) | |
Multi BISS Am Can CH Chablais Olivia -- (YLW) | Jean-Louis Blais |
CanCH Chablais Omar -- (CHOC) | |
Can CH Chablais Opale -- (YLW) | Jean-Louis Blais |
Can CH Chablais Ouzo -- (YLW) | |
CAN CH Chablais Phoenix -- (YLW) | |
Can Ch Chablais Prunelle Des Savanes -- (BLK) | |
Multi BISS Am Pol CH Can GCH Chablais Rendez-vous -- (YLW) | |
Can.Ch Chablais Romance -- (UNKN) | |
CH HR BUL MAC MONT CZE FT-DUCK Chablais Sable Blue Caramelo -- (CHOC) | |
Can.Ch Chablais Shakespeare Simone -- (BLK) | |
Can CH Chablais Singing In The Rain JH -- (YLW) | |
CFC CHANBAR JIGABOO *** -- (BLK) | |
AM CAN FIN EST INT CH CHANCELLOR MERRY -- (YLW) | |
CAN CH. Channs Midnight Magic -- (BLK) | |
AM-Can CH Charway Crofter -- (YLW) | |
FC AFC FTCH AFTCH Chasin The Czar Of Riveroak -- (BLK) | Susanna Kilty |
FC AFC CAFC Chena River Chavez -- (BLK) | |
FC AFC CNFC CAFC Chena River No Surprise (2004 Hall of Fame) -- (BLK) | Len Ferucci |
FC AFC CFC CAFC Chena River Tug NDC -- (BLK) | |
CFC CAFC Chena River Turbo Tina -- (BLK) | Stuart and Dianna Mead |
FTCH Cheverells Bustle -- (BLK) | |
FTW Cheverells Busybody -- (BLK) | |
FTW Cheverells Piper -- (YLW) | Sir C. Neumann |
FTC Chevrier's Golden Rod -- (YLW) | |
FTCH Chief Of Oldbridge -- (BLK) | |
Canadian Champion U-ROG, U-ROC, URX(2), U-CD, HRCH, GRCH Chilbrook Lone Ranger CD,RAE,SH,C-CDX, WC,CGC -- (CHOC) | Debby Kay |
Am/Can Ch. Chilbrook Solitaire CD,TDI,CGC -- (BLK) | Debby Kay |
FTW Chippinhurst Ptarmigan -- (UNKN) | |
FC CFC Choc of San Juan -- (CHOC) | |
FTCH, AFTCH Chocline's Spitfire -- (CHOC) | PHIL AND NANCY MCMILLAN |
FTW Choir -- (BLK) | |
AM CAN CH Christy's Casey Of Triple L CD -- (YLW) | |
CFC Chuck Of Bracken -- (BLK) | |
Am Can Ch Chucklebrook Peerybingle -- (UNKN) | |
Can & Am CH Chucklebrook Winterset Marks CD -- (UNKN) | |
AFC CFC CAFC Chugach Hills Jazz's Rascal -- (BLK) | Larry & Anna Calvert |
FTC Cindie Of Salomenson -- (BLK) | |
CFC CAFC Cisco -- (BLK) | |
GB FTCH Claybrow Earl -- (BLK) | |
FTC AFTC Clear Weather -- (BLK) | |
AM GCH CH CAN/UKC CH HR Clearwater’s Midnight Romance From Arlon SH WCX CGC -- (BLK) | |
FT CH Clonbara Apache Of Leadburn -- (UNKN) | |
FTW Clovers Girl Of Saxaphone -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Club Mead Rebel's Ms Ruby MH QFTR -- (BLK) | Diana & Stuart Mead |
CFC CAFC Clubmead's Autumn Breeze MH CDX *** -- (YLW) | |
CFC CAFC Clubmead's Pop The Cork -- (YLW) | P. J. Fitzpatrick |
NFTCH NAFTCH FTCH AFTCH Clubmead's Steel Magnolia -- (BLK) | John and Sharon van der Lee |
FTCH AFTCH Clubmead's Trapper Jack QFTR -- (BLK) | Don Pollock |
Can Dual CH Coastal Charger of Deer Creek -- (BLK) | |
FC AFC CFC Cody's Caraway Kate -- (YLW) | |
FTCH Coed Captain Magnum Trapper MH QFTR -- (CHOC) | |
CFC CAFC Coldcreek Classie -- (BLK) | Cliff Hunt |
CFC CAFC MHR Coldcreek's Kayla To Go -- (BLK) | |
AFC CFC CAFC Coldshores Bonita Chica -- (BLK) | |
AFTCH Coletta Bay Bit ' O Good Karma QAA -- (BLK) | Gar and Susan Clark |
AFC CAFC Colt Forty Five -- (YLW) | |
SRSC AFC CAFC Colt Forty Five II -- (YLW) | Tommy Smith & Paul Wilson |
CNFC FC AFC Comstocks Bodacious -- (BLK) | John and Anne Marshall, Addison, ME |
AM-CAN CH Concho's Chivas Regal WC -- (YLW) | |
FTW Cone -- (BLK) | |
FTCH Connemara Twinkle Of Lakedown -- (UNKN) | |
FTW Conneywarren Cracker -- (YLW) | |
Int FTCH, CHTFA, &CHTCH Conneywarren Spike -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Coolwater's Black Line -- (BLK) | Dave Douglas |
IR FTCH Cooperbirch Zeus Of Glenanne -- (BLK) | Glenanne Kennels |
FTW Coot -- (YLW) | |
FTCH Copperbirch Dasher -- (BLK) | |
FTW Copperbirch Dione -- (UNKN) | |
FTW Copperbirch Lancelot -- (BLK) | |
FTCH Copperbirch Liffey -- (BLK) | |
ISFTCH Copperbirch Montanus -- (BLK) | Sigurmon Marvin Hreinsson |
FTCH Copperbirch Paddy Of Leadburn -- (YLW) | Mr W.L. Steel |
OFTW Copperbirch Ross -- (BLK) | Lee Hayman |
FTW Copperbirch Sioux Of Drakeshead -- (YLW) | |
FTAW Copperbirch Souix Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FT CH Copperbirch Zeus Of Glenanne -- (BLK) | |
FTCH Copperbirch Zues Of Glenanne -- (BLK) | |
GB FTW Coppergrouse Soot Of Reflux -- (UNKN) | |
CAN CH AM CH Coppertone Buster Brown -- (CHOC) | |
CAN CH Coppertone Ida Bob -- (CHOC) | |
CAN. CH Coppertone's Buster Brown CD -- (CHOC) | |
FT Ch Coppicewood Ben -- (UNKN) | Mr and Mrs J Johnson |
Can FTCH AFTCH Corey Of Mandalwood -- (BLK) | Carol Brethet |
CAN CH Corhampton Forevr In Blu Jeans -- (UNKN) | |
Can CH Corhampton's Anna Canmark -- (UNKN) | |
BISS, BIS Am Can CH Corhampton's Barley O'brady CD, WC, JH,OVC -- (UNKN) | |
SHR UGRCH & Canadian CH Corhampton's Blujeans CD, WC, CGC -- (YLW) | |
CAN CH Corhampton's Bounders Goldenglo -- (UNKN) | |
CAN CH Corhampton's Miss Elly -- (UNKN) | |
CAN CH Corhampton's Sally Sunshine -- (YLW) | |
CAN CH Corhampton's Victorian Lace -- (UNKN) | |
1955 NFC-AFC-CFC Cork of Oakwood Lane (1992 Hall Of Fame) -- (BLK) | Dr. A Harold Mork |
Amtr FTCH CORKYS PIO LEBLANC -- (BLK) | |
FTCH Cornbury Regent -- (UNKN) | |
FTCH Cornbury Ruro Teal -- (BLK) | |
FTCH Corrib Jasper -- (YLW) | Paul O'Brien |
FTCH Corrib Mafi -- (UNKN) | |
FTCh Cottismor Accord -- (BLK) | |
Can CH Cougar Mountain Ima Believer JH -- (YLW) | |
Can CH Cougar Mountain's Sweet Sweet Spirit MH QAA -- (BLK) | Robert Morris |
Can Ch Cougar Mt's Sweet Sweet Spirit MH -- (BLK) | Robert Morris |
Can Ch Countess Of Grants -- (BLK) | |
CFC Country Club's High Torrs -- (YLW) | |
FTW Couthally Bess -- (YLW) | |
FTW Couthally Rhum Of Harperrig -- (UNKN) | |
Can. Ft. Ch. Cowman's Black Atom -- (BLK) | Robert A. White |
CFC Craigend Rock -- (BLK) | |
FTW Craigfelin Kandy -- (UNKN) | |
FTCH Craighorn Bracken 2001-2002 Brit. Nat'l Champion -- (YLW) | |
FTCH Craighorn Bracken -- (YLW) | |
FTCh Craighorn Bracken -- (YLW) | |
FT CH Craighorn Braken -- (YLW) | |
FTW Craighorn Dipper Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTCH Craighorn Garry -- (UNKN) | |
FTW Craighorn Peregrine -- (BLK) | |
FTW Craighorn Scott -- (UNKN) | |
CFC Crailing Dan 2nd -- (UNKN) | |
Can.Ft.Ch Crailing Dick -- (UNKN) | |
ENG.FTCH Creedypark Digger -- (UNKN) | |
FTCH Creedypark Solo -- (BLK) | |
CFC Crevamoy Iron Duke -- (BLK) | |
CAN CH Crispus Constantine -- (UNKN) | |
GB FT CH Croftweit Solo -- (UNKN) | |
FT CH Crook's Tahoe Pat -- (BLK) | |
FTCH Crosbyrose Piper Of Waterford -- (UNKN) | |
CAN CH Crozier's Castlemore Pepper -- (BLK) | |
Can Ch Crozier's Castlemore Sean -- (BLK) | |
Eng. Ft. Ch. Crudenbay Sweep -- (BLK) | |
CFTC Cutbank Bobolink (CUTBANK BOB-O-LINK) -- (YLW) | |
CFC Cyndi Sue -- (UNKN) | |
FTCH Cynhinfa John -- (UNKN) | |
GB FTCH Dacre Hiwood Frank -- (BLK) | |
CFC - CAFC Dakota Unlimited -- (YLW) | |
FTW Daltullich Bess -- (YLW) | Mrs R Rose |
FC CFC CAFC Damn Yankee II -- (BLK) | |
FTW Damselfly Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTW Danbrias Black Tern -- (BLK) | |
FTW Dandy Of Adderley -- (BLK) | |
CFC-CAFC Dandy's Dusty Rose -- (BLK) | |
FTW Danestone Sasha Of Denbrig -- (BLK) | |
FTW Danestone Storm Morayglen -- (BLK) | |
Can CH Danikk Make My Day -- (BLK) | |
GB FTCH Darce Hiwood Frank -- (BLK) | |
FTW Dargdaffin Candy -- (UNKN) | |
FTCH Dargdaffin Dynamo -- (UNKN) | |
FTCH Dargdaffin Dynamo -- (YLW) | |
FTW Dark River Fall -- (BLK) | |
FTW Darkdiamond Drake -- (UNKN) | |
FTW Darry Of Chiltonfoliat (Braeroy Darkie) -- (CHOC) | |
CAN DUAL CH Dart of Netley Creek -- (BLK) | |
CFC CAFC DASHING EBONY ROOK -- (BLK) | Barry F. Grundy-Sherwood Park, AB |
FTW Daughting Dulcie Of Eastdale -- (UNKN) | |
AFTCH Davadars Just Win Baby QFTR JFTR JH -- (BLK) | Sean Colville |
FTW Davids Boy Bracken -- (UNKN) | |
FTW Davinajen Of Dronehill -- (UNKN) | |
AM/CAN CH Davoeg Irish Gold -- (UNKN) | |
AM CAN CH Davoeg Silky Beau -- (BLK) | |
NAFC FC CFC Day's End Northern Express -- (BLK) | Jane and Mark Sutter |
FC AFC FTCH AFTCH DB's Cracker of Club Mead -- (BLK) | DONALD BERARD |
FC AFC CFC Dear Abby -- (BLK) | |
Am/Can CH Deep Run Casablanca MH, CD, RA, SHU -- (YLW) | |
FTCH Deep Waters Black Talon -- (BLK) | Jim Andrew |
CFC-CAFC Del'S-Hi-Ginny -- (BLK) | |
FC CFC Del-Tone Buck -- (BLK) | ALBERT M STOLL |
1961 & 1963 NFC AFC 1964 CNFC Del-Tone Colvin (1993 Hall of Fame) -- (BLK) | Louis J. Snoeyenbos |
FTCH Delfeet Neon Of Fendawood -- (YLW) | |
FTW Delfleet Garlic -- (YLW) | |
IGLCH FTCH Delfleet Neon Of Fendawood -- (YLW) | David Latham |
FT CH Denbank Khaki -- (UNKN) | |
FTCH Denbrig Macallan At Aithness MH -- (YLW) | |
FTCH Derrinstown Tillie -- (BLK) | |
INT FTCH Derryboy Daniel -- (BLK) | |
FTW Desert Dawn -- (UNKN) | |
Can CH Designer's Crystal -- (YLW) | |
CAN CH Designer's Topaz -- (CHOC) | |
FC AFC CFC Dessa Rae CD -- (BLK) | |
HRCH FT Detmer's Sir Duke Of Earl MH -- (CHOC) | David E. and Carol A. Detmer Sr |
BISS Can CH Devonshires French Kiss -- (YLW) | |
FTCH Diamond Brook's V L Earl MH *** -- (BLK) | |
Am Can Bda S Ch Diamond's Mustang Sally JH Am. CDX Can. CD WCX -- (UNKN) | |
Am Can S Ch. U-CD Diamond's Trevor Dillon CDX S-CD JH WC BDA. CD -- (YLW) | |
AM CAN CH Diant Athena Of Greersleigh -- (YLW) | |
Can CH DICE OF CARNMONEY -- (BLK) | |
AM/CAN CH Dicha's Comto -- (BLK) | |
Can CH Dicha's Jolly Megan -- (UNKN) | |
Can CH Dicha's Lady Chaterley -- (UNKN) | |
Can CH Dicha's Megan -- (UNKN) | |
CAN CH Dicha's Victor Le Grand -- (CHOC) | |
Can CH Dicha's Watson 2E SH WCX -- (CHOC) | Nadine Tremblay |
AM CAN CH Dickendall Moorwood Token TD JH CD -- (YLW) | |
AM CAN CH Dickendall Waterdog Jazz -- (BLK) | |
CFC DIDGE'S PELICAN LAKE SUZY -- (BLK) | |
GB FTCH Dinah Of Cromlix -- (BLK) | |
FTW Dipper Of Drakeshead -- (BLK) | |
FTCH Dipplelodge Raven Of Riversway -- (BLK) | Graham Roberts |
CNFC CFC Dippomarsh Artemis *** -- (BLK) | |
CNFC CFC Dippomarsh Kerensa O Carronade -- (BLK) | |
FTW Diver Of Chiltonfoliat -- (CHOC) | Mrs. Marshall Field |
Can CH Dixieland's Windy Sailin CD -- (YLW) | |
DUAL&AFTCH Dixies Billy Jack -- (BLK) | DIXIE LANE |
CFC CAFC Dixies Kaycee Kate -- (BLK) | |
FTW Dolycoed Bravo -- (UNKN) | |
FTCH Donaghaguy Garnet -- (BLK) | |
Open FTW Donaghaguy Holly -- (UNKN) | |
CAN CH Donalbain Valentino -- (UNKN) | |
AM CAN CH Dornschatten Bridgetta -- (YLW) | |
CAN CH Double Dutch Koko -- (CHOC) | |
CFC Double Eagle -- (BLK) | |
AM/CAN CH Dovetails Walk Not Run -- (YLW) | |
Can CH Dowerky Forecast Ro-shan T-pax -- (CHOC) | Althea Townes |
FTW Downfarm Kym Of Badgerland -- (YLW) | |
FTCH Downshire Balckace -- (UNKN) | |
FTW Dr No Of Cairngryffe -- (BLK) | Logan Sheets |
FTCH Dragdaffin Archie -- (UNKN) | |
CFC Drake Of Seabrook -- (BLK) | |
FTCH Drakeshead Abba -- (UNKN) | |
FTCh Drakeshead Anna -- (UNKN) | |
FTW Drakeshead Ayrton UKG -- (UNKN) | |
FTCH Drakeshead Connie -- (UNKN) | |
FTW Drakeshead Evie -- (UNKN) | |
IR FTCH + GB FTW Drakeshead Gypsy -- (UNKN) | |
FTCH Drakeshead Indiana -- (BLK) | |
FTCH Drakeshead Logo -- (UNKN) | |
FTW Drakeshead Quebec Of Buxdury -- (UNKN) | |
FTCH Drakeshead Swift -- (UNKN) | |
FTCH Drakeshead Tasker -- (YLW) | |
FTW Drakeshead Tasker -- (YLW) | |
FTCH Drakeshead Thorne -- (UNKN) | |
FTCH Drakeshead Tinker -- (UNKN) | |
FTCH Drakeshead Treacle -- (BLK) | |
FTW Drakeshead Vince -- (BLK) | |
FTCH Drakeshead Vodka -- (BLK) | J & S Halstead |
FTCH Drakeshead Wisp -- (BLK) | |
FTAW Dranwedis Doryanthes Of Styleside -- (BLK) | |
FTCH Dream Dancin -- (BLK) | Bobby Lindsey then Jackson |
CAN CH Driftway Dare To Dance -- (YLW) | |
Can.CH Driftwood's Rusty Of Ro-Shan -- (CHOC) | |
FTW Drinkstone Duke -- (BLK) | |
FTCH Drive And Style -- (UNKN) | |
IKC FTCH Dromard Demon -- (UNKN) | |
IR FTCh Drumgoose Ironman -- (UNKN) | |
INT FTCH Drumgoose Warlord -- (YLW) | Grant Chappell |
FTCH Drumnamoe Shot -- (UNKN) | |
Eng GB FTCh Drumnamoe Shot Of Ernevale -- (BLK) | |
GB FTW Drybroughs Dizzy Lizzy -- (UNKN) | |
FTCH FTACH Duckblind Siegrune -- (UNKN) | |
CFC DuckMaster's Ric-O-Dee -- (BLK) | Keith D. Wannamaker-S. Edmonton, Alberta |
AFC CFC CAFC Duckwaters Waltz Across Texas MH -- (BLK) | Chris Brandl |
FC-CFC Duk Dawg's Ali McCall -- (BLK) | Donna Woolham |
FTCH Duk Dawg's Hannah Joy MH -- (BLK) | Stan Hughes & Joan Van Damme |
FTW Dungavel Juno -- (BLK) | |
FTW Durley Bracken -- (BLK) | |
CAN CH Dusky Of Wetmore -- (UNKN) | |
FTW Dusty Of Bulbeck -- (UNKN) | |
FC AFC CFC DUSTY'S DINGO DUKE -- (BLK) | |
FC CFC Duxbak Scooter (1994 Hall of Fame) -- (BLK) | Mrs. Grace Lambert |
CAN CH Duxbak Trixie -- (UNKN) | |
CFC DUXBAK VRONCE -- (BLK) | |
CAN CH NZ CH Eagertrieve's Downtown Brown -- (CHOC) | |
MBISS CanCH Eagertrieve's Meant To Do That -- (CHOC) | |
NZ/CanCh Eagertrievers Downtown Brown -- (CHOC) | |
CanCH Eagertrieves Island In The Sky -- (BLK) | |
Int & CAN CH Eagertrieves Peavalley Lauriat -- (UNKN) | |
CanCH Eagertrieves Uptown Brown -- (CHOC) | |
FTCH Earsham Park Sabre -- (UNKN) | |
GB FTCH Earsham Park Sahe -- (UNKN) | |
FTAW Eastdale Cora -- (UNKN) | |
FT CH Eastdale Danny -- (UNKN) | |
FTCH Eastdale Guss -- (BLK) | Mr & Mrs A Schofield |
FTCH Eastdale Harry -- (YLW) | |
FTCH Eastdale Kayne -- (UNKN) | |
CAN CH Easthill Land Of Sun Konga -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Eba's Cash Investment -- (YLW) | |
FTCH Ebonstar Black Gold WC -- (BLK) | |
2xNAFC 2xCNAFC FC CFC Ebonstar Lean Mac -- (BLK) | SHERWIN SCOTT |
Multi Biss Am CAN CH Ebony Lane Midnite Bandit CD WC -- (BLK) | |
AM CAN CH Ebonylane's Aslan -- (YLW) | Ken Bentley (leased to P. & M. Lanctot) |
Can CH Ebonylane's Brentstone Kokanee CD CDX -- (UNKN) | |
Am Can Ch Ebonylane's Buccaneer Gold CD -- (YLW) | |
AM CAN CH Ebonylane's Cotton Candy -- (YLW) | |
AM CAN CH Ebonylane's Midnight Bandit -- (BLK) | |
MULTI BISS AM CAN CH Ebonylane's Midnite Bandit CD WC -- (BLK) | |
CAN CH Ebonylane's Shadow -- (BLK) | |
Can CH Ebonylane's Show Stopper -- (UNKN) | |
Can CH Ebonylane's Uptown Girl -- (UNKN) | |
FTCH EDANLAB ANGUS (UK) -- (BLK) | |
FTW Edenbrook Bermuda Princess Of Fernshot -- (BLK) | |
FTW Edenbrook Mischief -- (UNKN) | |
FTCh Edenlab Angus -- (BLK) | |
FTW Edwardiana Sian -- (BLK) | |
CanGCH Ekho's Endless Bounty -- (CHOC) | |
CanGCH Ekho's Ice Cold Gold -- (UNKN) | |
FC CFC CAFC El Nino -- (BLK) | |
CAN CH Elden's Duke Of Ebonylane CD -- (YLW) | |
FTW Electrical Storm -- (UNKN) | |
FTW Elmbrook Hope -- (UNKN) | |
FTW Elmbrook Lancer Of Tweedshot -- (UNKN) | |
NMH FTCH GMH Elmingo's Prime Suspect MH SD-S -- (BLK) | Jill Chalmers |
FTCH AFTCH Elmingo's Violence On Request MH -- (BLK) | Rod Neterer |
AM CAN CH Elyod's Magic Muffin CD WC -- (YLW) | |
AM CAN CH Elyod's Pheromone -- (YLW) | |
AM CAN CH Elyod's Real Mccoy -- (YLW) | |
FTW Emmanygan Gypsy -- (UNKN) | |
FTW Emmanygan Locket -- (UNKN) | |
FTch Emmanygan Ramble -- (YLW) | The Duchess of Devonshire Handler: J Halsted |
FTCH Emmawood Drake -- (BLK) | |
FTW Emmawood Dulcie -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Emmy Lou's La Express -- (BLK) | |
FTW Endacott Guinea -- (BLK) | |
FTW Endacott Kite Of Chisbrook -- (BLK) | |
FTCH Endacott Shelf -- (UNKN) | |
FTCH Endacott Shelf -- (BLK) | |
FTCH Endacott Soames Of Riversway -- (BLK) | Graham Roberts (GB) |
FTW Endacott Spindle -- (BLK) | |
FTCH Endacott's Queen -- (UNKN) | |
Can CH UAGII SHR URO1 GRCH Endeavor Just Like Heaven ACTII RN CGCA CGCU, Can RN, RI -- (BLK) | Jeanine M Asch |
FTW Enderscott Spindle -- (UNKN) | |
GCN CH Endless Mt's Scotland Yard -- (UNKN) | |
GB FTCH Erindore Smak -- (BLK) | |
IR FTCH Ernevale Maud Of Tudorcourt -- (YLW) | |
FTCH Ernevale Urn -- (BLK) | |
FTCH ERNVALE MAUD OF TUDORCOURT -- (UNKN) | |
FTCH Ernvale Maude -- (UNKN) | |
CFC CAFC Evinrude -- (BLK) | John Caldwell-Victoria BC |
FTW Ewshot Liffey -- (UNKN) | |
AM/CAN CH Exmoor's Outlaw CD -- (BLK) | |
FC AFC CFC Express Charger -- (BLK) | |
GB FTW CH Eyebrook Rory -- (UNKN) | |
FTW Faith Of Fyvie -- (BLK) | |
CFC Faro's Hi-Jinks -- (YLW) | |
IndCh/IndFTCh Farragon Fame -- (UNKN) | |
CA FTCH US FTCH Fast Lane Fred -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Faster That A Speeding Bullet QFTR -- (BLK) | |
Can CH SHR Fawnhaven Mischief Maker Delphi SH CD RN CGC -- (CHOC) | Darlene Pado (resides), Barb & Don Ironside |
Can CH Fawnhaven Moxi Macrae Itzawhat JH NA -- (CHOC) | |
Can CH Fawnhaven's Hunter O'snowyriver JH RN -- (CHOC) | |
Can CH Fawnhaven's The Sorceress WC -- (BLK) | Barb and Don Ironside (Fawnhaven) |
FTW Fergal of Blackharn -- (BLK) | |
FTW Fernflight Madagasca Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTW Fernshot Olivia -- (BLK) | |
FTW Fernshot Amber -- (YLW) | |
FTCH Fernshot Comet -- (YLW) | |
FTW Ffynongain Silk Of Rimrock -- (UNKN) | |
AM CAN CH Fieldenshow Donnotaurus Elyod -- (CHOC) | |
Am Can Ch Finchingfield Ivan Of Oaklea -- (YLW) | |
FTW Fintan Thor Of Westernash -- (UNKN) | |
Junior Champion Romania, 3x CACJ, 3x BOB Firefly Way All My Love -- (YLW) | |
Can CH/U-CH/AKC Pointed Fireside Chat With They Captain -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Firwoodhill Bo Jangles -- (BLK) | |
CFC CAFC Firwoodhill's Dynamo -- (BLK) | John Caldwell |
CFC CAFC Firwoodhill's One for the Road -- (BLK) | |
FC AFC FTCH Fishtrap Debbie Does Ducks -- (BLK) | Judy Bly |
FTCH Flachmount Larch -- (UNKN) | |
FTW Flame Of Fyvie -- (BLK) | |
GB FTCH Flapper -- (BLK) | MAJOR MAURICE PORTAL |
FTCH Flapper -- (BLK) | Major Maurice Portal |
CAN. CH. FLASH OF WETMORE -- (UNKN) | |
FTW Flashmount Alder Of Millbuies -- (UNKN) | |
FTCH Flashmount Danny -- (UNKN) | |
FTW Flashmount Fall -- (YLW) | |
FTCH Flashmount Gypsy -- (UNKN) | |
FT CH Flashmount Socrates -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Flatlands Bayduck Of Allanport -- (BLK) | Scott Adams |
FC AFC FTCH AFTCH Flatlands Locked N Loaded -- (BLK) | Connie Swanson |
NAFTCH FTCH AFTCH Flatlands Sledgehammer -- (BLK) | Connie Swanson |
FTW Flatwater Amos -- (BLK) | |
FTCH Flightline Jaffa -- (BLK) | |
FTW Flightline Minneth -- (UNKN) | |
GB FTCH Flightline Nick -- (UNKN) | |
FTW Flightline Sian Of Hamford -- (UNKN) | |
AM/CAN CH FLINCHINGFIELD IVAN OF OAKLEA -- (YLW) | |
NFTCH FTCH AFTCH Flint River's Fifty Shades Of Blue -- (BLK) | Connie Dresser |
Can CH Flirt Of Francos Valley -- (YLW) | |
CFC-CAFC Flood Bay's White Tiger -- (YLW) | Sydney Gardave-Caledon East,On |
AM/CAN/BDA CH FLYING CLOUD'S TAI-PAN -- (BLK) | |
CFC CAFC Fogg's Brovics Tugger -- (BLK) | |
GB FTCH Folkingham Seeker -- (YLW) | Dr. T. W. Stanton |
Eng FTW Folkingham Solo -- (YLW) | Dr. T. W. Stanton |
FT CH FollyOakwood Boris -- (UNKN) | |
FTCH Font Of Flodden -- (BLK) | |
CAN CH Forecast Atlanta -- (YLW) | |
CAN CH Forecast Lzy Of Triple L -- (YLW) | |
FC AFC CFC Franklin's Tall Timber -- (BLK) | ROGER AND PAT MAGNUSSON |
CAN CH Fredwell Silver Dollar CD -- (YLW) | |
CNAFC-FC Free Trade -- (BLK) | |
FC-AFC-CFC-CAFC Frolickun Freeda -- (UNKN) | |
FTW Frost Of Mansergh -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Frr's Ray Of Sunshine -- (BLK) | Darlene and Dave Broomhead |
FTCH Ftch Pocklea Adder -- (BLK) | Dave Garbutt |
CACx1 R.CACx1 Fuonuya Vesta Lytfylu -- (CHOC) | |
AM CAN CH G.N.L. She Drives Me Crazy -- (YLW) | |
FTCH Gabriel Of Cram -- (BLK) | |
CAN CH Gaff's Connor At Adamsway -- (CHOC) | |
Can Ch Gaff's Sheer Elegance -- (CHOC) | |
CAN CH Gaff's Sound Garden -- (CHOC) | |
FC CFC Gahonk Wild Mustang Man -- (YLW) | |
CFC CAFC Gahonk's Leave it to Jessie *** -- (BLK) | |
AFC CFC CAFC GAHONK'S MISSISSAUGA TOTEM -- (BLK) | |
FC-AFC-CFC-CAFC Gahonk's Pow-Wow -- (BLK) | |
CFC Gahonk's R U Serious MH -- (YLW) | |
FTCH Gahonk's R U Serious -- (YLW) | |
CFC CAFC GAHONK'S SUPER DEE -- (BLK) | |
CFC CAFC Gahonks Aint He Handy -- (YLW) | Larry Anderson |
Can Ch Gainspride's Tory O'day -- (BLK) | |
FTCH Galleywood Shot -- (BLK) | |
FTCH Galleywood Swift -- (BLK) | |
FTW Garagill Nizam -- (UNKN) | |
5 x INT. FTCH Winner 4 x INT. FT 2nd place Garagill Pike -- (BLK) | Rita Kokeny |
FTCH Garendon Ann -- (UNKN) | |
FTW Garendon Billy -- (UNKN) | |
FTCH GARENDON CAPTAIN (UK) -- (UNKN) | |
FTCH Garendon Cassie Of Ropehall -- (BLK) | |
FTW Garendon Fly Of Leawyn -- (UNKN) | |
FTCH Garendon Josie Of Ropehall -- (BLK) | |
FTW Garendon Mark Of Pocklea -- (UNKN) | |
FTW Garicmoor Grenadier Of Ettinsmoor -- (YLW) | |
GB FTW Garleton Beech -- (UNKN) | |
GB FTWCH Garleton Mist -- (UNKN) | |
FTCH Garrenpoint Little Dove -- (UNKN) | |
FTW Garrenpoint Ross Of Drakeshead -- (BLK) | |
FTCH Garronpoint Little Dove -- (UNKN) | |
FTW Garronpoint Ross Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTCH Garronpoint Rye Of Lincswolds -- (YLW) | |
FTW Gartshore Freesia -- (UNKN) | |
FTCH Gary Of Clonbara -- (BLK) | |
Am.GCH Can. CH Gateway's Nothing But Trouble -- (YLW) | |
CFC-CAFC Gaylab's Gabriel -- (UNKN) | |
GB FT CH Gbftch Tasco Broom-tip Of Carnochway -- (YLW) | |
CCW FTW Geoffray Of Northaw -- (BLK) | |
CCW FTW Geoffray Of Northaw -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Georgia Strait -- (BLK) | |
FTCH Georgias Holystone Hope -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Get The Party Started -- (BLK) | Charlie Ross |
BISS Am Can Ch Ghoststone's Boomtown RN JH -- (YLW) | |
INT FTCH Gianna Of Carinthia -- (UNKN) | |
CFC Gilherst's Gninnac Teco -- (BLK) | |
FTCH Gillmhor Arrow Of Pocklea -- (UNKN) | |
FTCH Gillmhor Arrow of Pocklea (UK) -- (YLW) | |
FC CFC Ginger's Choc August -- (CHOC) | |
CFC Ginger's Choc August -- (CHOC) | |
MBISS Am GCH/Can CH Gingerbread Celestial Thunder JH CGC -- (YLW) | |
BISS GCH Am/Can CH Gingerbred Celestial Thunder RN JH CGC -- (YLW) | |
2x NBDCA Git R Done Nitro -- (BLK) | Rusty Haglund |
FTW Glaistry Dainty -- (BLK) | |
FTW Glassgreen Spey -- (UNKN) | |
Eng FTCH Glenairlie Rover -- (BLK) | |
FTW Glenanne Bonnie Of Donaghaguy -- (BLK) | |
FTAW Glenanne Honey -- (UNKN) | |
FTCH Glenanne Rio -- (BLK) | |
IR/FTCH Glenbriar Alder -- (UNKN) | |
FTW Glenbriar Alice -- (UNKN) | |
FTW Glenbriar Carolhill Astra -- (UNKN) | |
FTCh Glenbriar Dare -- (BLK) | |
FTAW Glenbriar Dash -- (UNKN) | |
Ir. FTCH Glenbriar Dawn -- (UNKN) | |
GB FTW Glenbriar Jason -- (UNKN) | |
FTCH Glenbriar Quest -- (BLK) | |
FTW Glenbriar Ripple -- (UNKN) | |
IR/FTCH Glenbriar Skippy -- (UNKN) | |
FTCH GLENBRIAR SKIPPY (UK) -- (UNKN) | |
FTCH Glenbriar Solo -- (BLK) | |
IrlFTCh GLENBRIAR SWEEP (UK) -- (BLK) | |
FTCH GLENBRIAR TROUPER (UK) -- (UNKN) | |
FT (Irish) Glenbrier Quest -- (UNKN) | |
FTCH Glenbrier Skippy -- (UNKN) | |
FTCH Glenbrier Solo -- (UNKN) | |
FTCH Glencion Daffodil -- (YLW) | |
FTW Glencoe Mac -- (YLW) | |
Eng GB FTCh Glencoin Digger Of Saddleworth (3020bn Uk) -- (YLW) | |
GB FT CH Glencoin Drummer of Drakehead -- (UNKN) | |
FTCH Glencoin Drummer Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTCH Glenconway Charlie -- (UNKN) | |
FTW Glenconway Elijah -- (UNKN) | |
GB FTW Gleneagles Chandon -- (UNKN) | |
FTCH Gleneaol Jasmine Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTCH Glenfarg Ben -- (BLK) | |
FTCH Glenfarg Brigg -- (BLK) | |
ENG FTCH Glenfarg Bunting -- (UNKN) | |
GB FTCH Glenfarg River Tay Ranter -- (BLK) | |
63 National Retriever Champion GB FTCH Glenfarg Skid -- (UNKN) | |
FTCH Glenhead Zuider -- (BLK) | |
GB FTCH Glenhead Zuilder -- (BLK) | |
FTW Glenloch Crystal -- (UNKN) | |
IR FTCh Glenloch Ruff -- (BLK) | |
FTW Glenloch Sal -- (UNKN) | |
FTW Glenloch Thistle -- (UNKN) | |
FTCH Glenpatrick Eclipse Of Craigenros -- (UNKN) | |
FTCh Glenpatrick Eclipse Of Graigenros -- (BLK) | |
FTCH Glenpatrick Eve -- (BLK) | Peter Bates |
FTCH Glenpatrick Geraint Of Millershook -- (UNKN) | |
FTW Glenpatrick Gusto -- (BLK) | |
FTCH Glenpatrick Halo -- (BLK) | |
FTCH Glenpatrick Halo -- (BLK) | |
GB FTCH Glenravel Jock -- (UNKN) | |
FTCH Glenravel Nimrod -- (BLK) | |
INT FTCH Glenravel Tryst -- (BLK) | |
Am Can CH Godfrey Of Avandale -- (YLW) | |
CFC CFC Going Going Josh -- (BLK) | |
AM CAN CH Gold Dust II -- (YLW) | |
FTCH AFTCH NMH Gold Star Take'm Tex -- (YLW) | Daniel Riccio |
Can CH Goldberry's All Star Kobe -- (YLW) | |
Am/CAN CH Goldberry's Cold Drake -- (YLW) | |
Can. CH Goldberrys Maddie -- (YLW) | |
Can. CH Goldberrys Ranger -- (YLW) | |
FTW Golden Dawn (CECTPA VELVET) -- (YLW) | |
FTW Golden Morn -- (YLW) | Mr. H. Hardy |
Am/Bda/Can Ch Goldenhills Of Bozworth CD, JH, WC -- (YLW) | |
FTCH Goldseleugh's Butler Of Shadwbrae -- (UNKN) | |
AFC CFC CAFC Goldshores Clearice Breaker -- (BLK) | Don Devine |
GBFTCH Good Hope Smoake -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Good Time Charlie VIII -- (UNKN) | |
FTW Gorin Teal -- (UNKN) | |
FTCH Gosberry Governor -- (UNKN) | |
AFTCH Graces Divine Destiny -- (YLW) | |
FC AFC CFC Grady's Shadee Ladee -- (BLK) | |
FC-AFC-CFC Grady's Shady Ladee (1995 Hall of Fame) -- (BLK) | William K. Chilcott, Jr. |
Can CH Grand Duchess Victor -- (BLK) | |
AM CAN CH Grandquest Chambray Slapshot -- (UNKN) | |
FTAW Grangemead Woodcock -- (BLK) | |
FTW Grateley Benboy -- (BLK) | |
ENG NFC CFC GREATFORD CHURCHFIELD JET -- (BLK) | |
GB FTCH Greatford Dancer -- (BLK) | |
FTCH Greatford Nylon -- (BLK) | |
FTCH Greatford Pettistree Shadow -- (BLK) | |
FTCH Greatford Teal -- (BLK) | |
FTCH Greatford Uffington Brandysnap -- (BLK) | |
FTW Greenbrair Hastings MH -- (BLK) | |
FTW Greenbrair Solitaire -- (UNKN) | |
FTCH Greenbriar Alder -- (UNKN) | |
FTW Greenbriar Bogue -- (UNKN) | |
OFTW Greenbriar Falkland -- (BLK) | |
FTCH Greenbriar Gettysburg -- (UNKN) | |
FTCH Greenbriar Gettysburg -- (BLK) | |
FTW Greenbriar Hastings MH -- (BLK) | |
FTW Greenbriar Solitaire -- (BLK) | Carole Clark |
FTCH Greenbriar Solo -- (BLK) | |
FTCH Greenbriar Viper Of Drakeshead -- (BLK) | |
FTW Greenbriar Vogue -- (YLW) | |
FTW Greenrbriar Solitaire -- (UNKN) | |
FTCH Greenrbriar Viper Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTCH Greenvriar Viper Of Drakeshead -- (BLK) | |
CNFC FC CAFC Greenwing's Chances Are Slim -- (BLK) | Gene Anderson |
FTCH Greenwood Timothy of Holdgate -- (BLK) | |
FTW Grey Plover -- (UNKN) | |
FTW Grey Teal -- (BLK) | |
FTW Greyhen -- (BLK) | |
FTCH Grouadeese -- (BLK) | |
CAFC Grouse Of Drake's Bay -- (BLK) | |
FTCH Grouseadee -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Grousebusters No Fear No Mercy -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Grousebusters Rudy Rudy Rudy -- (BLK) | Bruce Macdonald |
AUST FTCH Gunfield Noella -- (UNKN) | |
FC AFC CFC CAFC Gunnar VI -- (BLK) | Dan Jones |
CFC HRCH Gunner, Flight Interceptor QA2 SH -- (CHOC) | Greg Seddon |
ENG FTCH Gunstock Lisleholme Black Bun -- (BLK) | |
ENG FTCH Gunstock Matador -- (BLK) | |
FTCH Gunstock Teal -- (BLK) | |
FC AFC CNAFC CFC Gunstock's Caramel Crunch -- (YLW) | P J Fitzpatrick-Floodbay Kennels-East St. Paul, Manitoba, Canada |
FTCh Gusty Garry -- (BLK) | Mike Stewart |
1969 NAFC FC CFC Guy's Bitterroot Lucky (1992 Hall of Fame) -- (BLK) | Guy P. Burnett |
CAN CH Gypsey Queen -- (UNKN) | |
Can Ch Habortop Mocha San Marisse -- (CHOC) | |
FTW Haggisbank Archie -- (BLK) | Eddie Carter |
CCW FTW Hailes Peter (Halles Peter) -- (BLK) | Lt.-Col. Heyworth-Savage |
FTCH Hallingbury Blackbird -- (BLK) | |
FTCH Hallingbury Wild Duck -- (BLK) | |
FTW Hamford Chief -- (UNKN) | |
FTCH Hamford Dee -- (UNKN) | |
FTW Hamford Quill -- (YLW) | |
FTW Hamford Wilfred -- (BLK) | Chantal Goreux |
FTCH Hamford Zealot Of Highsea's -- (BLK) | |
BISS CAN OTCH Hammersams Davidson WCI JH CD CGC -- (UNKN) | |
FC CFC Handjems Artful Dodger -- (BLK) | |
FTCH AFTCH HRCH Hank's Settin' The Marsh On Fire QA2 -- (BLK) | Daren Galloway |
FTCH Hanlye Bobby -- (BLK) | |
UFTA CH NBDC CH Hansen's Hannah The Big Yella Banana -- (YLW) | |
AM-CAN DUAL CH Happy Playboy (1995 Hall of Fame) -- (BLK) | |
CAN CH Harbortop Chocolate Drop -- (CHOC) | |
AM/BDA/CAN CH Harbortop Magic Marker -- (UNKN) | |
Can CH Harbortop Mocha Noire CD JH -- (BLK) | |
CA CH Harbortop Mocha San Marisse -- (CHOC) | |
Can CH Harbortop Ragtime Joe WC -- (BLK) | |
Can CH Harbortop Rockmeadow Dawn WC CGC CD -- (CHOC) | |
Can CH Harbortop Tahmanous -- (BLK) | |
Can Ch Harbortop Valentine Bear -- (BLK) | |
CAN CH Harbortop's Just In Case MH CAN WCX -- (BLK) | |
Am Can CH Harbortop's Valentine Bear WC -- (BLK) | |
FTCH AFTCH (CDN) Hard Road Jack -- (BLK) | Bobby Sluggett & Hope Roberts |
FTW Hardy's Velvet -- (YLW) | |
FTW Harehope Bliss -- (UNKN) | |
FTCH Haretor Abel Of Bellever -- (UNKN) | |
FTCH Haretor Marek Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTCH Haretor Mark Of Drakehead -- (UNKN) | |
FTCh Haretor Mark Of Drakeshead -- (BLK) | |
FTCH Haretor Mark of Drakeshead (UK) -- (BLK) | |
FTCH SJCH Haretor Shadow Of Drakeshead -- (UNKN) | |
AM GCH & CAN CH Harlequin Like A Rock -- (CHOC) | |
FTCh Harperrig Breac -- (BLK) | |
GB FTCH Harpersbrook Poacher -- (BLK) | |
FTCH Harry Of Glenbriar -- (UNKN) | |
FTCH Hatchfield Feargal -- (BLK) | |
FT CH Hatchfield Fern -- (BLK) | |
FTCH Haven Of Hynford -- (UNKN) | |
GB CH FTW Hawkesbury Joy -- (YLW) | |
GB FTCH Hawksbury Jupiter -- (YLW) | |
FTCH HAYLER'S DEFENDER -- (YLW) | Mrs. P.L. Stewart |
CNAFC CFC FC AFC He's Czar Nicholas -- (BLK) | NORM ELDER |
INT FTCH Heatherbank Alex of Tasco -- (BLK) | |
AM CAN PR CH Heatherbourne Forget Me Not -- (BLK) | |
GB FTCH Heatherburn Tuan -- (UNKN) | |
FTW Heathergorse Holly -- (UNKN) | |
FTAW Heathergorse Larch -- (BLK) | |
FTW Heathergorse Wish -- (BLK) | |
AM CAN CH Heatherwood Sunrise Echo -- (YLW) | |
AM/CAN CH Heatherwood's Sunrise Echo -- (YLW) | |
FTCH Hedenham Park Holcot Fay IGL Winner ‘73 ‘74 -- (BLK) | |
FTCh Hedenhampark Shot -- (BLK) | |
FTW Heilant Laddie (HIELANT LADDIE) -- (YLW) | |
CanGCH Heirloom's Transport To Danrich -- (CHOC) | |
FTW Helmsley Belle -- (BLK) | |
CAN CH Hemlock The Markwell Daisy -- (UNKN) | |
AM CH CAN CH Hennings Mill Scotch Whiskey -- (BLK) | |
AFTCH Henry Ross Of Strachan QFTR -- (BLK) | James Strachan |
Can Ch Hephzibah -- (UNKN) | |
CAN CH Heronbrook Hemlock Rapsody CAN CDX AM CD -- (UNKN) | |
Am Can Ch Hgl's Windsor Of Braemar -- (BLK) | |
FC AFC AFTCH Hi Lo Jack -- (BLK) | Raymond Breault |
AFTCH Hi Waters Devil In Disguise MH WC -- (BLK) | Walter Vessey |
FTCH Hifield Kite -- (BLK) | |
FTCH AFTCH High Mileage By Golly QFTCH -- (BLK) | STAN HUGHES |
UGRACH/ UACH/UACHX/CATCH/CATCH2 High Voltage Bolting Briley UKC AGI/AGII/URO1/URO2/URO3/CPE CL1-R/CL1-H/CL1-S/CL1-F/CL2-R/CL2-H/CL2-S/CL2-F/CL3-R/CL3-H/CL3-S/CL3-F/CL4-H/CL4-S/CL4-F/CL4-R/Ch Fh/Ch Ju/Ch Sn/Ch Jp/Ch Wc/Ch St/ Ch Cl AKC NA/NAJ/NF/OA/OAJ/OF/AXJ/ -- (CHOC) | Diane Bader |
MACH/UACH/UACHX/ UGRACH3/CATCH/ARCH High Voltage Jolting Jordan AKC-NA/NAJ/NF/OA/OF/OAJ/XF/AXJ/AX/MFX/NAP/NJP/NFP/MXJ/T2B/MX/MFB/TQX/MXB/MJB/T2B2/MFS/BCAT/CD/RN/TKN/TKI/DM/DMA/DMX/AS/ UKC-URO1/URO2/URO3/ROM/UCD/UROC/AGI/AGII/UNJ CPE-CL1-R/CL1-H/CL1-S/CL1-F/CL2-F/C -- (CHOC) | Diane Bader |
AM CAN GCH CH Highcaliber Labradale Expresso -- (CHOC) | |
FTCH Highdunscott Alice Of Wiscombe -- (UNKN) | |
OFTW Highlandbrae Hector -- (UNKN) | |
CFC Highlander's Bojangles *** -- (BLK) | |
CFC Highlander's Buccaneer (Bucaneer) -- (BLK) | |
CAN CH Highlander's Diana -- (BLK) | |
CAN CH Highlands Ginger Snappe -- (UNKN) | |
BIS, Am Can CH Highlands Space Ranger -- (YLW) | |
CFC-CAFC Highline Pearl MH*** -- (BLK) | Chris Brandl |
CFC CAFC Hightest Desert Rain -- (BLK) | |
FTCH Highvalley's Little Eva -- (BLK) | |
FTW Highwalk Claire -- (UNKN) | |
INT FTCH Highwalk Galway -- (UNKN) | |
GB FTCH Hilldyke Simon -- (BLK) | |
FC AFC CFC Hillock's Spice -- (BLK) | |
FT CH Hillus Clyde -- (BLK) | |
CAN AM CH Hiview Beechcroft's Star Jasmine -- (BLK) | |
CAN AM CH Hiview's Tarry Princess Ashley WC CD CDX -- (UNKN) | |
FC-CNFC Hiwood Apache Scout -- (BLK) | |
FTCH Hiwood Chance -- (BLK) | The Hon. Mrs. Hill-Wood |
FTCH Hiwood Dipper -- (BLK) | |
Eng. Nat. Ft. Ch. Hiwood Dipper -- (BLK) | |
FTCH Hiwood Gypsey -- (BLK) | |
AM FC ENG FTCH Hiwood Mike -- (BLK) | |
FTCH Hiwood Mike -- (BLK) | |
FC-AFC-CFC-CAFC Hiwood Piper (1993 Hall of Fame) -- (BLK) | |
FC-AFC-CNFC Hiwood Piper Pacer's Pic (1998 Hall of Fame) -- (BLK) | |
FC AFC CFC CAFC Hiwood Piper's Liberation -- (UNKN) | |
FTW Hiwood Shimey -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Hiwood Yukon Of Forest Dell JH -- (BLK) | Sally Ann Earl-Costello-Hugh Costello |
Eng.FTCH Hogarth Sam -- (UNKN) | |
FTW Holdgate April -- (UNKN) | |
FTCH Holdgate Bebe -- (BLK) | |
BR FTW Holdgate Beetle -- (BLK) | |
FTCh Holdgate Boffin -- (BLK) | |
FTCH Holdgate Vesta -- (BLK) | |
71 National Retriever Champion FTCH Holdgate Willie -- (BLK) | |
FTCH Holdgate Winter -- (UNKN) | |
FTCH Holgate Winter -- (UNKN) | |
FTCH Holly's Pet -- (UNKN) | |
JCH UA, JGRCH UA, CH UA, UKU, LET, FT-D II Holstep's Go-to-meeting -- (CHOC) | |
FTW Holton Diver -- (BLK) | Mr. M. C. W. Gilliat |
UFTA F.CH Home Made Butter Biscuit -- (YLW) | Tj Jones |
CFC Homeboy's Jazz -- (BLK) | |
AM/CAN CH Honadore Carry The Torch -- (YLW) | Katherine A Wiecha |
Can CH Honadore's Martini -- (YLW) | |
CFC CAFC HONCHO'S SUPER JET WC -- (BLK) | |
Can. CH. Hornet -- (BLK) | |
FTW Horton Maxim -- (BLK) | |
FTCH Huntersview Dune -- (UNKN) | |
Can Ch Huntingdon Atlanta -- (UNKN) | |
Can Bda CH Huntingdon Chester O Wimberway Can CDX WCX Am CDX Bda CD -- (YLW) | Sandy Briggs |
CAN CH Huntsdown Amorous Pete -- (UNKN) | Anne Mugglestone |
FTCH Ingelston Ben -- (BLK) | |
FTW Ingelston Nancy -- (BLK) | |
FTCH Ingleston Don - Banchory Donald -- (BLK) | |
FTW Ingleston Nancy -- (BLK) | |
CCW FTW Ingleston Nith -- (BLK) | Mr. K. Dobie |
ENG FTCH Inquest Of Wilbury -- (UNKN) | |
CFC INVAIL'S MEDICINE MAN *** -- (BLK) | |
CanCH Ironcountry 'N' The Captain's Sully -- (YLW) | |
BOSS Am/Can/U-GRCH Ironcountry Amarillo Sky At Neverest -- (YLW) | |
FC AFC CFC CAFC Ironwood Peggy -- (YLW) | |
FTW Isla Bess -- (BLK) | |
FC-AFC-CFC-CAFC J. Ellsworth -- (BLK) | |
FC CFC CAFC J. P. Patches -- (BLK) | |
FTW Jaala -- (BLK) | |
GB FTW Jacob Bogdani Of Leadburn -- (BLK) | |
AM/CAN CH Jagersbo Honadore Liberty -- (YLW) | |
CAN/AM CH Jagersbo Hope Of Aquarius -- (BLK) | |
AM CAN CH Jagersbo Lzy Dingaling Thing -- (BLK) | |
FC AFC CNFC CAFC Jalva's Sweet Sharmain (1998 Hall of Fame) -- (BLK) | |
AM CAD CH Jandor Meadowmist JH AM/CD WC -- (BLK) | |
International FTCh Jasamine Star -- (UNKN) | |
AM CAN CH Jasmaya Tormentil Quite Frankly -- (CHOC) | |
INT FTCH IRISH CH Jasmine Star -- (UNKN) | |
AFC-CFC-CAFC Jay of Little Llano -- (BLK) | |
FC/AFC AFTCH Jaybar American Idol -- (BLK) | Jerry and Barbara Younglove |
FTCH AFTCH Jaybar Madison Avenue -- (BLK) | Di Howard |
CAFC Jaybar's Blue Duck MH QAA -- (BLK) | Jerry & Barb Younglove |
AFC CAFC CFC Jaybar's Chase Manhattan -- (BLK) | |
CFC-CAFC Jaybar's Picture Perfect -- (BLK) | Jerry & Barbara Younglove |
FC AFC CFC Jaybars Westshore Bean -- (BLK) | |
AM CAN CH Jayncourt Follow Mee -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Jayson Of A Duk Dawg -- (BLK) | |
FC-AFC-CFC-CAFC Jazztime MHR -- (BLK) | Larry & Anna Calvert |
AFTCH Jazztime Bluegoose's Ruger *** -- (BLK) | |
FC AFC CFC CAFC Jazztime Bluegoose's Skatch -- (BLK) | Larry & Anna Calvert |
FC AFC CFC CAFC Jazztime Cut To The Chase -- (BLK) | Paul Hanson and Jim Rickoff |
CFC CAFC HRCH Jazztime Hawkeye MH -- (BLK) | |
FC AFC CFC CAFC MHR GMPR Jazztime Last Chance v Pekisko -- (BLK) | Larry and Anna Calvert |
AFC AFTCH Jazztime Trips Matte Finish -- (BLK) | |
FC AFC CFC CAFC Jazztime's Frequent Flyer -- (BLK) | |
FC AFC CFC CAFC Jazztime’s Last Chance V Pekisko -- (UNKN) | |
CAN. CH Jbee Jem's Caesar O The Hub CD WCX JH -- (YLW) | |
FTW Jennaphome -- (BLK) | |
FTCH Jericho Jingo -- (BLK) | Mrs S Monckton |
CAN. CH. Jerryru's Senaquin Chief WCX, MH -- (CHOC) | RUTH BEACH |
FTW Jestaphome -- (BLK) | |
FTW Jet Of Littlecote -- (BLK) | |
CAN CH Jezebel's Midnight Lace JH, WCX, WC, CGC -- (UNKN) | |
FC CFC JIBODAD GYPSY -- (BLK) | |
FTCH Jingo Joe Duckmaster -- (UNKN) | |
FTCh Jobeshill Lotta Of Stauntonvale -- (UNKN) | |
FTCh Jobeshill Ragnar Of Flypatch -- (YLW) | |
FTW John -- (BLK) | |
AM/CAN CH JOLLY CAPTAIN GIBSON CD JH -- (YLW) | |
Am Can CH Jollymuff Fly Away -- (BLK) | |
AM CAN CH Jomadoc Briary Dan CD -- (UNKN) | |
CAN CH Jomadoc Silver Shelby Dandy -- (UNKN) | |
FTW Joodaphome -- (BLK) | |
Can Ch Josabry Super Mister Poker -- (CHOC) | |
FC AFTCH Jumpin' Joan Flash -- (BLK) | Al Moroz |
FTW Juniper - Kidson's -- (BLK) | |
FTW Juno of Somersby (Dungavel June) -- (BLK) | |
FTW Just Dot Of Brackenbird -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Just'a Storm Code -- (BLK) | G. Benn |
Can CH Kala Autum At Makaila -- (YLW) | |
GB FTCH Kale Of Chrishall -- (BLK) | |
CFC Kanati Chief -- (BLK) | Brian Kilcullen |
FTCH Kane's Rare N'Able -- (YLW) | |
CFC Kappriver Emmylou -- (UNKN) | |
FTCH Kapriver Emmylu -- (BLK) | |
CAFC Kapriver Ramblinrozy -- (YLW) | Mark Laberge |
FTCH Katie's Favourite -- (UNKN) | |
CAN CH Kaydon Stylish Belle -- (UNKN) | |
AM/CAN/BDA CH Kazorp's Flying Cloud Seadog CD -- (YLW) | |
Can CH Keatings Whiz Boy Nelnors -- (UNKN) | |
Eng. FTCH Kel Vinhead Magnum -- (BLK) | |
FT CH Kelderkin Renoir -- (UNKN) | |
Int FT Ch Kelland Ross -- (BLK) | |
INT FTCH Kellend Ross -- (UNKN) | |
FTAW Kelmarsky Beretta -- (YLW) | |
FTCH Kelmarsky Crow -- (BLK) | |
GB FTCH Kelvinhead Classic -- (UNKN) | |
GB FTCH Kelvinheard Cavaliere -- (UNKN) | |
CFC CAN.CH. CAN.OTCH. Kenosee Jim Dandy -- (BLK) | |
FTCH Kenstaff Angus Of Mirstan -- (UNKN) | |
FTW Kenstaff Annabel Of Gamemark -- (UNKN) | |
GB FTCh Kenswick Hamish -- (UNKN) | |
GB FTCH Kenswick Hamish -- (UNKN) | |
FT CH Kenue Cedar -- (YLW) | |
FTCH Kenue Fir of Leadburn -- (YLW) | |
FTCH Kenwu Mackeson Of Craigfelin -- (UNKN) | |
Can CH Kerrymark Ballad At Corhampton -- (UNKN) | |
FTCH Kestrelway Freddie -- (UNKN) | |
FTW Ketton Velvet -- (YLW) | |
FTW Ketton Venus -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Keys II -- (BLK) | Robert Wright |
CAN/AM CH Keys Whiskey Bottom Czar -- (UNKN) | |
AM/Can CH Keysun Rippling Wind -- (YLW) | Debra Ziegler |
Am Can CH Kikibit's Nitinat -- (BLK) | |
FTCH Kilbybegs Thatch -- (UNKN) | |
FTCH Kilderkin Renoir -- (BLK) | |
FTCH Kilderkin Senior -- (UNKN) | |
FTCH Kilgola Lola -- (BLK) | |
IR FTCH Killerisk Hero -- (UNKN) | |
IR FTCH Killerisk Romeo IKC S41882 -- (BLK) | |
FTCH Killerisk Runner -- (UNKN) | |
Can CH Killingworth's Graceful Rose -- (BLK) | |
CAN CH Killingworth's Long Thunder CDX WC -- (YLW) | |
CAN CH Killingworth's Long Thunder CDX WC -- (YLW) | |
FTW Killyrudden Fitzroy Of Flypatch -- (CHOC) | |
Can. CH. Kilmaur's Whiskey Kiss -- (YLW) | |
Can CD Kilmoreen Midnight Tintti G CD,TT -- (YLW) | |
CanCh Kilmoreen Titti's Mighty Wing -- (UNKN) | |
Can CH Kilmoreens Tintt`s Mighty Wing -- (YLW) | |
FT CH Kilpen Jazz Of Garagill -- (YLW) | |
FT CH KIMBOW'S GENERAL IKE -- (CHOC) | |
AM/CAN CH Kimvalley Blue Stockings -- (CHOC) | |
FTW Kinclaven Bob -- (YLW) | |
FTW Kinmount Pax -- (BLK) | |
GB FTCH Kinmount Ranger -- (BLK) | |
FTCH Kinpurnie Kate -- (BLK) | |
FTCH CH Kirkmahoe Rover -- (BLK) | Mrs. Quintin Dick. |
GB FTCH Knaith Brock -- (YLW) | Mrs. A. Wormald |
Can Ch Knaith's CDN New Beginning's -- (YLW) | |
FTCH Knockshan Emma -- (UNKN) | |
FTW Knocktulchan Bramble -- (BLK) | |
FC CFC Kodiak of Sunnyburke -- (YLW) | |
ISFTCH Kolkuos Harpa -- (UNKN) | |
CFC Koskinens Verna -- (BLK) | |
Multi BISS Am. Can. CH. Kriscoland's Purify Me Claire -- (UNKN) | |
DUAL CH CAN CH Krooked Kreek Knight -- (BLK) | Stan Kurisko |
Multi BPISS BIS Sw.Sh.Ch.Can.Ch Kroppmarkens Papas Pride -- (CHOC) | |
Can CH Kupros Lancelot -- (UNKN) | |
FTW Kyoto Agreement -- (YLW) | |
NAFTCH FTCH FC L And L Black Tie Affair -- (BLK) | Howard Simson |
2013 NFTCH 2015 NAFTCH FTCH AFTCH FC AFC L And L Just A Gigolo -- (BLK) | Howard Simson |
NAFTCH FTCH FC L And L's Black Tie Affair -- (BLK) | Howard Simson |
CFC CAFC L And L's Cowboy Up -- (BLK) | Shirley Greener |
AFTCH HRCH L&L's First Round Draft Pick -- (BLK) | Lee Woodhouse |
FTW L'ile Airman -- (BLK) | |
FTW L'ile Bouncing Girl -- (BLK) | |
FTW L'ile Fanny Atkin (Fanny of Crowood) -- (BLK) | |
CAN DUAL CH L'ile Larry -- (BLK) | |
FTCH L'ile Titanic (isla Sam) -- (BLK) | |
FTW L'lle Airman -- (BLK) | |
CFC L'lle Punchinello -- (BLK) | |
BOSS CAN/AM CH Labradale's Coffee Crisp AM/CAN WC -- (CHOC) | |
GCHRUS CW CH J RUS CH RUS RKF BLR FT-DUCK Labry Berry Nimbus Brown -- (CHOC) | |
CH J RUS CH INT RUS RKF BUL BALK CW FT-DUCK Labry Berry Rozamunda -- (CHOC) | |
Can. Ch Lachienvale Lydia -- (BLK) | |
CAN CH Lady Blacknight Of Victoria -- (UNKN) | |
FTCh Lady Fernella of Blackharn -- (BLK) | |
FTW Lady Glendine -- (BLK) | |
US FTCH AFCH Lady's Day At Deer Creek -- (BLK) | |
OFTW Ladykenz Fergus Of Bishopswood -- (YLW) | |
FTCH Lafayette Tolley -- (YLW) | Nigle Mann |
CFC Laird's Cynful Elegance QAA -- (BLK) | Chris & Cynthia Parkinson |
FC CFC Laird's Cynful Wisdom -- (BLK) | |
FTW Lakedown Claret Bumble -- (BLK) | |
FTW Lakedown Lightening -- (YLW) | |
FTW Lakedown Lillibutt -- (UNKN) | |
FTCH Lakedown Sedge -- (UNKN) | |
Can CH Lakeview's Whispering Winds -- (CHOC) | |
FTCH Lambdale Simon -- (BLK) | |
FTW Lancaster Bomber -- (UNKN) | |
4xCACIB 3xRCACIB 3xBest Puppy- 1, BIS-III, 22xBOB, 6xBISS, 8xBOBS, 7xBOSS Lauminas Isabel -- (CHOC) | |
HR UFTA F.CH Laurel Oaks Dirty Martini -- (BLK) | Mercedes & Tj Jones |
HR UFTA F.CH Laurel Oaks Shes Sittin Pretty -- (BLK) | Tj & Mercedes Jones |
FTCH Leacroft Shy Lass -- (UNKN) | |
INT FTCH IRISH CH Leacross Rinkals -- (BLK) | |
FTCH Leadburn Caper Of Pocklea -- (UNKN) | |
FTW Leadburn Fancy Of Dreamacres -- (UNKN) | |
FTCH Leadburn Jamie -- (BLK) | |
Ft Ch Leadburn Mist -- (BLK) | |
ENG FTCH Leadburn Prince -- (BLK) | |
FTW Leadburn Tango -- (BLK) | |
Eng FTCH Leadburn Viceroy -- (BLK) | |
FTW Leake Steal -- (BLK) | |
FTW Leawyn Laine -- (UNKN) | |
FTW Leawyn Lainne -- (YLW) | |
FTCH Leawyn Lavan -- (UNKN) | |
FTW Leawyn Lurika -- (UNKN) | |
FTW Ledsham Gamester -- (BLK) | |
GB FTCH Ledsham Peter -- (BLK) | Cyril H Yeoward |
Am GCH & Can Ch Legaseas Not In Kansas Anymore JH, RN -- (UNKN) | |
UK FTW Leospring Mars Marine -- (UNKN) | |
INT FTCH Lesser Burdoch Abbetstone -- (UNKN) | |
Int FtCH Lesser Burdock Abbotstone MH -- (BLK) | |
FTW Lettermore Hope -- (BLK) | |
FTW Lettermore May -- (UNKN) | |
FTCH Lettermore Tide Of Hatchfield -- (BLK) | |
FTCH Lettermore Trout -- (BLK) | Mr C J Nlssen |
FTW Levenghyl Baccarat At Lochmuir -- (UNKN) | |
FTCH Levenghyl Cranefly -- (UNKN) | |
FTCh Levenghyl Isle Of Aaran -- (UNKN) | |
FTCH Levenghyl Malusi -- (BLK) | |
FTCH Levenghyl Peacock -- (UNKN) | |
FTCH Levenghyl Peacock -- (UNKN) | |
FTCH Levenghyl Peacock -- (BLK) | |
FTCH Levenghyl Silvercloud Of Drakeshead -- (BLK) | Sandra Halstead |
Can CH Liberty Belle XXXV UD -- (YLW) | |
FTCH NO UCH NO JCH NO LCH Licitha's Lipiet -- (YLW) | |
FTCH Licitha's Pinolita -- (YLW) | |
FTW Liddly Blackcock (Left) -- (BLK) | *Mr. H. A. Saunders |
FTW Liddly Butterscotch -- (YLW) | |
FTW Liddly Christmas Pudding -- (UNKN) | |
GB FTCH Liddly Greyhen -- (BLK) | |
FTW Liddly Ptarmigan -- (BLK) | |
FTW Limekiln Rhoda -- (YLW) | |
Am.Ch.Can.Ch. Lindall Chase JH WC -- (BLK) | marion lyons |
AM CAN CH ENG SH CH Lindall Mastercraft -- (BLK) | |
Can Ch Lindenhall's My Dear Abbey -- (YLW) | |
Can Ch Lindenhall's Olan De Chablais -- (BLK) | |
CAN CH Lindenhall's Paddington Gold CAN AM CD -- (YLW) | |
BISS Am.Ch.Can.Ch Linray's Over The Top -- (BLK) | |
Am/Can CH Linray's Unfarrgetable -- (BLK) | |
CAN CH AM CH Lisnamallad Tarentalla (Lisnamallard Tarentella) -- (BLK) | |
CNFC CAFC FC Lisonallys One For The Money -- (BLK) | Charles J Howard |
FTW Listooder Great -- (BLK) | |
DUAL CH CFC LITTLE PIERRE OF DEER CREEK (1995 Hall of Fame) -- (BLK) | Paul Bakewell III |
FTW Little Pippet -- (UNKN) | |
FTW Littlebourne Mac -- (YLW) | |
FTW Littlebourne Sandie -- (YLW) | |
AFTCH Live Oaks Gun Powder -- (YLW) | |
FC CFC LKY's Controlled Burn -- (BLK) | Marcy Wright |
AM/ CAN CH Lobuff Hollyridge The Aviator WC -- (YLW) | |
BIS BISS Am/Can CH Lobuff Hyspire Lasting Impression CGN -- (BLK) | Melanie Primeau, Stephane Laliberte, Lisa Weiss, Julie Quigley-Smith |
FT.W. Lochar Benjamin -- (BLK) | |
FTW Lochar Biddy -- (UNKN) | |
FTW Lochar Jock -- (UNKN) | |
FTW Lochar Kate -- (BLK) | |
FTW Lochar Mac -- (BLK) | |
CAN CH Lochar Pirate -- (BLK) | |
FTW Lochar Polly -- (UNKN) | |
GB FTCh Lochmuir Bonnie -- (BLK) | |
GB FTCH Lochmuir Lady -- (UNKN) | |
IrlFTCH Lochtyburn Tempest -- (UNKN) | |
AFTCH Lock Five's Sweet Bourbon Prize -- (BLK) | Medie Robinson |
CFC Lomac's Cold Water Morning -- (BLK) | Dennis & Brenda Robbins |
FC AFC CFC LOMAC'S PATCH OF BLUE -- (BLK) | |
CFC-CAFC Lomac's Rockin Raja CD *** -- (BLK) | |
CAN CH Loneoak's On Wings As Eagles -- (UNKN) | |
CFC Longbow's Amie -- (UNKN) | |
FT CH Longcopse Bertie -- (YLW) | |
CAN DUAL CH-CAFC LOONCALL'S TONY'S MR. JAY -- (BLK) | |
Can Ch Loresho Tango -- (CHOC) | |
FTW Loughbrook Tinker Of Millbuies -- (UNKN) | |
FTCH Lowforge Aragon Of Leacaz -- (BLK) | |
FTW Lowforge Glenaveigh Of Leacaz -- (UNKN) | |
Can CH UWP SHR UAGI UCD GRCH Lubberline Endeavor Binnacle CD JH NA WC CGC TDI -- (YLW) | |
BISS AM/CAN CH Lubberline Martingale -- (YLW) | Pauline A. Mortier |
FTCH AFTCH Luckydux Drakehaven Hot Ticket -- (BLK) | Andrea Carlson |
AFTCH Luckydux Gave Her Momma Forty Quacks QFTR -- (BLK) | Andrea Carlson |
FTCH Lugwardine Jade -- (BLK) | |
FTCH Lurriga Cedar Of Corrib -- (UNKN) | |
AM CAN CH Lynn's Folly -- (YLW) | |
CAN AM CH Maestro's Song WC -- (YLW) | |
FTW SHR Magnum Run's Maggie Mae -- (YLW) | Frank Adams |
FTW Maharanee Of Thet -- (BLK) | |
CAN. CH. MAIDIE OF GREEYMAR -- (BLK) | |
NFC NAFC CFC Major VI (1993 Hall of Fame) -- (BLK) | Mr. and Mrs. Fraser M. Horn |
Can CH Makaila's Maximillian -- (BLK) | |
Can CH Makaila's Maximillion -- (BLK) | |
CanCH Makaila's Soul Celebration -- (UNKN) | |
CH CAFC OTCH Makaila's Telkwa Teit MH QFTR WCX CGN -- (BLK) | |
Can CH Makaila's Tko Of Whistlnwings -- (YLW) | |
MBIS MRBIS BISS Can.GCHEx Maktawae Ausadie Star Of Orion RN -- (CHOC) | Lola Nichol |
Can.Ch. Maktawae Cruzn For It My Way WC.JH. -- (YLW) | Lola Nichol |
Can.Ch. Maktawae Wuda Bn Cheapr Tkeepr -- (BLK) | Lola Nichol |
Can FTCH Mallard Lake Kacie -- (BLK) | |
AM CAN CH Mallards Vinter O' Henry CD, WC -- (BLK) | |
Multi-JCH/CH FT Duck-II Mallorn's Coffee Time -- (CHOC) | |
Int. Ch, RUS CW, FT-DUCK Mallorn's Esencia -- (YLW) | |
RUS LT BY MKD BGR BALCAN CH Mallorn's Sienna -- (CHOC) | |
CACIB Mallorns Ursus Arctos -- (UNKN) | |
FTW Mallowdale Dora Of Saxaphone -- (BLK) | Peter Burton |
FTCH AFTCH Mandalwood's Corey's Contender -- (BLK) | |
CFC CAFC Mandalwood's Corey's Contender -- (BLK) | |
FTW Mandoline -- (BLK) | |
QFTR Manicoute Krazy Chiva's Regal JH MH -- (YLW) | Erick Laforce / Jessie Landers |
FTW Manor -- (YLW) | |
FTCh Mansengreen Bizzy Of Brindlebay -- (UNKN) | |
FTCH Mansengreen Diesel Of Birdsgreen -- (BLK) | Sara Gadd |
AM CAN INT CH Maplecrest Chablais Nordic -- (BLK) | |
AFTCH FTCH Maplepond Pipers First Pick -- (BLK) | Ken Crosby |
FTCH AFTCH Mapleponds Packing Heat -- (BLK) | Connie Swanson |
FTCH AFTCH Maralan's Black Magic -- (BLK) | |
SRS CFC CAFC Maralan's C.E.O. MH -- (BLK) | Richard Mills |
FTCH AFTCH Maralan's Kids Wanna Rock -- (BLK) | |
GB FTCH Margerywing Stag -- (BLK) | |
INT FTCH Marie Of Cleary -- (UNKN) | |
Can CH Marketlane Tamarind -- (BLK) | |
Can CH Markwell The Highwayman -- (UNKN) | |
Can CH Marlin's Chucklebrook Agatha Christie -- (UNKN) | |
Am/Can CH Marlins Flying Cld Fallin Four CD JH -- (CHOC) | |
FTCH Marranscar Blackcap -- (UNKN) | |
FTCH, AFTCH Marshgrass Alexandrite JFTR, QFTR -- (YLW) | Jenny & Larry DeLeemans |
AFTCH Marshgrass Jewel QFTR -- (YLW) | Jenny & Larry DeLeemans |
FTCH Masengreen Diesel Of Birdsgreen -- (UNKN) | |
FTCH/AFTCH Maverick In The Danger Zone MH -- (BLK) | John & Anne Marshall |
AFTCH Maxfly's Hanna Storm -- (YLW) | |
AM CAN CH McDerry's Midwatch Star Gazer CD -- (BLK) | |
AM CAN CH Mcderry's Midwatch Star Kist CDX -- (BLK) | |
FTCH IR FTCH Meadow King -- (UNKN) | |
FC AFC CFC CAFC Meadow Woods Dusty Roads -- (BLK) | |
FTCH Meadowbrae Widgeon -- (BLK) | |
CFC CAFC Meadowcreek's AM Express -- (BLK) | |
AM/CAN/BDA CH Meadowmere's Coastal Cruiser WC TDI -- (BLK) | |
CFC-CAFC Medicine Woman MH*** -- (BLK) | Chris Brandl |
FTCH Mediterian Blue -- (YLW) | |
FTW Medos Astrral Dash Of Brackenbird -- (UNKN) | |
FTCh (DK) Medos Skimmer -- (UNKN) | |
FTW Melody Bones -- (BLK) | |
GB FTCH Mercury Of Flightline -- (UNKN) | |
AM CAN CH Merrymills Bugle Boy-heatherbourne -- (BLK) | |
CFC Mi-Chris Black Lady -- (BLK) | Robert W. Pope |
NFC CFC Mi-Chris Sailor -- (BLK) | Lloyd Jarvis thru Q, G Murnane later |
CFC Mi-Cris Black Lady -- (BLK) | |
2xCNFC Mi-Cris Drambuie -- (BLK) | Barry D. Clute |
'71 NFC FTCH Mi-Cris Sailor (1993 Hall of Fame) -- (BLK) | LLOYD JARVIS |
FTW Mick Of Lochnell -- (YLW) | |
FTW Mickey The Minx -- (UNKN) | |
FTW Middlegate Dash -- (BLK) | |
FTCH Middlegate Dexter Of Drakehead -- (UNKN) | |
GB FTCH Middlegate Dexter Of Drakeshead -- (BLK) | |
FTCH Middlegate Dionne -- (BLK) | |
FTCH Middlegate Ria SH -- (YLW) | |
FTCH Middlegate Teal -- (UNKN) | |
CAN CH Midnightsky's Blue Knight Star -- (BLK) | |
Am/Can CH Mijans Arrogant Amanda -- (BLK) | |
FTW Millbuies Bargin Buy -- (UNKN) | |
FTW Millbuies Beech SH -- (YLW) | Rick & Andrea McConico |
Int. Eng. FTCH Millbuies Dust Lad -- (YLW) | |
FTCh Millbuies Magnum Of Drakeshed -- (UNKN) | |
FTCH Millbuies Magnun Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTW Millbuies Mccoy -- (UNKN) | |
FTW Millbuies Meteor -- (BLK) | |
FTCH Millbuies Milly -- (BLK) | |
Eng GB FTCh Millcottage Pathfinder I.G.L Ret. CH Winner 2005 -- (BLK) | Mr. Swindlehurst |
GB FTCH IR FTCH Miller Mcduff -- (BLK) | Declan Boyle |
GB FTCH, AM FC Ming -- (YLW) | The Earl of Effingham |
GB FTCH Mink-tan Vom Tennikerweidli -- (UNKN) | |
Am-Can CH Minnesota Mike II -- (BLK) | |
AFC CAFC Minnie Mouse -- (YLW) | |
Eng GB FTCh Minstead Morse -- (BLK) | |
FTCH Minstrel Of Glenmorag -- (YLW) | |
FTCH MIRSTAN DRUMMER -- (UNKN) | |
GB FT CH Mirstan Sea Breeze -- (UNKN) | |
Can CH Miss Joly -- (UNKN) | |
CAN IRSH CH Miss Kate Of Cordova -- (BLK) | |
Am.Ft.Ch. Miss Madison -- (BLK) | |
FC AFC FTCH AFTCH Miss T XX MH -- (BLK) | |
SRSA FC AFC CFC CAFC Mission Mountain Ninja -- (BLK) | Armand Fangsrud |
Can.CH Missy of Harwood -- (UNKN) | |
GB FTW Mist Of Millbuiuse -- (UNKN) | |
CFC Mixed Up Mortie Of High Noon -- (BLK) | Dr. Brian L. Dunsworth, Edmonton, Alberta |
NAFTCH FTCH Mjolnir Bluebill Of Allanport -- (BLK) | Scott Adams |
CFC CAFC Mjolnir Daisy Mae -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Mjolnir Rip Roarin To Davadar -- (BLK) | Darlene and Dave Broomhead |
AFC FTCH AFTCH Mjolnir's Arwen Evenstar -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Mjolnir's Astrid Of Davadar -- (YLW) | Peter Mottola |
FTCH AFTCH GMH Mjolnir's Dana Of Long Point JFTR -- (YLW) | Vera Aherne |
FTCH MJOLNIR'S TRUE GRIT QFTR -- (YLW) | Garry Ball |
CFC CAFC Mjolnirs Daisy Mae -- (UNKN) | |
CFC-CAFC Moira River Maddy -- (BLK) | |
CFC CAFC Molly's Olympic Sofie -- (YLW) | Rod Spence |
Am/Can CH. Monarch's Barnaby Jewel WC -- (UNKN) | |
BISS AM CAN CH Monarch's Black Arrogance CD WC -- (BLK) | |
FC AFC CAFC Money Talks II -- (YLW) | Van & Jen Ames |
FTW Monk Of Winscales -- (BLK) | |
FTCH Monty Of The Lake -- (UNKN) | |
FC AFC CNAFC CFC CAFC Moonstone's Hug And Moochie -- (YLW) | Sarah & William McKnight |
FTCH Moorfield Drake -- (UNKN) | |
GB FT Ch Moorsdyke Logiemoors Brig -- (UNKN) | |
FTCH Morayglen Megan Of Millbuies (UK) -- (UNKN) | |
NATCH, CATCH U-Ag1 U-CDX Morning Star's Liberty Belle Am.CDX Can.CD AD MX WETT TT CGC TDI -- (YLW) | |
CFC-CAFC Morty's Ebony Magic -- (BLK) | Dr. Richard D Sandilands-Edmonton, AB |
FTW Mount Pleasant Prince -- (UNKN) | |
FTW Mountwillow Ruby of Dunamoira -- (UNKN) | |
FTCH Mountwillow Time After Time “kia” -- (BLK) | |
AM FTC Mr Jones Of Niskayuna -- (UNKN) | |
FTW Muddymile Dunlin Of Bedgebrook -- (UNKN) | |
FTW Muirdrum Mist Of Silversnipe -- (YLW) | |
FTCh Mullcappagh Ballagh -- (UNKN) | |
FTCH Muntham Raven -- (BLK) | |
FC AFC CFC Murphy Isn't Brown She's Black -- (BLK) | |
FTW Muto -- (BLK) | |
FTCH My Black Oak -- (BLK) | Magnum Run Kennels |
FTCH My Black Shanco -- (UNKN) | |
FC-AFC-CFC My Rebel -- (BLK) | |
FTCH Mycur Magnus -- (UNKN) | |
MBISS/MBOSS/BISS Can/AmGCH Mykiss Chips' Ahoy JH WC RN CGC -- (CHOC) | |
FTCH Myreton Diablo of Glenloch -- (UNKN) | |
IRCH FTCH Myreton Diablo Of Glenloch -- (BLK) | |
Irish FTCH Myreton Diablo Of Glenlock -- (BLK) | |
IR FT CH Myreton Diablo Of Glenoch -- (BLK) | |
FTW Nairnside Tess -- (YLW) | William Wernham |
AM CAN CH Nanci's Boy Hamilton CD JH -- (UNKN) | |
GB FTCH Nazeing Mick -- (BLK) | |
GB FTCH Nazeing Soot -- (BLK) | |
CFC Neil's Tia Marie -- (BLK) | |
Can. Ft. Ch. Nelson's Black Prince -- (BLK) | |
FTW Netherhill Cody -- (YLW) | |
Can Dual CH CAFC Netley Creek's Black Drake -- (BLK) | Jack Dunn-St. Vital, MB |
Can Ch Netley Creek's Sugar Babe -- (BLK) | |
INT FTCH Newcam Boss -- (UNKN) | |
AFTCH Nigel's Liddle of Eagle Rock -- (BLK) | |
Int Ch GRCH, GRCH, FT-Duck III-1 Night Single Crystal Smile CIE, JCH UA, CH 2XUA, BIR, MOL, R, BG, BALK,BL.TR -- (BLK) | |
Can Ch Nightwind Stir It Up CC -- (UNKN) | |
CNFC CNAFC FC AFC Nightwings Marsh Leader -- (BLK) | Sherwin Scott |
CFC Nilak Caraway -- (BLK) | |
CFC Nilak Caroway -- (BLK) | |
FC CFC CAFC Nilak Coriander -- (BLK) | |
CNAFC CFC FC Nilak Super Baron -- (BLK) | |
FTCH Nilaks Calamity Jane *** -- (BLK) | |
BISS Am/Can CH Nipntuck Arncha Bold JH CD WC -- (BLK) | |
CAN CH Nipntuck Eageretrieve Mesmerize -- (CHOC) | |
CanCH Nipntuck Eagertrieve Mesmerize -- (CHOC) | |
Am/Can.Ch. Nipntuck's Arncha Bold CD.JH. -- (BLK) | |
FTW Nith Of Somersby -- (BLK) | |
FTW Nobsquinton India Of Kestrelway -- (UNKN) | |
CFTC Nodak Tar Pride -- (BLK) | |
Am Can Ch Nor'land Naiad Hurly Burly CDX WC -- (YLW) | Susan W. Noble & Doris L. Aylward |
FTCH AFTCH Noremac's Undertaker -- (BLK) | |
GB FTCH Norham Blackie -- (BLK) | |
FTW Northdyke Kirstie -- (BLK) | J.C. Clouston & H.L. Ruffell |
FTW Northdyke Kirsty -- (BLK) | |
CNAFC CFC AFC Northern Dancer II -- (BLK) | Jim Harvie |
AFTCH Northern Trooper -- (UNKN) | |
CH. AM. CAN. Northland's Shere Khan Of Sdm -- (UNKN) | |
FTCH Northriding Black Sally -- (BLK) | |
Can. Ch Northriding Raleigh -- (YLW) | |
Can. Ch Northridling Raleigh -- (YLW) | |
FTCH November Morning Rain QAA -- (BLK) | Karen Nelkenbrecher |
Am Can Ch Nyleve's Charlie CD -- (BLK) | |
FTW Oakleaf Bozo -- (BLK) | |
FTAW Oakleaf Gail -- (UNKN) | |
CNFC CFC CAFC Oakridgertvr Going All The Way -- (BLK) | Lorraine Hare |
Can. CH Oaksill Heza Keeper -- (YLW) | Debra A. Torrie |
Can. CH. Oaksill Hunters Moon -- (UNKN) | |
Can Ch Oaksill Stonewood Dantes Peak CD -- (UNKN) | |
2016 NFTCH FTCH AFTCH OCG's Equalizer -- (BLK) | Larry Baker |
FTCH Oday Alice Of Tibea -- (UNKN) | |
FTCH Odds -- (BLK) | |
FTW Odds On -- (BLK) | |
FTCH AFTCH GMH Ogden Quik Nashka MH WCX -- (CHOC) | CHENIL EXCELAB |
IR FTCH Oldbridge Bob -- (BLK) | |
FTCH AFTCH One More Round QFTR -- (BLK) | James Swanson |
FTCH/AFTCH/FC Otello of Kirski CD -- (BLK) | Charles and Marjorie Larouche |
FTCH AFTCH Ottercreek's Gryphon -- (BLK) | |
CNFC FC Overland Express -- (BLK) | Ed & Denise Wetherbee-Camden, Al |
FTW Owd Whitmer -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Pachanga Magnum Force -- (CHOC) | COSTA YANNIKOSTAS |
FTW Paddington's Amber Maxwell -- (YLW) | |
AM CAN CH Paddington's Run For The Roses CD JH -- (YLW) | |
FTC AFTC Paha Sapa Belle -- (UNKN) | |
GB FTCH Painted Lady Of Wilbury -- (BLK) | |
GB FTW Palegrave Kite -- (UNKN) | |
FTCH Palgrave Edward -- (BLK) | |
FTCH Palgrave Holly (UK) -- (BLK) | E. Baldwin |
FTCH PALGRAVE KAY (UK) -- (UNKN) | |
GB FT Palgrave Queenie -- (UNKN) | |
FTW Palgrave Quilder -- (UNKN) | |
FTCh PALGRAVE QUIN (UK) -- (BLK) | |
FTW Palgrave Rock of Hambrook -- (UNKN) | |
FTCh Palgrave Swinbrook Fern -- (UNKN) | |
FTW Palgrave Vodka Of Hambrook -- (UNKN) | |
FC AFC FTCH AFTCH Papas Punch -- (BLK) | |
AM Can CH Paradocs Tabatha's Caillou -- (BLK) | |
CFC CAFC Parchanga Magnum Force -- (UNKN) | |
FTCh Parklane Jenny -- (UNKN) | |
FTCH Parphea Tide -- (UNKN) | |
CH, FT Passing Time In Pleasure At Labroland -- (YLW) | |
FTAW Pathehead Ash Of Glenconway -- (UNKN) | |
CFC Patrick O'Riley -- (YLW) | Lou Adams-Port Huron, MI |
FTCH Patron Of Faskally -- (BLK) | |
FTW Pavenham Jessamine -- (YLW) | |
Am Can Ch Peachykeen Diamond Ole Teror CD WC -- (YLW) | |
GIFT. Ch. Pechasi Max -- (BLK) | |
FTW Peggy of Shipton -- (BLK) | W. Averell Harriman |
AFC AFTCH Pekisko Calumet's Rebel Doll -- (BLK) | Harold and Sharon Gierman |
FTCH AFTCH Pekisko's Black And Blue -- (BLK) | John and Sharon van der Lee |
NAFTCH FC AFC FTCH AFTCH Pekisko's Ironman -- (BLK) | John and Sharon van der Lee |
AFC FTCH AFTCH Pekisko's Real Steel -- (BLK) | John and Sharon van der Lee |
AFTCH Pekisko's Round Midnight -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Pekisko's Round Trip -- (BLK) | John and Sharon van der Lee |
FTCH Pekisko's Triple Threat -- (BLK) | Norm Elder |
FTCH AFTCH Pekiskos Bow River Littlerocks -- (BLK) | Laura and Daniel Danforth |
CAN FTCH/AFTCH Pelican Lake Andy -- (UNKN) | |
75,81CNFC,FC,AFC Pelican Lake Petey Two -- (BLK) | |
FTCH Pelican Lake Toby -- (BLK) | |
Am Can Ch Peradon Salute To Linershwood WC -- (BLK) | |
GB FT CH Peter of Faskally -- (BLK) | MR ARCHIBALD BUTTER |
FTCH Peter of Whitmore (Front) -- (BLK) | T.W. TWYFORD |
GB FTCH Peteradee -- (BLK) | |
Eng. FTW Pettistree Dan -- (UNKN) | |
FTW Pettistree Dan (Badgery Jan) -- (BLK) | |
AM CAN CH Phearfull Pharfull Of Triple L -- (UNKN) | |
FTCH Philip's Cocoa -- (CHOC) | |
CFC CAFC Pilkington Casper Of Mt. Granit -- (UNKN) | |
AFTCH Pilkington's Classie Image MH -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Pilkington's Joey's On Line -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Pilkington's Kayte Of Southgate -- (BLK) | |
FTCH Pilkington's Perspicacity -- (YLW) | Chad Griffin |
FTCH Pilkington's Put'n On The Ritz -- (YLW) | |
NAFTCH FTCH AFTCH Pilkington's Ruby Blues Day QFTR -- (BLK) | |
CFC-CAFC Pilkington's Teddy Bear -- (BLK) | WILLIAM CUMMING |
FTCH AFTCH Pilkington's Wylie Hunter JH -- (BLK) | |
FTCH Pilkingtons Chasing Liberty -- (BLK) | |
CFC CAFC Pilkingtons Kayte Of Southgate -- (BLK) | |
NAFTCH AFTCH Pilkingtons Ruby Blues Day -- (BLK) | Ken Crosby |
CAN.CH. PINE ACRES MURPHY'S LAW MH. WCX -- (CHOC) | |
Can & Bda Ch. & Motch Pinebank Phantom Of The Night Re Wcx Mh Am Re, Am Ud -- (UNKN) | |
Can/Bda.Ch. MOTCH. Pinebank's Phantom Of The Night Am.UD.RE.WCX.MH. -- (BLK) | Susie Bell |
Can.Bda.Ch.OTCh.SR. Pinebank's Sassy Girl Am.WC.Am.UD.Bda.CDX.WCX.JH. -- (YLW) | |
CAN CH Pinehaven Wassookeag Filson WC CGC -- (YLW) | |
FTW Pintail Hector Of Styleside -- (CHOC) | |
FTCH AFTCH Pintail Packin' Pete WCX -- (BLK) | John and Sharon van der Lee |
'82 NAFC-FC-CNFC Piper's Pacer -- (BLK) | Roy & Jo McFall |
FC CFC Pipers Top Gunner -- (YLW) | |
OFTW Pitternhll Arthur Of Tasco -- (UNKN) | |
Am Can CH Plantiers Ruthless Ruthie MH CD WCX -- (CHOC) | |
FTW Plover -- (BLK) | |
FT W Plummer Kilderkin -- (UNKN) | |
FTW Pocklea Abba -- (YLW) | |
FTCH Pocklea Adder -- (BLK) | |
FTCH Pocklea Anna -- (UNKN) | |
FTCH Pocklea Bracken Berry -- (YLW) | |
FTW Pocklea Mark -- (UNKN) | |
FTW Pocklea Nettle -- (YLW) | Dave Garbutt (GB) |
IGL CH GB FTCH Pocklea Remus -- (BLK) | |
FTCH Pocklea Tessa -- (UNKN) | |
FTCH Pocklea Tide Of Middlegate -- (UNKN) | |
FTCh Pocklington Ben -- (UNKN) | |
FTCH Pocklington Glen -- (BLK) | |
FTCH Pokolodi's Go Go Sally NJC 2006 -- (BLK) | Bobby Lindsay |
FTCH Pokolodi's Hello Hello -- (BLK) | Bobby Lindsay |
FTW Polka Of Podington -- (YLW) | |
GB FTCH Polklington Glen -- (UNKN) | |
ENG FTCH Polwarth Merganser -- (BLK) | |
FTCH Pondview's Gator *** -- (CHOC) | Randal Buettner |
FTCH Pondviews She Devil Calypso -- (CHOC) | Randy Buettner |
FTW Ponto Bones -- (UNKN) | |
FTCh Poolover Paddy -- (BLK) | Kevin Brady |
AM GCH CH CAN/UKC CH Poplar Forest Play It Again Sam MH (12) MHU CDX UD RE -- (BLK) | |
Int'l/Can/Am GCH CH Poplar Forest Topp Gunn MH -- (BLK) | Richard Hammond |
6 X UFTA F.CH Portentoso’s Prince Ronto UFTA Hall of Fame -- (YLW) | NICHOLAS PORTENTOSO / DANA PORTENTOSO |
FTW Portkelfin Aspire Of Astraglen -- (BLK) | Barton Ramsey |
AM CAN CH Powhatan Black Badger CDX -- (BLK) | |
88' NFC AFC CFC PP's Lucky Super Toby 1994 Hall of Fame -- (BLK) | |
CNFC CNAFC FC AFC Prairiemarsh Madness -- (BLK) | Dennis Voight |
AFTCH FTCH Prairiemarsh's Duckman -- (BLK) | |
FTCH AFTCH OTCH NMH GMH Prairiestorm Coastal Connexion QFTR MH -- (BLK) | |
NAFTCH FTCH Prairiestorm On The River QFTR JFTR -- (CHOC) | Kevin Ashfield |
AFTCH GMH Prairiestorm Rich Rayasunshine WCX -- (YLW) | Brenda& Doug Richmond |
OFTW Premierleek Classic Of Shangarrilyn -- (BLK) | |
FTCH Premium Choice -- (UNKN) | |
CAN CH Preton Arturo -- (UNKN) | |
AM CAN CH Preton Tippo -- (UNKN) | |
FTW Prideline Golden Reef -- (UNKN) | |
FTW Pridelines Classic Lady -- (UNKN) | |
CAN CH PRIMATIAL MANNEQUIN -- (BLK) | |
CFC Prince of Lowestoft -- (BLK) | |
CFTC Prince Roderick Of The Court -- (BLK) | |
3xOFTAW Princess Viper -- (BLK) | |
UFTA F.CH x 2 Puddle Duck Too Tuff -- (CHOC) | |
FTW Punch Of Clava -- (BLK) | |
FTCH Purdey Of Bonhote Of Birdbrook -- (UNKN) | |
FTCH Purdy Of Bonhote Of Birdbrook -- (UNKN) | |
FTCH Pwll-yr Weir Mint -- (UNKN) | |
FTCH Quackaddict Voo Doo Hoo Doo -- (BLK) | Peter Van de Laar |
FC FTCH AFTCH Quackaddict Voodoo Child -- (BLK) | Connie Swanson |
FTCH Quail Of Lettermore -- (UNKN) | |
OFTW Quarnford Grouse Of Rufriver -- (YLW) | Allie Hogsbjerg |
FTCH Quarrypool Ainey -- (BLK) | |
CAN CH Queen Of York -- (BLK) | |
FTCH Quest Of Wilbury -- (BLK) | |
'00 CNAFC CFC CAFC Quick Windstorm -- (CHOC) | |
2000 CNAFC-CAFC Quik Windstorm -- (CHOC) | |
CFC CAFC Raggedy Anne -- (BLK) | |
Int. FTCH Ragweed's Travel Of Craighorn -- (YLW) | David Latham |
Can Ch Rahontsi's Kokomo At Rucon WC -- (CHOC) | |
CAN CH Rahontsl's Bramble Rogue -- (UNKN) | |
NFTCH - AFTCH Rainbow Mollie -- (BLK) | |
CFC-CAFC Raindancer's Cloud Runner -- (UNKN) | Joe Leptic |
CFC CAFC RAINDANCER'S PRAIRIE LILY *** -- (BLK) | Joe Leptic |
CFC-CAFC Raindancer's Swamp Trekker -- (BLK) | Don Martin |
CFC-CAFC Raindancer's Thunder'n Lightning -- (BLK) | Robert Mckenzie |
CNFC CFC CAFC Raindancers Dryland Drifter -- (BLK) | Joe Leptic |
CNAFC CFC RAINDANCERS LONESOME DOVE -- (BLK) | Joe Leptic |
CFC CAFC Raindancers Wild Side -- (BLK) | Joe Leptic |
Am Can Ch Rainell's Dynasty -- (BLK) | |
Can/Am CH. Rainell's Morgan Of Windsong JH -- (BLK) | |
CHRUS CH UKR MOL BLR TCH UKR FT-DUCK Rainriver His Magesty -- (CHOC) | |
CH UKR, MOL, CR FT-DUCK Rainriver Infinite Inspiration -- (CHOC) | |
CFC CAFC Rainy Lake's Ragin' Cajun -- (BLK) | |
AM-CAN CH Ramblin's Bacardi Gold Label -- (YLW) | |
FTCh Rambo Of Downfarm -- (YLW) | |
CAN CH Rambo's Charming Cinnabar Carley -- (CHOC) | |
UFTA Rambo's River Run -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Ramli's Solo -- (BLK) | |
Am Can Ch Ranbourne This Bud's For You -- (BLK) | |
FTCH Randy Dandy Of Hollyhill -- (BLK) | |
FC-AFC-CFC Rascal's Medicine Man -- (BLK) | |
CFC Rascal's Super Spud -- (BLK) | |
INT FTCH Raughlin Bailey Of Tirgarve -- (BLK) | |
FTCH Raughlin Eppy -- (UNKN) | |
FTCH Raughlin Greek -- (UNKN) | |
FTW Raughlin Kate -- (BLK) | |
FTCH Raughlin Pete Of Drakeshead -- (UNKN) | |
GB FTCH Raughlin Rose -- (UNKN) | |
FTCH Raughlin Sarah -- (UNKN) | |
Ir. FTCH Raughlin Sparrow -- (UNKN) | |
FTW Raughlin Spirit -- (UNKN) | |
FT CH Raughlin Whippet -- (UNKN) | |
FC CFC Raven Mike Of Stonegate -- (BLK) | |
FTW Raven Rachel -- (UNKN) | |
CAN CH Ravenhill's Liberty WC -- (BLK) | |
FTCH Raybank Asp -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Razor's Catch Me If You Can QA2 -- (BLK) | Nolan Nelkenbrecher |
FTCH AFTCH Razor's Livin On Da Edge QAA QFTR -- (BLK) | Scott Anderson |
FTCH AFTCH Razor's MM And All That Jazz QFTR -- (BLK) | MATT MUTCHESON |
FTCH AFTCH Razor's Puddleduck Teal QFTR -- (BLK) | James Oake |
FTCH AFTCH RDC's Jazztime Trips Ink Spot -- (BLK) | |
GB FTW Redoubt Devil -- (UNKN) | |
GB FTW Redoubt Jason -- (UNKN) | |
Am/Can CH HR ReiMur's Good Humor Man JH CD BN RA NAP OFP CGC WC -- (BLK) | Darlene Pado |
AKC GCH/Can CH/UKC CH HRCH UH ReiMur's Juz Fulla Myself MH CDX RE CGC Can JH/CD/WCX -- (BLK) | Darlene Pado |
Am/Can CH Remedy's Scenic Cruiser CDX Can.CD RE CGC -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Renegade's Highlight Reel -- (BLK) | William Kennedy |
CFC Renegade's Zack Attack -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Revilo Spirit of Independence -- (BLK) | Gunther Rahnefeld |
FTCH Revilo's At Full Tilt CD -- (BLK) | Marcy Wright |
CFC Revilo's Bigstone Custer Two -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Revilo's Cutting Edge -- (BLK) | Marg & Thomas Murray |
FTCH AFTCH Revilo's Gunz N' Roses -- (BLK) | Thomas K and Margaret Murray |
FTCH AFTCH Revilo's Red Hot Rumors -- (BLK) | Marcy Wright |
CFC/CAFC Revilo's Y2K Micro Chip -- (BLK) | |
FTCH Rhr Belmont's Sweet Baby Surprise QAA -- (BLK) | Kevin Hill |
FTCH Rhr Belmonts Sweet Babys Surprise QAA -- (BLK) | Kevin Hill |
AM CAN CH Ribbon Ridge Boomer Rang CDX WC -- (YLW) | |
CAN. CH Ribbon Ridge Sure Shot Cody -- (YLW) | |
CAN CH Rickway Whiskybottom Moonshine -- (CHOC) | |
CanCH Rickways Bilbo Baggins -- (CHOC) | |
Can. Ch Rickways Moonstruck -- (YLW) | |
Can. Ch Rickways Sun Raider -- (YLW) | |
Am. CH. Can. CH. Ridge View Tres Jolie -- (YLW) | |
Dual CH CFC Ridgewood Playboy -- (BLK) | |
Can CH Rim - Roc’s Tara Can WC -- (YLW) | Sandy Briggs, Linda Purdon |
FTCH Rimrock Hurricane -- (UNKN) | |
CNFC-FC Rip of Holly Hill -- (BLK) | |
'80 NFC AFC FTCH Risky Business Ruby (1993 Hall Of Fame) -- (BLK) | Gary Thompson |
UFTA River Farm Roxy -- (BLK) | |
'72 & '75, 2xNAFC-3xCNFC-FC River Oaks Corky (1992 Hall of Fame) -- (BLK) | Michael R. Flannery |
AFTCH River's Edge Sara of Buckshot QAA -- (BLK) | John Ketzner |
FTCH Riveroak Turn Me Loose -- (BLK) | |
NAFC/CNC/FC/AFC/CFC Rivers Oaks Corky -- (BLK) | |
FTCh Riversway Ace -- (BLK) | |
Eng. Nat. Ft. Ch. Rivington Braeroy Swift -- (BLK) | |
GBFTCH Rizzaro Brimstone -- (UNKN) | |
CAN CH Ro-shan's Canzoo Frisbee CD -- (UNKN) | |
AM-CAN CH Ro-shan's Kapro Canajun -- (UNKN) | |
CAN CH Ro-shan's Rokap Black Dougall -- (BLK) | |
CNFC Road Warriors Lady Hawk -- (BLK) | |
CFC Robber Of Carnmoney -- (UNKN) | |
AM/CAN/INT CH Rocheby Joseph's Coat TD JH -- (CHOC) | |
Am/Can CH Rocheby's Joseph's Coat CD JH TD WC CGC -- (CHOC) | |
CAN CH Rock Acres Secret Of Ayr -- (UNKN) | |
FTCH Rockenhart Voyager MH -- (YLW) | |
FTC Rockerin Toa Wai Kuri -- (BLK) | |
FT CH Rockingstone Hope Of Leadburn -- (BLK) | |
FT CH Rockingtone Hope Of Leadburn -- (UNKN) | |
Can. CH Mex CH Rockinoak River Of Dreams -- (YLW) | |
IGL FTCH Rocklea Remus -- (BLK) | |
FTCH Rockstead Footpad -- (BLK) | Mr. H. Peacock |
FTW Rockstead Footprint (Clawson Smiler) -- (YLW) | Mr. R. MacDonald |
FC AFC CFC Rocky Road of Zenith (1995 Hall of Fame) -- (BLK) | Andrew Pruit |
AM/CAN CH Rockycreek Wind And Smoke JH WCX -- (CHOC) | |
Am/Can CH Rockycreek's Perfect Thyming -- (BLK) | Donna Forte, Kathryn Mines & Stephanie Forte |
FTCH Roffey Dunlop -- (UNKN) | |
GB FTCH Roffey Gamble -- (BLK) | |
CAN CH Roka7 Rolex -- (UNKN) | |
CAJC2X OVVRII PZI Romantic Love Tankaram -- (UNKN) | |
CAN CH Romillars Chelsea -- (UNKN) | |
Can Ch Romillars Gamereaper Marsha -- (YLW) | |
Am Can Ch Romillars Lindenhall's Daffodil -- (YLW) | |
FTW Ropehall Dove Of Brackenbird -- (YLW) | |
FTW Ropehall Leo -- (UNKN) | |
FTW Ropehall Slippen Mora Yglen -- (BLK) | |
FTW Ropehall Slippen Morayglen -- (BLK) | |
FTW Ropehall Slipper Morayglen -- (BLK) | Haynes Floyd - TT British Labs |
Can CH Rosanan Barley Corn -- (YLW) | |
FT CH Rosanan Emperor -- (YLW) | |
FTCH Rosanan Taste Of Honey -- (YLW) | |
ENG FTCH Rosanne's Java -- (UNKN) | |
FTW Rose Of Glen Millie -- (UNKN) | |
Can CH. Roseacre Samba -- (UNKN) | |
Can CH Rosecrest Ariser Can CD WC -- (BLK) | Ivan Paul |
Can CH Rosecrest Eden Can CD -- (YLW) | Linda Purdon |
Int. FTCH Rosenallis Bramble Of Dunamoira -- (UNKN) | |
FTCH Rotchell Jock -- (BLK) | Capt Steel |
FTW Roughburn Pippit -- (UNKN) | |
GB FTCH Roughn Pete Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTW Rounton Sea Fret -- (UNKN) | |
FC AFC AFTCH Roux's Voodoo Queen Of New Orleans -- (BLK) | Ellen McNeil |
Int FTCh Roxy Of Ulstare (UK) -- (UNKN) | |
CFC Royal Duke -- (YLW) | |
FTCH Royal Oaks Same Thing -- (UNKN) | |
INT FTCH Rozel Rocket Of Tasco -- (BLK) | |
FC AFC CFC RPM Forger -- (BLK) | |
FTCH Rpm Hard As A Rock -- (BLK) | |
FC AFC CFC CAFC Rpm Xena -- (BLK) | |
FTCH Ruby -- (BLK) | |
BR FT CH Rumbelton Caper -- (YLW) | |
FTch Rumbleton Quicksilver -- (YLW) | |
NAFTCH FC AFC FTCH AFTCH Runnin's Molly B -- (BLK) | Brian Clasby, Mickey Rawlins |
FTCH Ruro Snipe -- (BLK) | |
ENG FTCH Ruro Swagman -- (BLK) | |
FTW Russet Rosie Of Grangemead -- (UNKN) | |
CFC RUSSMAR RIVER BOY -- (UNKN) | |
UFTACH 2XNUCSCH Rustic Lodge Gun Dog's Ray Of Sunshine DMX2 DSA AMX ASA HDM -- (YLW) | |
GCHB CAN CH Saddlehill Late Knight Scramble -- (BLK) | |
FTCH Saffier Of Lucifer's Delight -- (YLW) | |
FTW Sally O'fon -- (BLK) | |
FC AFC CFC CAFC Sally's South Paw -- (BLK) | Jim Dorbek |
FC-AFC-CFC Saltair Moving Violation -- (BLK) | Bill Atterbury |
Eng GB FTCh Saltbarrow Maiden Of Minstead -- (BLK) | |
FC '90 NFTCH Saltmarsh Cody's Judgement -- (BLK) | Bruce and Jane Sigsbee |
CAN DUAL CH Salty Of Sugar Valley -- (BLK) | Mrs. Clifford V. Brokaw, Jr. |
FC AFC CFC CAFC Salty Paws Missile Toe -- (BLK) | |
ENG SH CH AM CAN CH Sam of Blaircourt -- (BLK) | Grace L Lambert |
FC-AFC-CFC CAFC Sand River Simba -- (YLW) | |
FT CH Sandringham Slipper -- (UNKN) | |
BG FTCH Sandringham Sydney -- (YLW) | |
FTCH AFTCH Sandy O'Riley -- (UNKN) | |
FC AFC CFC Sandy Of Sourdough -- (YLW) | |
FC AFC CFC Sandy's Slew Man Too -- (BLK) | |
CFC Sandy's Tribute To Rock And Roll -- (UNKN) | |
CFC Sandy's Tribute To RocknRoll -- (BLK) | |
Eng-Can CH Sandylands Jilly -- (BLK) | |
Multi BISS Am Can CH Sandylands Marshal JH -- (BLK) | |
AM CAN CH Sandylands Marshall -- (UNKN) | |
FTW Sarratt -- (BLK) | |
FTW Saturn Lily of Laggengill -- (YLW) | |
FTCH Saxaphone Brown Ale Of Lincswolds -- (YLW) | Richard King |
FTCH Saxaphone Express -- (BLK) | |
FTCH Saxaphone Express -- (BLK) | |
Int. + B FT Ch Saxthorpe Buzzard Of Brindlebay -- (UNKN) | |
FTW Saxthorpe Domino Of Brindlebay -- (BLK) | |
FTCH Scaltback Nell Of Glenmorag -- (YLW) | |
FTW Scamp Of Glynn -- (BLK) | Lord Vivian |
FTW Scamp Of Skene -- (BLK) | |
FT CH Scapaflow Darra -- (YLW) | |
FTW Scapaflow Dashi Of Spioncop -- (UNKN) | |
CanCH Scarlaw's All About That Hanky Panky -- (UNKN) | |
CFC-CAFC Schwarzenberg's Lucky Dee CD -- (BLK) | |
FTW Scotney Bunty -- (BLK) | Mr. J. A. Rank |
FTCH Scotney Jingle -- (BLK) | |
FTCH Scotney Kinsman -- (BLK) | |
Am/Can Ch SCRIMSHAW THE HOUSE RECTOR WC JH -- (BLK) | |
Can.Ch. Scrimshaw's Making Waves WC -- (BLK) | Joan Calder |
CFC CAFC Sea Tac's Corporal Punishment -- (BLK) | |
FC AFC CFC CAFC Seaken Peggum -- (BLK) | |
GB FTCH Seal Of Glenmorag -- (BLK) | |
FTW Seanbaile Dano -- (UNKN) | |
FTW Seanbaile Nelson -- (UNKN) | |
FTCH Seanbaile Regent -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Seaside Marsh Ghillie -- (BLK) | Dennis Voigt |
FC CFC CAFC Seaside's One To Many -- (BLK) | Sherwin Scott |
FTCH AFTCH Seasides Codigo Especial QAA -- (BLK) | |
FTW Seastorm Of Thornlands -- (UNKN) | |
FTCH Seasway Faldo Of Birdbrook -- (BLK) | |
Can. Ch. Selamat's Chi-Chee Maun -- (CHOC) | |
Can. Ch. Selamat's Hear The Echo -- (CHOC) | |
CAN CH SELAMAT'S RUFUS THE SECOND -- (CHOC) | |
CAN CH Selamat's Sparrowhawk Thor -- (UNKN) | |
Can Ch Selamat's Vandermint -- (UNKN) | |
CAN CH Selamats Cottonwood Hank -- (CHOC) | |
CAN CH Selemat Castlemore Caleb -- (UNKN) | |
FTW Self Starter -- (BLK) | |
65,68 National Retriever Champion GB/IR FTCH Sendhurst Sweep -- (UNKN) | |
65,68 National Retriever Champion ENG/IR FTCH Sendhurst Sweep -- (UNKN) | |
65,68 National Retriever Champion ENG/IR FTCH Sendhurst Sweep -- (UNKN) | |
65,68 National Retriever Champion ENG/IR FTCH Sendhurst Sweep -- (BLK) | R.S. Wilkins |
FTCH Sendhurst Zelstone Tinker -- (YLW) | |
FTCH Sentinel Of Whitmore -- (BLK) | Les Colby and Guy P. Burnett |
FC-AFC-CFC Sergeant Barny Ellsworth -- (BLK) | |
FTW Shadow (1919) -- (BLK) | |
GB FTW CH Shadowbrae Drake -- (UNKN) | |
FTCH Shadowbrae Drake -- (BLK) | |
FTCH Shadowbrae Druid Of Oakshot -- (UNKN) | |
FTCh Shadowbrae Mist Of Levenghyl -- (UNKN) | |
FTW Shadowbrae Scamp -- (UNKN) | |
CAN AM CH Shadowvale's Frosty Knight -- (YLW) | M & H Beattie |
BISS Am.Can.Ch Shadowvale's Jill At Ranbourne -- (BLK) | |
AM CH CAN CH Shadowvale's Prince Charming -- (BLK) | |
Can CH Shakespeare Balzac Des Savanes -- (BLK) | |
Can Ch Shakespeare Mislyn De Chablais -- (CHOC) | |
Can. CH. Shalane Material Girl -- (UNKN) | |
AM CAN CH Shamrock Acres Ebonylane Ace CDX/WC -- (BLK) | |
AM CAN CH Shamrock Acres Light Brigade -- (YLW) | Sally McCarthy |
AM CAN CH Shamrock Acres Top Brass -- (YLW) | |
FTW Shangarrilyn Ezekiel -- (UNKN) | |
FTAW Shangarrilyn Gypsy -- (BLK) | |
OFTW Shangarrilyn Selene -- (UNKN) | |
AM CAN CH Shannon's Absolut Peppar -- (UNKN) | |
AM CAN CH Shannon's Peppar Salty Dog -- (UNKN) | |
Am Can CH Shannons Brother's Keeper -- (YLW) | |
FTW Sharedoles Cracker -- (BLK) | |
FTCH Sharp Point's Early Morning Girl QA2 -- (BLK) | Bill and Susan Curtis |
FTW Shavington Jet -- (BLK) | |
GB FTCH Shavington Rip -- (BLK) | |
FTW Shavington Tess -- (BLK) | |
FTCH AFTCH She's Gonna Rip -- (BLK) | |
3x NFC-CFC-DUAL CH Shed of Arden (1992 Hall of Fame) -- (BLK) | Paul Bakewell III |
GB FTCH Sheenas Mist -- (YLW) | |
FTW Shelagh of Glynn -- (BLK) | Lord Vivian |
ENG FTCH Sherry Of Biteabout -- (UNKN) | |
FTCh Sherry Of Heathfarm -- (UNKN) | |
DUAL CH CFC Sherwood's Maid Marion -- (YLW) | BILL KEYES |
GB FTW Shilik Of Oaklands -- (UNKN) | |
Am/Can. CH Shiloh's LuCee In Disguise CGC -- (YLW) | |
UFTA RNF.CH Shiloh's Raging River -- (BLK) | Terrence Jackson |
UFTA F.CH10 NF.CH2 Shiloh’s Faithful Brigadier -- (BLK) | Clint Bradshaw |
FTCH Shimnavale Excalibur -- (UNKN) | |
FTCH Shinshail Apache -- (UNKN) | |
FTCH Shorthorn Ninga Of Massengreen -- (UNKN) | |
FTCH Shorthorn Ninja Of Mansengreen -- (UNKN) | |
FTCH Shorthorn Ninja Of Mensengreen -- (UNKN) | |
FTCH Shortthorn Ninja Of Mansengreen -- (UNKN) | |
FT CH Shortthorn Tommy of Leadburn -- (YLW) | Mike Stewart |
FTCh Shot of Palgrave (UK) -- (UNKN) | |
CAN CH Shwarzenberg Chicson -- (UNKN) | |
FC-AFC-CFC-CAFC Shwarzenbergs Lucky Breeze -- (BLK) | Ed Gibson |
CFC-CAFC Shwarzenbergs Radar -- (BLK) | Al McKean |
FTW Siddington Judy -- (BLK) | Mr. H. Goodall |
NBDCA 2006 Nat'l CH Sierra's Go Getter Hunter -- (YLW) | Shannon Brown |
CFC CAFC Sills Black-Eyed Fonzie *** -- (BLK) | |
CAN CH Silver Palms Chubb Cay -- (YLW) | |
FTW Silversnipe Berryhill Whirlwind -- (UNKN) | |
FTW Silversnipe Ellie -- (YLW) | |
FTW Silversnipe Glory -- (YLW) | |
FTW Silversnipe Glory -- (YLW) | |
FTW Silversnipe Jester -- (YLW) | |
FTW Silversnipe Kelvin -- (BLK) | |
FTCh Silversnipe Legend -- (YLW) | |
FTW Silversnipe Nitty Gritty -- (YLW) | |
AM CAN CH Simerdown Dornschatten Bent -- (YLW) | |
FTCH Simon Of Birdbrook -- (UNKN) | |
FTW Siouxie Of Hamford -- (UNKN) | |
CAN CH Sir Buck Of Belle Isle -- (UNKN) | |
FTCH Sir Jock -- (YLW) | D. Jones and Aad J Dahl/Beverly Dahl |
FTW Siwasch Of Fransham -- (BLK) | Mr. R. St. Y. Bagnall. |
FTCH AFTCH Six Pack -- (YLW) | |
FTCh Skellorn Danty -- (UNKN) | |
CFC Skookum Red Wing (Redwing) -- (BLK) | C L PHINNEY |
BISS/BOSS Am/CanGCH Skyfire's Jedi Master -- (CHOC) | |
Am Can CH Skyfire's Oughta Be A Law WC CD JH -- (CHOC) | |
FTC AFTC Slo-Poke Smokey Of Dairy Hill -- (BLK) | |
FTW Smagill Sally -- (UNKN) | |
CNFC SMUDGE'S PITCH -- (BLK) | |
FTW Sombre ENG*** -- (BLK) | W. S. Medlicott |
FTCH GMH Someday's June Bug -- (CHOC) | Kevin Hill |
FC/CNAFC/CFC Sonar -- (BLK) | |
Can. Ch Sonnyland's Golden Dream -- (YLW) | |
Can. Ch Sonnyland's Stradellina -- (BLK) | |
FTW Sooty Of Meadowbrae -- (UNKN) | |
Am & Can Ch Southerly Outward Bound CGC WC JH -- (BLK) | |
AM CAN CH Southwyck's Breaker One-nine -- (YLW) | |
CFC Spanky -- (BLK) | |
FTCH Spartan Lady -- (UNKN) | |
Can Ch Spartan Of Ballyduff -- (BLK) | |
Am/Can CH Spenrock Banner -- (BLK) | |
AM CAN CH Spenrock's Banner -- (BLK) | |
NAFTCH FTCH AFTCH Spicegirl -- (YLW) | |
FTCH Spioncop Rum Of Drakeshead -- (UNKN) | |
FTCh Spioncop Timothy -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Spring Creek's 5-Star Adventure -- (BLK) | Judy Cornell |
FC AFC CFC Spring Farm's Smokey -- (BLK) | |
Can.Ch. Springfield Highcaliber Valour CD.WCI. -- (YLW) | |
Am Can CH Springfield's Inselheim Toby WC -- (YLW) | |
CAN CH Springfields Native Fancy CD, WC -- (UNKN) | |
Am Can CH Springfields Uhuru -- (UNKN) | |
AFTCH Springwater Amber Of Crosshare 2nd -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Springwater's Amber Of Crosshare JFTR -- (YLW) | Irene Batson & Ron Malton |
CFC FTCH Springwater's Magnum Force JFTR QFTR -- (BLK) | Irene |Batson & Ron Malton |
FTCH AFTCH Springwaters Amarillo Cali JFTR -- (YLW) | Irene Batson |
NFTCH FTCH AFTCH SPRINGWATERS RIO OF TAMSU JFTR QFTR -- (YLW) | JOHN MAIRS OF TAMSU |
FTCH AFTCH Springwaters Rippin Reba JFTR -- (BLK) | Gary & Chris Mason |
AM CAN CH Springwinds Just As Sweet CDX RE JH OA NAJ -- (YLW) | |
FTCH Spudtamsons Berry Of Mirstan -- (BLK) | |
Can. Ch. Spudtamsons Lomond -- (BLK) | |
FTW Spylaw Showgirl Of Harperrig -- (UNKN) | |
FTW Squareclose Hawk Of Silversnipe -- (BLK) | |
INT FTCH Squire Of Sally Park -- (UNKN) | |
FT CCW FTW St. Mary's Max -- (BLK) | |
FTW Staftly Mayfly Of Barweston -- (UNKN) | |
FTCH Staindrop Kite -- (BLK) | |
FTCH Staindrop Lapwing -- (UNKN) | |
FTCH Staindrop Murton Marksman -- (BLK) | |
FTCH Staindrop Ringleader -- (YLW) | |
Can Ch Standing Oaks Trooper Of Dmarsh -- (YLW) | |
INT Ch, Ch RU, BY, LAT, LIT, UA, FT Stanley Of Lucifer's Delight -- (UNKN) | |
CFC CAFC Starky's Moonracker *** -- (YLW) | Bob Stark-Niagra Falls, ON |
AFTCH Starky's Moonracker Two -- (YLW) | |
FTW Starter's Boy -- (BLK) | Mr. W. Eccott. |
FTCH Stauntonvale Fastnet -- (UNKN) | |
FTCH Stauntonvale Moose Milk -- (UNKN) | |
FTCH Staxigoe Stiletto -- (UNKN) | |
CW, CAC, BOB, CACIB, RKF CH, BY GCH Stella Fidelis Diana For De Viva Legenda -- (CHOC) | |
CH, Rus Bel Lit FTCH Stenveyz Angel's Melody -- (BLK) | |
IntCH UCH UCA Stenveyz Firebird Or'scarlet Tanager WC CA -- (CHOC) | Rebecca Medeiros |
CH RUS FT-DUCK Stenveyz Heavens Cloud -- (BLK) | |
GJJCH US USVCH SFCH GSJCH CA CH STK9's What Memories R Made Of DCAT CGCA DJX DSX2 DM ASX3 AMA TKN SPOT-ON -- (BLK) | Shannon Davis |
GB FTW Stobbilee Sweep Of Shadowbrae -- (UNKN) | |
FTW Stockiemuir Tinker -- (UNKN) | |
CAN CH Stonedale's Irish Mist -- (UNKN) | |
CAN CH Stonedales Captain Morgan CD -- (UNKN) | |
Can Ch Stonewood Beadog 4leaf Clover -- (UNKN) | |
FTCH Stonner Point Be Hopeful of Kenswick -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Stop Drop And Roll -- (UNKN) | |
FTCH Storm Of Nessland -- (UNKN) | |
FTCH Stormwatch Farr -- (YLW) | |
FTCH Stormwatch Spider Of Tasco -- (YLW) | |
BOSS AM GCh CH Can CH UKC CH Stormy C's Hot Mess WC CGC TKN RATI -- (YLW) | |
CNFC DUAL CH AFC Stormy Of Spirit Lake Gal -- (BLK) | |
CAN CH Stormy's Vixen -- (BLK) | |
FTW Stourhead Joyce -- (BLK) | |
FT Ch Stourhead Nero (Interbred) -- (UNKN) | |
FTCH Strad Benis -- (UNKN) | |
FTCH Stratfieldsaye Beinnmhor Lomond -- (BLK) | The Duke of Wellington |
FTCH Stratfieldsaye Dipper -- (BLK) | The Duke of Wellington |
GB FTCH Stratsfieldsaye Calcot Crossbow -- (YLW) | |
ENG FTCH Strattonley Plover -- (UNKN) | |
FTCH Strattonley Raven -- (BLK) | |
FTCH Strattonley Rita -- (UNKN) | |
FTW Strong Blabe -- (UNKN) | |
CH FIN CACIB Strongline's Clown -- (BLK) | |
GB FT CH Styleside Heather -- (BLK) | |
FTCH Styperson Grouse -- (UNKN) | |
ENG. FTW Suddern Warren Prince -- (BLK) | |
CFC Sugar N' Spice -- (BLK) | Dennis & Brenda Robbins |
FC FTCH Sugarfoot's Feather Buster -- (YLW) | |
FTW Sulleyshill Flutter -- (YLW) | |
Can CH Summerset Sea's The Day -- (YLW) | |
AM/CAN CH Sumo's Simem Karibu Kenya -- (UNKN) | |
CFC CAFC Sundee's Alaskan Stinger -- (BLK) | Rick & Karon Regamble |
CFC CAFC Sundee's Captain Cody -- (BLK) | Jim Swanson |
FC-CFC-CAFC Sundee's Don't Give A Hoot -- (BLK) | Jim Swanson |
CFC Sundee's Indian Summer -- (BLK) | Dennis & Brenda Robbins |
CFC CAFC Sundee's Kodiak of Delta -- (BLK) | Steven Pearson |
CFC Sundee's Kootenai Pace Buster -- (BLK) | Dennis & Brenda Robbins / John & Lisa Woodward |
CFC Sundee's Pacemaker -- (BLK) | Kerry Curran-Estevan, SK |
CFC CAFC Sundee's Pied Piper -- (BLK) | Raymond & Ivy Campbell |
CFC CAFC Sundee's Scream Machine -- (BLK) | Lawrence Purdy |
CFC CAFC Sundee's Smokey Bear -- (BLK) | Daniel Schnitka |
CFC Sundee's Spring Fever -- (BLK) | Dennis & Brenda Robbins / Tim Linsdell |
CFC-CAFC Sundee's Sunrise Mystic Drummer -- (BLK) | Jim Lloyd |
FTCH Sungo -- (YLW) | Mr and Mrs Guy Cherry |
CH AM CAN Sunnybrae Ben Y Vrackie -- (YLW) | |
AM CAN CH Sunnybrook Acres Black Star UD TDX WC -- (BLK) | |
AM/CAN CH Sunnybrook Acres Evenin' Star CD WC TDI -- (YLW) | |
Am. Can. CH SUNNYBROOK ACRES JACK FROST -- (YLW) | Victor Hewer |
Can & Am CH Sunnybrook Acres Lone Oak Ike -- (YLW) | |
Can CH Sunnydale Supernatural -- (BLK) | |
BISS Can CH Sunnydaze Playing With Fire CGC -- (BLK) | |
CAN CH Sunnydaze Sara Bella -- (CHOC) | |
Can CH Sunnydaze Supernatural -- (BLK) | |
Can CH Sunnyside Wassookeag Cyclone JH WC -- (UNKN) | |
Can CH Sunnyway's Tawny Of Wallasey -- (YLW) | |
BISS Am/Can CH Sunset Lubberline Spinnaker -- (YLW) | Pauline A. Mortier |
FC CFC Super Boomer -- (BLK) | |
FTCH Super Nova Sunday Kelly -- (BLK) | William Kennedy |
CFC Super Powder Soup *** -- (BLK) | |
CFC-CAFC Super Sonic Sandra Dee -- (YLW) | |
CFC CAFC Super Stuff -- (BLK) | |
CAFC Super Tanker's Sassy Rascal MH *** -- (BLK) | |
BISS.AM.CAN.CH Superbe Brise Des Savanes -- (YLW) | |
Ch (can) Superbe Moka Des Savanes -- (UNKN) | |
CanCH Superbe Moka Des Savanes -- (CHOC) | |
Can CH Superbe Zephyr Des Savanes -- (BLK) | |
Can. CH Susanne's Passionate Wave CGC -- (UNKN) | |
CAN CH Sutherland's Amos -- (UNKN) | |
FTW Sutton Jet -- (BLK) | Mr L. Birch |
FTW Suva -- (BLK) | |
FTW Sweep Of Ty Canol -- (BLK) | |
AFTCH Sweetwater's Ten Deuce All In -- (BLK) | Howard Simson |
NBDCA CH Swift Creek's Lady Guinevere -- (YLW) | |
FTCH Swift Of Swinbrook -- (BLK) | |
GB FT CH Swimbrook Bumble -- (UNKN) | |
GB FTCH Swimbrook Tan -- (UNKN) | |
FTCH Swinbrock Twig -- (BLK) | Mr. Openshaw |
GBFTCH Swinbrook Beatle -- (BLK) | |
FTCh Swinbrook Bumble (UK) -- (UNKN) | |
FTCH Swinbrook Fee Of Tasco -- (UNKN) | |
FTCH Swinbrook Tan -- (BLK) | |
FTCH Swinbrook Twig -- (UNKN) | |
FTCH Swinbrook Twig -- (BLK) | |
FTCH SWINBROOK TWIG (UK) -- (BLK) | Mr. Openshaw |
FTCh Swingbrook Twig -- (UNKN) | |
FTCh Symington Clareone Of Leadburn -- (UNKN) | |
GB FTCH Symington Clarerone Of Leadbum -- (UNKN) | |
FTCh Symington Clarerone of Leadburn -- (BLK) | |
FT CH Symington Cornelia -- (UNKN) | |
Can CH Tabago's Captain Courageous CD -- (CHOC) | |
CH of Kyiv 2xCAC Tabard Black Cresset -- (YLW) | |
Am GCh/Can CH Tabatha's Autumn Rustle -- (UNKN) | |
Can. CH Tabatha's Gadabout WC -- (BLK) | |
Can CH Tabatha's Hunterleigh Gaudy -- (YLW) | |
Am Can CH Tabatha's Hunterleigh Timber -- (BLK) | |
Am/Can CH Tabatha's Knight CD JH -- (BLK) | |
CAN CH Tabatha's Master Of Blackamoor -- (UNKN) | |
AM CAN CH Tabatha's Remarque O'Citadel WC JH CD -- (BLK) | |
FTCH Tacso Dancing Brave Of Willowyck -- (UNKN) | |
AFC CFC CAFC Tag - You're it MH -- (BLK) | Sue Westlake |
FTCH Tag Of Clava -- (BLK) | Mr. R. G. Sharp |
FTCH Tag Of Whitmore -- (BLK) | |
FTW Tagabea Tan -- (UNKN) | |
CAN CH Takkawan's Peter At Wimberway CD WCX -- (YLW) | |
Am Can Ch Takkawan's Teaka Of Tanaway -- (BLK) | |
FTCH Talsbrook Rhum Of Bolton Abbey -- (YLW) | |
CAN CH Tamarack First Sunrise AM SH -- (YLW) | |
CAN CH Tamarack Silver Crispin -- (YLW) | |
CAN CH TAMARACK'S DIAMOND LADY -- (YLW) | |
Am Can Ch TAMARACK'S FORECAST CHOICE -- (BLK) | |
CAN CH Tamarack's Silver Crispin -- (YLW) | |
FTCH Tamrose Aragon -- (UNKN) | |
FTCH Tamrose Aragon -- (BLK) | |
Ft. W.MIDNIGHT Tango -- (BLK) | |
FTW Tanky Of Whitmore -- (BLK) | |
AFTCH Tantramar's Tantalizer QA2 -- (BLK) | |
Irl FTCH Tappenzee Phaedra -- (UNKN) | |
2xCNFC FC AFC Tar Baby's Little Sweet Stuff -- (BLK) | Ken Carpenter-White Rock, BC Canada |
FC AFC CFC Tar-Dessa Venture CD -- (BLK) | |
AM. FT. CH. Tarblood Of Absaraka -- (BLK) | |
FTW Tartar Of Bradwell -- (BLK) | |
FTCH Tasco Boris -- (UNKN) | |
NORD JCH FTW Tasco Brimstone -- (YLW) | Djurberg |
GB FTCH Tasco Broom Tip Of Carnochway -- (UNKN) | |
International FTCh Tasco Dan -- (UNKN) | |
FTCh Tasco Dancing Brave of Willowyck (UK) 1990 IGL Champ -- (UNKN) | |
FTCH Tasco Dancing Brave Of Willowyck -- (UNKN) | |
FTCH Tasco Monk Of Mansengreen -- (UNKN) | |
FTCH Tasco Rouble Of Bedgebrook -- (YLW) | |
FTCh Tasco Spinner -- (UNKN) | |
GB FT CH Tasco Thyme Of Staindrop -- (BLK) | |
FTCH Tasco Yellow Belle Of Stormwatch -- (YLW) | |
GBCH FTW Tattler Of Whitmore -- (BLK) | |
Can CH Tawastway's Paw Print -- (UNKN) | |
FC AFC CNFC CAFC Taylorlab Calumet's Big Blue -- (YLW) | sharon Gierman |
2018 NFTCH FC FTCH AFTCH Taylorlab's Sweet Cheeks -- (YLW) | Gary & Sue Taylor |
CFC CAFC Taylorlab's True Blue MNH -- (BLK) | Garry & Susan Taylor |
FTCH AFTCH Taylorlab's Whodat Billy Boy QAA -- (YLW) | |
FC FTCH AFTCH NMH GMH Taylorlabs Sugar And Spice -- (YLW) | |
FC CFC CAFC TaylorsLab Magic Trick MH CD -- (YLW) | DAVID AUL DVM |
FTCH/AFTCH Tazmerazz Of Hi Waters WCX -- (BLK) | Fred Saulnier |
FTCH AFTCH Tealbrook's Barracuda -- (UNKN) | |
FTCH AFTCH Tealcreek High Tyde Coot -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Telgar's Herbie Fully Loaded -- (BLK) | |
FTCH Templegrafton Jason -- (UNKN) | |
CFC Tepee Tea *** -- (UNKN) | |
UK FT Ch, IR FT Ch IntFTCh Terminane Aisling Of Shimnavale -- (YLW) | |
ISFTCH The Captain's Ljosavikur Coco -- (CHOC) | Ingólfur Guðmundsson |
Can. CH The Captains Mark-it Molly JH -- (CHOC) | |
FC-AFC-CFC THE DUCHESS OF ROSE HILL -- (BLK) | |
FTW The Favorite -- (BLK) | |
FTW The Limit -- (BLK) | |
1989 CNFC 1990 CNAFC FC AFC The Marathon Man (1993 Hall of Fame) -- (YLW) | Charlie Hays |
FTCH The Plodder -- (BLK) | |
FTW The Sargeant -- (YLW) | |
CNAFC CFC THE SHOOTER -- (YLW) | |
FTCH AFTCH The Springwater's Rippin' Reba -- (BLK) | CHRIS & GARY MASON |
FTCH AFTCH The Springwaters Amber Of Crosshare JFTR -- (UNKN) | |
2019 CNFC FTCH AFTCH The Springwaters Mr Y Of Tamsu QFTR -- (YLW) | Lorraine Hare @ Jonh Mairs |
2014 NFTCH FTCH The Wheeler Dealer -- (BLK) | |
GB Ft.Ch. Theoweir Turramura Teal -- (YLW) | |
INT FTCH Theoweir Turramurra Teal -- (YLW) | |
INT FTCH Theowier Turrmurra Teal -- (UNKN) | |
FC-CAFC Thieven Satin Sable -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Tia's Ebony Pirate Blade -- (BLK) | Colette Prefontaine |
FTW Tibea Tipp -- (UNKN) | |
FTCH Tibea Topaz -- (UNKN) | |
FTCH Tibea Tosh (UK) -- (BLK) | Dr. Niehof-Oellers |
FC AFC FTCH AFTCH Tiger Mcbunn -- (BLK) | J. M. & L.K. DUBOSE |
FTW Timber Talent -- (YLW) | |
FTW Timelay Lass Of Haggisbank -- (UNKN) | |
FTW Tintoveiw Ruby Of Millbuies -- (YLW) | |
FTW Tintoview Fay -- (YLW) | |
FTW Tintoview Ruby Of Millbuies -- (YLW) | |
GB FTCH Tiny Of Cromlix -- (BLK) | |
FTW Tio Of Whitmore -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Tml's Light The Lamp -- (BLK) | William Kennedy |
UFTA CH CPR TNT Kaycee Kangaroo -- (YLW) | Paul Hansen |
CNFC CAFC FC AFC TNT's Mr Peabody Prairiemarsh -- (YLW) | |
FTCH Tobea Tosh -- (BLK) | |
FTW Toff of Hamyax -- (BLK) | |
FT W Tofts Bushi -- (UNKN) | |
FTW Toi Of Whitmore (Bombardier of Llandovery) -- (BLK) | |
CFC TONI'S JERRY -- (BLK) | |
Can Ch Toplicht's Fleur Charlee My Girl -- (YLW) | |
Can.Ch. Tormentil Chablais Charlie Lad -- (BLK) | |
BIS BISS AM CAN CH Tormentil Laberdale Primetime CGC -- (YLW) | |
FTCH 4TH IRISH CH Towerline Swift -- (UNKN) | |
FTW Towy River Barney -- (BLK) | Mr. W. G. Jones |
GB FTCH Transport Of Whitmore -- (BLK) | Major Twyford |
CanCH Traynors Leonardo Di Makaila JH WC -- (UNKN) | |
CanCH Traynors Oakley Of Makaila JH WCI CD -- (UNKN) | |
FTW Treckers Peggy Of Craigfelin -- (UNKN) | |
FTCH/ CHSD Trefaldwyn Kribensis Of Shadowbrea -- (BLK) | Scott Kuchenbecker |
FTCH Trentlock Bluey -- (UNKN) | |
AM CAN DUAL CH Treveilyr Swift -- (BLK) | Mrs. L. Williams- Owen |
Am/Can CH Trewinnard Angie Baby -- (BLK) | |
CFC CAFC CA FTCH US FTCH Tribes Knotty Tamarack -- (BLK) | |
AFC-CFC-CAFC Trieven Classical Jazz MH -- (BLK) | JAY & VAL WALKER |
FC-AFC-CFC Trieven Thunderhead (1995 Hall Of Fame) -- (BLK) | Trieven Kennels |
CFC Triever Thor Of Mount's Lake -- (BLK) | |
FC AFC CFC Triple Echo -- (BLK) | |
AM. CAN. BAH. CH Triple L'S Davey Crocket WC, PR,CD -- (YLW) | |
AM CAN CH Triple L's Davey Crockett WC PR CD -- (YLW) | |
GCH, FT-Duck Trolltjarnbacken Treasure Raider JCH RUS, CH RUS, UA, SLO, BIR, RKF, JCW -- (CHOC) | |
FTCh Trooper Tam Of Lochmuir -- (UNKN) | |
FC AFC CFC Tru-line Keen Eyed Kate -- (BLK) | Joe Augustyn |
NFC FC NFTCH Truline’s Just Floyd -- (YLW) | Amie Henninger |
AFTCH Trumarc's Gymnast MH -- (BLK) | Diana & Stuart Mead |
FTW Tryst Of Teign -- (UNKN) | |
Am Can Ch Tudor Tar Toby Of Williston -- (BLK) | |
Am Can Ch Tudor's Tar Toby Of Williston -- (BLK) | |
FTW Tudorcourt Blueback Of Silversnipe -- (BLK) | |
Am Can Isl CH Tullamores Just One Look -- (UNKN) | |
GB FTCH Tullymurdoch Spanker -- (BLK) | |
CFC Turner's Smokey Boy -- (BLK) | Lyman Turner-Mcgrath, Alberta |
FTCH Turramurra Beau -- (BLK) | |
Irish FTCh Turramurra Lady Of Ernevale -- (UNKN) | |
FTCH Turramurra Widgeon -- (UNKN) | |
AM CAN CH Tuskaloosa Illegal Poppyfields WC -- (CHOC) | |
FTCH Tweed Weir Turramurra Tea -- (UNKN) | |
Am/Can CH Tweedcroft's Debonair -- (BLK) | |
GB FTCH Tweedshot Kite -- (BLK) | John Drury |
OFTW Tweedshot Mango -- (YLW) | Stan Tweedy |
FTCH Tweedshot Maximus Of Blackharn -- (UNKN) | |
Int. FTCH Tweedshot Trimble Of Lettergreen -- (YLW) | Barton Ramsey |
FTCH Tweeshot Trimble Of Lettergreen -- (UNKN) | |
CFC CAFC Tweet's Rigger *** -- (BLK) | |
Can CH Twigs Red Hot Chilli Pepper Can CD JH -- (CHOC) | |
INT FTCH Ulstare Oak -- (BLK) | |
FTCh HR Ulverton Punch -- (YLW) | Kris & Dawn Bolan |
2014 CNAFC FC AFC CFC CAFC Upon The Wings Of An Answered Prayer NDC -- (CHOC) | Bill and Micki Petrovish |
CFC Valentine Luke *** -- (UNKN) | |
UFTA F.CH8 Valley of Shiloh -- (BLK) | Clint Bradshaw |
Can Ch Valleywood Crow Haven Fiddle -- (YLW) | |
Am, Can, UKC GCH Van Dalen's Disco Biscuit -- (UNKN) | |
FTCH Van Lee's Pot O'chocolate -- (CHOC) | |
Biss Am Can Ch Venetian Blender De Chablais CD TT -- (CHOC) | |
Am Can Ch Venetian's Blackwatch Bravo -- (UNKN) | |
MBISS AmGCH CanCH Venetian's Copy That -- (CHOC) | |
Am Can CH Venetian's Happy Boson -- (UNKN) | |
GB FTCH Venture Of Brattonsplash -- (YLW) | |
FT CH Veraton Viking -- (UNKN) | |
FTCH Vidi Of Adderley -- (BLK) | |
CFC CAFC Vince Lombardi The 6th -- (BLK) | Mickey Rawlins-Surrey, BC |
CFC CAFC Virdon's Tuktoyaktuk -- (BLK) | |
CFC Virginia Lady -- (BLK) | HERBERT K. STRAND |
AKC UKC CAN CH Von Hausman's Bowl Me Over JH -- (BLK) | Wendy Bonello |
CAN CH Waggin' Tails July Sparkle CGC -- (BLK) | |
1987 CNFC 1992 CNAFC Waldorf's High Tech -- (YLW) | HELMUT & INGRID FRAUSCHER |
FTCH AFTCH Walmarc's Postal Code -- (BLK) | |
FTCH AFTCH Waltz Across Texas -- (BLK) | |
FTW Wamphray Kai Of Greenbriar -- (BLK) | |
Can Ch Wanapuan Darts Puget Power -- (UNKN) | |
CNFC FC Wanapum Darts Garbo -- (BLK) | |
FC AFC CFC Wanapum Super Sioux -- (UNKN) | |
CAN CH Wanapum-Darts-Puget-Power -- (CHOC) | |
CFC CAFC WANNAMAKER'S CORPORAL CODY -- (BLK) | Jim Williamson |
AFC CFC CAFC Wannamakers Spooky June -- (BLK) | Mark and Denise Hays |
FTCH AFTCH War Horse Mac -- (BLK) | William Kennedy |
FTW Warden Sprinkle -- (BLK) | |
FTCH Warringah's Coolibah -- (UNKN) | |
AM CAN BDA CH Warringah's Hot Diggorty -- (YLW) | |
CAN CH INT CH Warringah's Warrah Creek -- (UNKN) | |
Am Can CH Warringam's Hot Diggorty -- (UNKN) | |
Can CH Wassookeag Raisin' Kane CD, JH -- (UNKN) | |
CFC Waterborn's Queen Of The Nile -- (BLK) | |
Can. Ch Waterdog's Raider Of Ebonylane -- (BLK) | |
FTCH Waterford Covey -- (BLK) | |
FTW Waterford Dunbar -- (YLW) | |
FTCH Waterford Easter -- (BLK) | |
FTCh Waterford Fergus -- (UNKN) | |
FTch Waterford Ganton -- (BLK) | Jayne Coley |
FTCH Waterford Harris Of Featherfly -- (BLK) | |
FTW Watergreen Frazier -- (YLW) | |
CAN. CH Waterside's Mud Puddle Gunner CD -- (UNKN) | |
CAN CH Waterslide's Mud Puddle Gunner -- (CHOC) | |
FTCH AFTCH HRCH Waterstrike Ramblin Bramble CD -- (BLK) | |
FTW Waxham Cassandra -- (YLW) | |
FTCh Waxham Emperor -- (YLW) | |
FTCH Waysgreen Apollo -- (BLK) | |
FTCH Wench -- (BLK) | |
FTCH Westead Shot Of Drakeshead -- (BLK) | |
GB FTCH Westead Tan Of Drakeshead -- (BLK) | |
Eng.FTCH Westelm Georgia Of Mirstan -- (UNKN) | |
Eng FTW Western Reiver -- (YLW) | |
FTW Western River / Western Reiver -- (YLW) | |
FTCH Westhead Shot Of Drakeshead -- (BLK) | |
FTCh Westland's Charlie (UK) -- (BLK) | |
FTCH Westlands Charlie of Wicklewood British Import -- (BLK) | |
CFC WESTWIND BLUE LADY -- (BLK) | |
NAFC FC CFC CAFC Westwind Jemima Super Cake (1993 Hall of Fame) -- (BLK) | Eva and Leo Proby |
FC CFC Westwoods Sunday Silence -- (BLK) | Mike Westfall or Mike Schafer |
CFC Wham Bam On The Rocks MH*** -- (BLK) | Chris Brandl |
FTCH Whatstandwell Hiwood Brand -- (YLW) | |
CAN CH Whistlestop Super Joe -- (UNKN) | |
Can CH Whistlinwings Autumn Thunder WC CD -- (BLK) | |
CAN CH Whistlnwings Autumn Thunder CD/CGC/WC -- (BLK) | |
FTCH Whistlnwings Happy Benton -- (YLW) | |
FTCH Whitmill Eclypse Of Tibea -- (UNKN) | |
AFTCH Whittlesey's Better Believe It -- (BLK) | |
CFC CAFC Wiccan Of Maralan -- (UNKN) | |
AFTCH FTCH WICCAN OF MARALAN JFTR QFTR -- (BLK) | |
FC AFC CFC Wild Bill-Double Or Nothin -- (BLK) | Blair and Joan Down |
FTCH IRISH CH Wild Shot Dan -- (UNKN) | |
Am/Can CH Willcare Rockycreek Kahlua CD, JH -- (CHOC) | |
FTCH Williamstown Duchess -- (BLK) | |
Am Can Ch Williston Blacksmith -- (BLK) | |
Am Can CH Williston Brown-Smith WC -- (CHOC) | |
US CAN CH Willowmount Butter Scotch Bounce -- (YLW) | |
CFC CAFC WILLOWMOUNT GEMINA II -- (BLK) | |
Can Ch Willowmount Gold Rush -- (YLW) | |
CFC WILLOWMOUNT HONEY BUNNY -- (YLW) | |
GB FTW Willowwyck Corncrake -- (UNKN) | |
BG FT CH Willowyck Favour -- (UNKN) | |
Eng FTCH Willowyck Henman -- (UNKN) | |
FT CH Willowyck Jack Snipe -- (BLK) | |
GB FT CH Willowyck Lyn -- (YLW) | |
FTCH Willowyck Ruff -- (UNKN) | |
IGL FTCH Willowyck Ruff -- (BLK) | |
FTW Willowyck Tangle -- (UNKN) | |
FTCH Wilmacs Jimmy Mac -- (BLK) | |
OFTW Wilton Grove Teal -- (BLK) | |
FTAW Wilton Park Carousel -- (YLW) | |
CAN CH Wimberway The Contessa CAN CD -- (BLK) | Sandy Briggs |
Am Can CH Wimberway's Colchief Livewire Can CD WC -- (YLW) | Sandy Briggs |
Can CH Wimberway's Colros Radar Can CDX WCX -- (BLK) | Sandy Briggs |
Am Can Bda CH Wimberway's Elosca Elite Gypsy Can CD WC -- (BLK) | Sandy Briggs |
Am Can Bda CH Wimberway's Elosca Excole Can CDX WC Am CD WC -- (BLK) | Sandy Briggs |
Am Can Bda Ch Wimberway's Friendly Freddy Can WC -- (BLK) | Sandy Briggs |
Am Can Bda CH Wimberway's Max Of Bernfield -- (YLW) | George & Carole Bernier |
Can Ch Wimberway's Octavia Of Shane -- (YLW) | |
CAN CH Wimberway's Sky Pilot WC -- (UNKN) | |
Can CH Wimberway's Tsuniah Can CD -- (YLW) | Sandy Briggs |
Am Can Ch Wimberway's Wanda -- (BLK) | |
Am Can Ch Wimberway's Wateaki -- (BLK) | |
Am Can Ch Wimberway's Winter Juanita -- (UNKN) | |
Can Ch Wimberway's Wonder O'windswept -- (BLK) | |
Can CH Wimberway’s Leymuf Lively Can CD WC -- (YLW) | Sandy Briggs |
Can CH Wimberway’s Petchief Apiper Can CD WC -- (YLW) | |
Can CH Wimberway’s Petmol Perky Can CDX -- (YLW) | Sandy Briggs |
FT/AFTCH Win Toba's Peteys Danny Boy -- (BLK) | |
CFC CAFC Win-Toba's Pelican Lake Pete -- (BLK) | |
FTW Wincombe Joe -- (BLK) | |
FTW Wincombe Mike -- (BLK) | |
Can CH Windanna's National Dream -- (UNKN) | |
Can CH Windanna's Prairie Blizzar CDX WC -- (UNKN) | |
Can CH Windanna's Scarlet Paintbrush -- (UNKN) | |
AFC - AFTCH Windcrest's Game On -- (BLK) | connie swanson |
AFC AFTCH Windcrestrpmlegend Of The Past -- (BLK) | |
BISS AM/CAN CH. Windfall's Pipe Major -- (BLK) | |
FC CFC Windsor's Royal Puck -- (BLK) | |
Can. BIS CH Windswepthill Double Double -- (BLK) | D. Anne Torrie |
CH RUS/ RKF/ FT-Duck Windup Barberry Hollywood -- (YLW) | |
FTCH Windwood Shot -- (UNKN) | |
CFC CAFC Wingbuster's Red October -- (BLK) | Tom Murray-AB |
FTCH AFTCH Wingbusters Alabama Slamma JFTR QFTR -- (BLK) | Marg & Tom Murray |
AFTCH GMHR Wingbusters Indecent Proposal GMH -- (BLK) | Lois Aitken |
FTCH AFTCH Wingbusters Navigator -- (BLK) | Marg Murray |
FTCH AFTCH Wingbusters Quiet Elegance JFTR QFTR -- (BLK) | Thomas K & Margaret Murray |
FTCH Winghan Tinder Of Smithsteads -- (UNKN) | |
FC CFC CAFC Wingover Little Joe -- (BLK) | |
IR FTCH Winnola Compadre -- (UNKN) | |
AM/CAN CH WINTERSET MARKS TALLY CDX JH -- (YLW) | |
Am Can Ch Winterwinds Gaelic Twist -- (BLK) | |
BIS/BISS AmCan Ch Winterwinds Glenn Plaid -- (BLK) | |
FTCh Winwood Shot -- (BLK) | |
BISS Am.Ch.Can.Ch. Wiscoy Noah -- (BLK) | |
Can CH Wiscoy Tormentil Sloan -- (UNKN) | |
Multi BISS Am.Ch.Can.Ch Wiscoy's Don't Sell Me Short -- (YLW) | |
FT W Wish Of Ardwall -- (UNKN) | |
GBCh FTW Withington Ben -- (BLK) | Mr. J. H. Hulme |
FTCH Withington Nith -- (BLK) | |
GB FTCH CCW FTW Withington Sweeper -- (BLK) | Mrs. Quintin Dick |
FTW Withington Victor -- (BLK) | |
CAN. CH. WOLFERTON SAPPER -- (BLK) | H.M. The King |
AM CAN CH Wonderland's Black Bandit -- (BLK) | |
Am/Can CH UCH UAG1 Woodhaven Hat Trick RN WC CGC -- (BLK) | |
Can CH UCDX Woodhaven's Amber Silk CD WC CGC TDI Can CDX WC -- (YLW) | |
Can CH Woodhaven's Irish Mist JH WCX CGC Can CD -- (BLK) | |
Can CH UCD Woodhaven's Silk-n-silver CD WCX JH CGC Can CD WC -- (UNKN) | |
Am/CanCH Woodhull's Roger That -- (CHOC) | |
Am Can Ch Woodstok Bomar Mirror Image -- (YLW) | |
FTW Worlington May -- (YLW) | |
AM CAN CH Wyndcalls Keep On Trucking -- (YLW) | |
AFTCH Wynflat Dark Side Of The Moon -- (BLK) | |
CFC CAFC Wynflat's G.P.S. -- (BLK) | Heather Stewart |
Can Ch Xena Of Briarley -- (YLW) | |
FTW Xmas Nora (Christmas Nora) -- (BLK) | |
CNFC-FC-AFC Yankee Clipper of Reo Raj (1995 Hall of Fame) -- (BLK) | Roger Reopelle |
1987 NFC-AFC-CFC-CAFC Yankee Independence -- (YLW) | Gunther Rahnefeld |
CH INT, RUS, GRAND, RKF, "EURASIA", BLR, UKR, FIN, CW, FT DUCK Yustas Lucky Moran -- (YLW) | |
CAN.CH./INT.CH. ZAFARI'S WHAT ABOUT BOB CGC -- (YLW) | |
FTCH Zelstone Darter -- (YLW) | |
FT CH Zelstone Duck -- (UNKN) | |
FTCH Zelstone Moss -- (YLW) | |
FTW Zelstone Sandy (ZELSTONE SARDY) -- (YLW) | |
FTW Zelstone Tramp -- (YLW) | |
CanCH Zinfndel's Boaz -- (CHOC) | |